Sukcesy młodych wioślarzy | www.torun.pl

Sukcesy młodych wioślarzy

Miasto, Sport
Data publikacji: 20 lipca 2021
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: młodzi wioślarze po zawodach pozują z medalami

W dniach 17-18 lipca 2021 r. w Kruszwicy odbyły się Enea Mistrzostwa Polski Juniorów we Wioślarstwie.

Miasto Toruń reprezentowało 30 zawodniczek i zawodników AZS UMK Toruń startujących w 9 konkurencjach. Zawody były niezwykle udane dla podopiecznych Sławomira Kruszkowskiego i Szymona Wiśniewskiego - juniorzy AZS-u wywalczyli łącznie 7 medali.

Złote medale:
2- KJ Dominika Rękas i Julia Konarska
4- KJ D. Rękas, J. Konarska, Julia Hakobyan, Olga Szachmytowska
8+ MJ: Mateusz Kozłowski, Arkadiusz Wachnicki, Maksymilian Kardas, Dominik Zyblewski, Kacper Kruszkowski, Michał Groszewski, Jakub Kubiś, Cezary Bajeński, ster. Dominika Kozieł,

Srebrne medale:
4+ KJ J. Hakobyan, Wiktoria Kościecha, Weronika Lipertowicz, Martyna Linowska, ster. Martyna Wiśniewska
4- MJ: M.Kozłowski, D. Zyblewski, K. Kruszkowski, A. Wachnicki
4+ MJ: M. Kardas, M. Groszewski, J. Kubiś, C. Bajeński, ster. M. Wiśniewska

Brązowy medal:
8+KJ: W.Kościecha, W. Lipertowicz, Alicja Gębicka, M.Linowska, Aleksandra Kocińska, Julia Dąbrowska, Daria Stanny, Julia Cylka, ster. M. Wiśniewska

Takie wyniki pozwoliły na zdobycie 95,25 pkt i zajęcie III miejsca w klasyfikacji generalnej Mistrzostwa Polski Juniorów.

Już w czwartek 22 lipca 2021 r. kolejny start następców Katarzyny Zillmann i Mirka Ziętarskiego. Ponownie na torze wioślarskim na jeziorze Gopło rywalizować będą młodzi wioślarze. Tym razem juniorzy młodsi wystartują w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży - Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych.

Fot. Zdzisław Biernacki i Piotr WinczuraNajczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu budynek Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki z lotu ptaka podczas zachodu słońca
  Kultura, Miasto
  Kolejny sierpniowy weekend w Toruniu obfitować będzie w liczne atrakcje i wydarzenia kulturalne. Tym razem zarówno mieszkańcy jak i turyści mogą wziąć udział w licznych warsztatach organizowanych przy Szkole Leśnej na Barbarce, udać się na wernisaże do Galerii Sztuki Wozownia czy wysłuchać wyjątkowych utworów w ramach 25. Międzynarodowego...
 • Drogi, Inwestycje
  Uwaga, dziś 5 sierpnia od godz. 22.00 na moście drogowym im. marsz. Józefa Piłsudskiego zostanie wprowadzony ruch wahadłowy.
 • Na zdjęciu: przeprowadzane jest badanie wzroku starszego mężczyzny
  Miasto
  Badania profilaktyczne, edukacja, a także możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19 – to oferta dla torunian przygotowana w Miasteczku Zdrowia.
 • Grafika informująca o Konkurs #BeActive Awards 2021
  Miasto
  Przedszkole Miejskie nr 13 weźmie udział w konkursie głównym #BeActive Award 2021 organizowanym przez Komisję Europejską.
 • Grafika informująca o konkursie Turystyczne spacery po zdrowie
  Miasto
  Jak połączyć piękne z przyjemnym i pożytecznym? Weź udział w konkursie „Turystyczne spacery po zdrowie”, zrób zdjęcia i wygrywaj nagrody.
 • Na zdjęciu: konferencja prasowa z udziałem prezydenta Michała Zaleskiego
  Miasto
  Ruszył esemesowy system umawiania wizyt w Wydziale Obsługi Mieszkańców, dotyczących spraw związanych z rejestracją pojazdów. Nowy system ma usprawnić obsługę mieszkańców w tym zakresie.
 • Na 100 dni przed tegorocznym 29. Międzynarodowym Festiwalem Filmowym EnergaCAMERIMAGE, który odbędzie się w Toruniu 13-20 listopada, organizatorzy zaprezentowali plakat wydarzenia.
 • To będzie nie lada gratka dla fanów motoryzacji – 4 września 2021 r. w toruńskim MotoParku w kilkunastu strefach wystawowych zaprezentują się wyjątkowe pojazdy, reprezentujące różne oblicza motoryzacji.
 • Mieszkańcy Torunia i turyści odwiedzający nasze miasto lubią korzystać z roweru miejskiego. Przez dwa lata jego funkcjonowania odnotowano ponad 400 tysięcy wypożyczeń!
 • W czwartek 5 sierpnia 2021 r. na placu przez Centrum Handlowym Kometa odbędzie się wydarzenie pn. „Miasteczko Zdrowia – Toruń 2021”.
 • Od jutra 5 sierpnia 2021 r. na ulice regionu wyrusza Szczepionkobus – specjalny autobus, w którym przyjąć można dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. Pierwszym jego przystankiem będzie centrum handlowe Kometa w Toruniu.
 • Konferencja Firma Przyszłości po roku przerwy spowodowanej pandemicznymi ograniczeniami powraca w Toruniu już w październiku 2021 r.
 • Chcesz złożyć wniosek o świadczenie z programu „Dobry Start”? Nie wiesz jak to zrobić? Przyjdź do ZUS-u i skorzystaj z pomocy ekspertów, którzy pomogą wypełnić wniosek online.
 • Na terenie Torunia trwa montaż tablic Systemu Informacji Pasażerskiej. W związku z robotami przyłączeniowymi w pobliżu niektórych przystanków planuje się krótkie wyłączenia sygnalizacji świetlnych.