Stypendia dla sportowców | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Stypendia dla sportowców

Miasto, Sport
Data publikacji: 18 marca 2023
Autor: Filip Tomasik
Toruńska wioślarka Katarzyna Zillmann z medalem olimpijskim i flagą Torunia.

Prezydent Torunia przyznał stypendia sportowe na 2023 rok dla zawodników i trenerów, którzy w ubiegłym roku osiągnęli wysokie wyniki sportowe na arenach krajowych i międzynarodowych.

Stypendia zostały przyznane w drodze decyzji administracyjnej przez Prezydenta Miasta Torunia na podstawie uchwały Rady Miasta Torunia nr 307/19 z dnia 19.12.2019 r. 

Kwota środków finansowych przeznaczonych na ten cel wyniosła prawie milion złotych. Stypendia za wysokie wyniki sportowe zostały przyznane zawodnikom uprawiającym dyscypliny objęte programem igrzysk olimpijskich oraz ich trenerom na okres całego
2023 roku. Środki będą wypłacane co miesiąc przez okres 12 miesięcy. Wysokość pojedynczego stypendium kształtuje się na poziomie od 300 do 2500 zł miesięcznie w zależności od uzyskanego wyniku sportowego. W tym roku stypendia sportowe przyznano 125 osobom, w tym 93 zawodnikom i 25 trenerom reprezentującym 13 klubów sportowych oraz 7 zawodnikom - mieszkańcom Torunia.

Stypendia trafią do sportowców reprezentujących Toruń w 13 dyscyplinach sportowych: wioślarstwie, kolarstwie, szermierce, lekkiej atletyce, tenisie stołowym, judo, boksie, żeglarstwie, łyżwiarstwie figurowym, taekwondo olimpijskim, short-tracku, akrobatyce sportowej, wspinaczce sportowej.

Tegoroczni stypendyści to przedstawiciele toruńskich klubów sportowych: AZS UMK, Toruńska Akademia Floretu, TKK Pacific, UKS Copernicus Toruń, MKL Toruń, MKSW Pomorzanin, UKŻ Wiking, MKS Axel, Energa KTS Toruń, TKS Judo, KS Centuria, TKG Olimpijczyk, Klub Wysokogórski oraz 6 mieszkańców miasta Torunia.

Lista stypendystów Prezydenta Miasta Torunia w dziedzinie sportu na 2023 rok. 

Fot. AZS UMK Toruń-sekcja wioślarska

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  CUK Anioły Toruń pokonując Trefl Gdańsk II 3:0 w setach: 25:17, 25:23, 25:15 odniosły siedemnaste zwycięstwo w tym sezonie. Zdj. Sławomir Kowalski
 • Na zdjęciu: żółte kwiaty żonkile, w tle Ratusz Staromiejski
  Miasto
  Przyszła wiosna - pora na rowery! Już w ten weekend startuje pierwsza w 2023 roku Rowerowa Masa Krytyczna. Na Zamku Krzyżackim zaś odbędą się również wiosenne warsztaty robienia świeczek i kosmetyków - będzie można się poczuć jak średniowieczni alchemicy. A do tego, jak co roku wiosną, rozpoczynają się Alternatywne Spotkania Teatralne KLAMRA. A o...
 • Nagrody wręczył laureatom Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski.
  Miasto
  Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu był „Toruń w okresie dwudziestolecia międzywojennego”. - Toruń w tamtych latach pełnił rolę stolicy województwa pomorskiego, wówczas jednego z większych województw Rzeczypospolitej i był bardzo dynamicznie rozwijającym się ośrodkiem miejskim. Warto pamiętać o takich fragmentach życia XX-lecia...
 • Na zdjęciu: prezydent Michał zAleski, Margit Jungmann, Wacław i Sławomir Krankowscy trzymają tabliczkę z napisem 9. Halowe Mistrzostwa Świata w lekkiej Atletyce Masters
  Miasto, Sport
  25 marca 2023 r. rozpoczynają się 9. Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters. Po raz kolejny gospodarzem wydarzenia tej rangi jest Toruń i hala widowiskowo-sportowa Arena.
 • Zdjęcie przedstawia Wydział Spraw Administracyjnych UMT, który mieści się przy ul. Batorego 38/40
  Miasto
  Ważna informacja dla osób, które z końcem marca chcą złożyć wniosek o dowód osobisty lub są obywatelami Ukrainy, którzy chcą uzyskać numer PESEL. 31 marca 2023 roku nastąpi przerwa w obsłudze, która jest spowodowana zmianą oprogramowania.
 • SP nr 23 świętowała swoje 60-lecie
  Miasto
  Były występy artystyczne, wspomnienia, podziękowania i życzenia. 24 marca 2023 roku w Centrum Kultury Dwór Artusa odbyła się gala z okazji 60-lecia Szkoły Podstawowej nr 23 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Toruniu. W uroczystości wziął udział prezydent Michał Zaleski, jego zastępca Adrian Mól, Anna Łukaszewska, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu...
 • Działkowcy, wędkarze i ekolodzy zachęcają do włączenia się w akcję sprzątania brzegu Wisły – w sobotę 25 marca 2023 r.
 • Przy ul. Kociewskiej ze względów bezpieczeństwa usunięto osiem drzew gatunku topola mieszaniec gatunków nierodzimych.
 • 25 marca 2023 r. rozpoczynają się 9. Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters. Po raz kolejny gospodarzem wydarzenia tej rangi jest Toruń i hala widowiskowo-sportowa Arena.
 • Rozliczając podatek dochodowy za 2022 r. pamiętajmy o przekazaniu 1,5% dla jednej z toruńskich organizacji pozarządowych!
 • W nocy z 25 na 26 marca 2023 roku zmieniamy czas. Przestawienie zegarów z czasu zimowego na letni spowoduje tymczasowe utrudnienia w korzystaniu z komunikacji miejskiej w Toruniu.
 • W przyszłym tygodniu ruszy wypłata dodatkowych rocznych świadczeń pieniężnych dla emerytów i rencistów. Pierwsze trzynastki otrzymają osoby, których wypłata świadczenia podstawowego wypada na 1 kwietnia. - Seniorzy, których termin płatności emerytury czy renty przypada na sobotę, 1 kwietnia, otrzymają trzynastą emeryturę wcześniej. Świadczenia...
 • W tym celu radni przyjęli coroczny Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt w Toruniu na rok 2023.
 • Z roku na rok miasto otrzymuje coraz większe środki z myślą o osobach niepełnosprawnych.