Sukcesy toruńskich pięściarek | www.torun.pl

Sukcesy toruńskich pięściarek

Miasto, Sport
Data publikacji: 23 czerwca 2021
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: toruńskie pięściarki wraz z trenerami

Ze złotymi medalami Mistrzostw Polski Juniorek w Boksie wróciły zawodniczki MKSW Pomorzanin.

W dniach 17-20 czerwca 2021 r. w Bolszewie koło Wejherowa odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek w Boksie. W zawodach startowały trzy juniorki toruńskiego Międzyszkolnego Klubu Sportów Walki „Pomorzanin”: Olimpia Konczalska, Joanna Korojczyk. i Barbara Marcinkowska - obecna wicemistrzyni świata. Toruńskie zawodniczki pisały się znakomicie, zdobywając dwa tytuły Mistrzyń Polski. Złote medale zdobyły: Olimpia Konczalska (51 kg), która pokonała Gabrielę Migdę (UKS Evan Nowy Sącz) oraz Basia Marcinkowska (75 kg),  która zwyciężyła z Oliwią Czerwińską (Wda Świecie). Olimpia Konczalska na co dzień trenuje w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie. Dzielnie spisała się Joanna Korojczyk, która  pierwszą walkę wygrała, w drugiej jednak musiała uznać wyższość przeciwniczki. W klasyfikacji klubowej MKSW Pomorzanin zajął pierwsze miejsce w Polsce.

Zawodniczki Olimpia Konczalska, Barbara Marcinkowska i trenerzy Henryk Żołnowski, Kamil Gorząd to stypendyści miasta Toruń. MKSW „Pomorzanin” jest wspierany przez Gminę Miasta Toruń.

Fot. MKSW Pomorzanin

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu budynek Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki z lotu ptaka podczas zachodu słońca
  Kultura, Miasto
  Kolejny sierpniowy weekend w Toruniu obfitować będzie w liczne atrakcje i wydarzenia kulturalne. Tym razem zarówno mieszkańcy jak i turyści mogą wziąć udział w licznych warsztatach organizowanych przy Szkole Leśnej na Barbarce, udać się na wernisaże do Galerii Sztuki Wozownia czy wysłuchać wyjątkowych utworów w ramach 25. Międzynarodowego...
 • Drogi, Inwestycje
  Uwaga, dziś 5 sierpnia od godz. 22.00 na moście drogowym im. marsz. Józefa Piłsudskiego zostanie wprowadzony ruch wahadłowy.
 • Na zdjęciu: przeprowadzane jest badanie wzroku starszego mężczyzny
  Miasto
  Badania profilaktyczne, edukacja, a także możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19 – to oferta dla torunian przygotowana w Miasteczku Zdrowia.
 • Grafika informująca o Konkurs #BeActive Awards 2021
  Miasto
  Przedszkole Miejskie nr 13 weźmie udział w konkursie głównym #BeActive Award 2021 organizowanym przez Komisję Europejską.
 • Grafika informująca o konkursie Turystyczne spacery po zdrowie
  Miasto
  Jak połączyć piękne z przyjemnym i pożytecznym? Weź udział w konkursie „Turystyczne spacery po zdrowie”, zrób zdjęcia i wygrywaj nagrody.
 • Na zdjęciu: konferencja prasowa z udziałem prezydenta Michała Zaleskiego
  Miasto
  Ruszył esemesowy system umawiania wizyt w Wydziale Obsługi Mieszkańców, dotyczących spraw związanych z rejestracją pojazdów. Nowy system ma usprawnić obsługę mieszkańców w tym zakresie.
 • Na 100 dni przed tegorocznym 29. Międzynarodowym Festiwalem Filmowym EnergaCAMERIMAGE, który odbędzie się w Toruniu 13-20 listopada, organizatorzy zaprezentowali plakat wydarzenia.
 • To będzie nie lada gratka dla fanów motoryzacji – 4 września 2021 r. w toruńskim MotoParku w kilkunastu strefach wystawowych zaprezentują się wyjątkowe pojazdy, reprezentujące różne oblicza motoryzacji.
 • Mieszkańcy Torunia i turyści odwiedzający nasze miasto lubią korzystać z roweru miejskiego. Przez dwa lata jego funkcjonowania odnotowano ponad 400 tysięcy wypożyczeń!
 • W czwartek 5 sierpnia 2021 r. na placu przez Centrum Handlowym Kometa odbędzie się wydarzenie pn. „Miasteczko Zdrowia – Toruń 2021”.
 • Od jutra 5 sierpnia 2021 r. na ulice regionu wyrusza Szczepionkobus – specjalny autobus, w którym przyjąć można dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. Pierwszym jego przystankiem będzie centrum handlowe Kometa w Toruniu.
 • Konferencja Firma Przyszłości po roku przerwy spowodowanej pandemicznymi ograniczeniami powraca w Toruniu już w październiku 2021 r.
 • Chcesz złożyć wniosek o świadczenie z programu „Dobry Start”? Nie wiesz jak to zrobić? Przyjdź do ZUS-u i skorzystaj z pomocy ekspertów, którzy pomogą wypełnić wniosek online.
 • Na terenie Torunia trwa montaż tablic Systemu Informacji Pasażerskiej. W związku z robotami przyłączeniowymi w pobliżu niektórych przystanków planuje się krótkie wyłączenia sygnalizacji świetlnych.