Stan cywilny - odpis lub zaświadczenie online | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Stan cywilny - odpis lub zaświadczenie online

Miasto
Data publikacji: 06 grudnia 2023
Autor: Marcin Pryka

Szybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu złóż online wniosek o wydanie odpisu aktu stanu cywilnego lub zaświadczenia o stanie cywilnym. W tej samej formie możesz wnieść na konto Urzędu Miasta Torunia opłatę skarbową za wydanie odpisu lub zaświadczenia.

Aby złożyć wniosek przez internet musisz posiadać Profil zaufany lub e-dowód, bankowość elektroniczną albo aplikację mObywatel, a następnie na stronie www.obywatel.gov.pl w zakładce odpisy i zaświadczenia wybrać usługę „Uzyskaj odpis aktu stanu cywilnego” lub usługę „Uzyskaj zaświadczenie o stanie cywilnym” i wypełnić przygotowany formularz wniosku. We wniosku:

 • wybierz urząd stanu cywilnego, do którego kierujesz wniosek
 • wybierz, w jaki sposób chcesz odebrać odpis aktu lub zaświadczenie (osobiście w urzędzie, pocztą tradycyjną, elektronicznie na skrzynkę ePUAP)
 • wybierz sposób płatności (zapłać online, załącz potwierdzenie przelewu)
 • podpisz wniosek profilem zaufanym lub e-dowodem.

Jeżeli wybrałeś formę płatności online, wystarczy, że wskażesz bank, z którego dokonasz płatności. Nie trzeba wypełniać dodatkowego formularza – numer konta UMT, kwota opłaty skarbowej oraz dane dotyczące odpisu lub zaświadczenia, za który wnoszona jest opłata zostaną pobrane automatycznie z wniosku. Opłata za wydanie dokumentu zostanie powiększona o 59 groszy (koszt operatora płatności).

Jeżeli zaznaczyłeś, że chcesz odebrać dokument osobiście, pracownik USC w Toruniu skontaktuje się z tobą telefonicznie lub mailowo i poinformuje o możliwości odebrania odpisu lub zaświadczenia.

Pamiętaj, że odpis lub zaświadczenie przesłane na skrzynkę Gov (ePUAP) jest dokumentem elektronicznym. Nie drukuj go – przekazuj dalej w tej formie. Wydruk nie ma mocy prawnej i odbiorca (pracodawca, sąd, ZUS) może go nie uznać.

Przypominamy, że istnieje również możliwość zgłoszenia online urodzenia dziecka w USC z wykorzystaniem e-usługi dostępnej na stronie internetowej www.obywatel.gov.pl.

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Protest rolników - będą problemy z komunikacją miejską
  Miasto, MZK
  Na najbliższy czwartek i piątek (29 lutego i 1 marca br.) planowane są kolejne protesty rolników. Z tego powodu należy spodziewać się problemów w funkcjonowaniu miejskiej komunikacji autobusowej, zwłaszcza na liniach podmiejskich 111 i 112.
 • 25 lat Polski w NATO - koncert
  Kultura, Miasto
  Od 1 marca 2024 r. będzie można odebrać bezpłatne wejściówki na koncert muzyki filmowej, musicalowej i popularnej „25 lat Polski w NATO”.
 • Spotkanie z Wojewodą Kujawsko-Pomorskim
  Miasto
  28 lutego 2024 r. Urząd Miasta Torunia odwiedził nowy Wojewoda Kujawsko-Pomorski – Michał Sztybel. Towarzyszył mu pełnomocnik ds. samorządowych Rafał Rospenda. Spotkał się z nimi Prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Na zdjęciu: jezdnia, a na niej jedzie samochód
  Drogi, Miasto
  Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poszukuje wykonawcy remontu ulicy Grudziądzkiej. Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 14 marca 2024 r.
 • Mapa przestawia objazd ulicami Podgórną i Wiązową
  Drogi, Miasto
  We wtorek 5 marca 2024 r. rozpocznie się przebudowa skrzyżowania Podgórnej z ul. Wiązową. Za dwa miesiące w tym miejscu powstanie wyniesione skrzyżowanie.
 • Konsul Generalny Chin odwiedził Toruń
  Miasto
  Fan Xiaodong – Konsul Generalny Chińskiej Republiki Ludowej w Gdańsku, wicekonsul Jianfu Xiao oraz Changlin Mar, inicjator toruńskich kontaktów z chińskim miastem Guilin gościli w Urzędzie Miasta Torunia. Spotkał się z nimi Prezydent Torunia Michał Zaleski. Przypomnijmy, że od 2010 roku Toruń ma podpisaną umowę partnerską z chińskim miastem Guilin...
 • 7 kwietnia 2024 r. odbędą się wybory samorządowe, w których wybieramy radnych do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.
 • Ruszyła nowa edycja programu grantowego "Zielona Ławeczka". Akcja skierowana jest do grup sąsiedzkich z miast powyżej 10 tysięcy mieszkańców.
 • Siedemnaście medali zdobyli sportowcy z Torunia w 33. Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Zawody odbyły się 24 lutego 2024 r. w Arenie Toruń z udziałem ponad 500 zawodniczek i zawodników.
 • Na najbliższy czwartek i piątek (29 lutego i 1 marca br.) planowane są kolejne protesty rolników. Z tego powodu należy spodziewać się problemów w funkcjonowaniu miejskiej komunikacji autobusowej, zwłaszcza na liniach podmiejskich 111 i 112.
 • W Światowym Dniu Organizacji Pozarządowych, 27 lutego 2024 r. w Dworze Artusa reprezentanci 140 organizacji odebrali umowy na realizację swoich projektów.
 • Odliczamy dni do uruchomienia roweru miejskiego. Startujemy w najbliższy piątek, 1 marca!
 • 1 marca 2024 r. o godz. 12:00 przy pomniku w al. Solidarności odbędą się uroczystości patriotyczne upamiętniające Żołnierzy Wyklętych.
 • „Bezpieczeństwo osób starszych” – konferencja pod tym tytułem odbyła się 26 lutego 2024 r. w Młodzieżowym Domu Kultury.