Sprzątanie na placach zabaw | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Sprzątanie na placach zabaw

Miasto
Data publikacji: 26 kwietnia 2021
Autor: Magdalena Winiarska
Pracownik ubrany w kombinezon ochronny przeprowadza dezynfekcję zjeżdżalni na placu zabaw

Wiosna, choć kapryśna, już w pełni - trwają zatem prace porządkowe na miejskich placach zabaw.

Na terenie Torunia jest 71 miejskich placów zabaw. Od 1 kwietnia do 30 czerwca 2021 roku trwają na nich prace w ramach zadania pn. „Przeprowadzenie czyszczenia powierzchni dotykowych sprzętu i wyposażenia z użyciem detergentu i dezynfekcji na miejskich placach zabaw w Toruniu". W tym czasie raz dziennie przez 6 dni w tygodniu będą myte detergentem urządzenia zabawowe, a raz w tygodniu - zgodnie z zaleceniem Głównego Inspektora Sanitarnego - zostaną one zdezynfekowane opryskiem ciśnieniowym z użyciem środka odkażającego, tj. podchlorynu sodu w stężeniu 1% (+/- 10%), niezagrażającemu zdrowiu ludzkiemu oraz bezpiecznego dla środowiska.

Wcześniej, od 25 lutego do 31 marca 2021 r. wymieniony został piasek w 51 piaskownicach znajdujących się na miejskich placach zabaw. Na ten cel miasto zapewniło 376 ton piasku, posiadającego deklarację badań sanitarnych z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Od 1 marca do końca roku 2021 prowadzone jest sprzątanie miejskich placów zabaw i terenów rekreacyjnych do nich przylegających z wszelkich nieczystości, jak również gałęzi, są opróżniane kosze na śmieci oraz oczyszczany piasek w piaskownicach. Wykonywane będzie także koszenie trawy, usuwanie chwastów, jak i pielęgnacja rosnących tam nasadzeń.

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: procesja poprzedzająca mszę św. w intencji miasta
  Miasto
  Msza św. w intencji miasta i jego mieszkańców w toruńskiej katedrze śś. Janów była tradycyjnym elementem obchodów Święta Miasta 24 czerwca 2022 r.
 • Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13 w prezentacji ekologicznej, fot. Wojtek Szabelski
  Eko, Miasto
  Ponad 438 ton papieru, tektury i puszek zebrali uczestnicy szkolnego konkursu "Zbieramy makulaturę (i nie tylko) EKOKONKURS" w Toruniu. 24 czerwca 2022 r. poznaliśmy tegorocznych laureatów ekologicznej rywalizacji.
 • Miasto
  5,42 – taką średnią ocen na świadectwach uzyskali uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 27 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.
 • Na zdjęciu: mecz na plaży gotyku
  Miasto, Sport
  13. edycja Plaży Gotyku jest już na ostatniej prostej. Za nami już turniej uniwersytecki oraz rywalizacja juniorów i juniorek.
 • Plakat - wakacyjne korepetycje dla Ukraińców
  Toruń dla Ukrainy
  Chcesz udzielać woluntarystycznie korepetycji osobom z Ukrainy? Umożliwia to bezpłatna platforma edukacyjna on-line Tutors.live
 • Na zdjęciu: teczka z herbem Torunia, w której znajduje się decyzja o przyznaniu stypendium
  Miasto
  Od 1 do 14 lipca 2022 r. przyjmowane będą wnioski o nagrody Prezydenta Miasta Torunia dla tegorocznych absolwentów toruńskich szkół ponadpodstawowych.
 • Uroczystość z okazji 40-lecia samorządu radców prawnych w Polsce odbyła się 24 czerwca 2022 r. w hotelu Filmar.
 • W najbliższy wtorek (28 czerwca) rozpoczyna się przebudowa Bulwaru Filadelfijskiego. Prace zostały tak zaplanowane, że do końca września ulica będzie otwarta dla ruchu! Rusza przebudowa Bulwaru Filadelfijskiego. Zadanie obejmuje 2-kilometrowy pas nabrzeża Wisły pomiędzy mostem kolejowym a granicami przystani AZS, ograniczony z jednej strony...
 • W związku z rozpoczynającymi się wakacjami szkolnymi, od 27.06. 2022 r. do 31.08.2022 r. komunikacja miejska w Toruniu funkcjonować będzie w dni robocze wg feryjnych rozkładów jazdy.
 • Program imprez "Lato bez nudy" startuje w dniu zakończenia roku szkolnego, czyli 24 czerwca 2022 r. Na dzieci i młodzież w naszym mieście czeka kilkadziesiąt wydarzeń.
 • З 1 липня 2022 року зміняться правила користування громадським транспортом для громадян України. Біженці зможуть їздити в Торуні безкоштовно за умови пред’явлення місячного квитка із символом UKR.
 • Poznaliśmy laureatów 17. edycji plebiscytu Toruńskie Gwiazdy – 23 czerwca 2022 r. na scenie na Rynku Staromiejskim wręczono toruńskie nagrody muzyczne.
 • 2021 był ekonomicznie dobrym rokiem dla budżetu Torunia. Miasto wypracowało nadwyżkę i zmniejszyło zadłużenie. 23 czerwca 2022 r. Rada Miasta udzieliła absolutorium prezydentowi Michałowi Zaleskiemu.
 • W związku z zawodami żużlowymi w piątek 24 czerwca 2022 r. zostaną uruchomione dodatkowe kursy tramwajów linii nr 2 i 5.