Speedway Grand Prix 2023 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Speedway Grand Prix 2023

Miasto, Sport
Data publikacji: 28 września 2023
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: dwaj żużlowcy na torze

W sobotę 30 września 2023 roku czeka nas wielkie święto żużlowe. Na Motoarenie im. Mariana Rosego odbędzie się ostatni turniej tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Za nami już dziewięć z nich, w tym dwie w Polsce, co oznacza, że pozostał tylko wielki finał.  

Po czwarty tytuł indywidualnego Mistrza Świata zmierza Bartosz Zmarzlik, którego sytuacja skomplikowała się jednak po Grand Prix Danii w Vojens. To wszystko sprawia, że najlepszego zawodnika globu poznamy po raz kolejny w Toruniu.

>>> Informator SGP

Oprócz sportowych emocji organizatorzy 2023 DeWalt FIM Speedway Grand Prix of Poland - Toruń przygotowali dla kibiców również dodatkowe atrakcje. Największa z nich to Strefa Kibica, która zostanie otwarta w dniu zawodów o godz. 12:30. Będzie ona zlokalizowana na parkingu pomiędzy Motoareną a torem kartingowym Awix Arena.

W tzw. Fan Zonie kibice będą mogli poczuć żużlowe emocje jeszcze przed ich wieczornym rozpoczęciem. To właśnie w tym miejscu będzie możliwość obejrzenia na żywo sesji kwalifikacyjnej, a także porozmawiać z zaproszonymi gośćmi. Odbędzie się także sesja autografowa z udziałem wszystkich uczestników Speedway Grand Prix. To tutaj będzie można wziąć udział w grach, quizach i konkursach, w których do wygrania będą żużlowe gadżety. Atrakcji będzie oczywiście znacznie więcej. Wystarczy wspomnieć o wystawach trofeum głównego SGP oraz legendarnego samochodu McLaren, a także możliwość robienia zdjęć. Również najmłodsi fani znajdą coś dla siebie, gdyż organizatorzy przygotowali jedną ze stref specjalnie z myślą o nich. Miasteczko Kibica będzie aktywne do godz. 18:30 i nie zabraknie w nim także strefy cateringowej oraz pokazów w strefach sponsorów.

>>> Harmonogram Strefy Kibica

Tegoroczna finałowa runda Speedway Grand Prix będzie miała szczególną rangę, gdyż została objęta Honorowym Patronatem Ministra Sportu i Turystyki.


Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Święto boksu w Toruniu
  Miasto, Sport
  W dniach 4-10 grudnia 2023 roku Toruń będzie gospodarzem Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów w boksie olimpijskim. Poznaj program zawodów.
 • Wieziemy pasażerom najlepsze życzenia
  Miasto, MZK
  W czapce św. Mikołaja, z brodą i wąsami, z poręczami jak gwiazdkowe cukierki, ozdobiony światełkami, pełen słodkich i nie tylko upominków – jak co roku w Toruniu w Mikołajki rozpoczął kursowanie świąteczny tramwaj Miejskiego Zakładu Komunikacji.
 • Miasto
  15 grudnia 2023 r. mija termin na składanie wniosków o zwolnienie od podatku od nieruchomości na 2024 r. budynków, w których utrzymywany jest zielony dach, ogród wertykalny lub zielona fasada. Obowiązek ten dotyczy również tych podatników, którzy chcą kontynuować w 2024 r. zwolnienie.
 • Na zdjęciu: Wejście do budynku Powiatowego Urzędu Pracy
  Miasto
  Zostało już tylko 7 ostatnich bonów na zasiedlenie przyznawanych w ramach projektu: „Podniesienie aktywności zawodowej klientów publicznych służb zatrudnienia – PUP dla Miasta Torunia (I)”, realizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski i inne osoby w czapkach Mikołaja siedzą na scenie, przed nimi dzieci
  Miasto
  Mikołajki w Toruniu rozpoczęła tradycyjna akcja głośnego czytania w Szkole Podstawowej nr 9. W 2023 roku uczniowie tej szkoły wysłuchali „Dzieci Pana Astronoma” Wandy Chotomskiej.
 • Miasto
  Szybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu złóż online wniosek o wydanie odpisu aktu stanu cywilnego lub zaświadczenia o stanie cywilnym. W tej samej formie możesz wnieść na konto Urzędu Miasta Torunia opłatę skarbową za wydanie odpisu lub zaświadczenia.
 • W tym roku minęła setna rocznica urodzin znakomitej sportsmenki Melanii Sinorackiej, pierwszej podgórskiej olimpijki. Z tej okazji we wtorek 5 grudnia 2023 r. na kamienicy przy ul. Poznańskiej 125, w której mieszkała, odsłonięto pamiątkową tablicę.
 • Międzyszkolny Klub Sportów Walki „Pomorzanin” Toruń zaprasza dzieci od 10. roku życia i młodzież na bezpłatne zajęcia sportowe.
 • Po raz siódmy w Zespole Szkół nr 19 zorganizowano Integracyjne Mikołajkowe Spotkanie dla dzieci z niepełnosprawnościami, uczęszczających do toruńskich szkół i przedszkoli.
 • Kolejne spotkanie w ramach cyklu spotkań tematycznych organizowanych przez Radę Działalności Pożytku Publicznego miasta Torunia poświęcone będzie osobom z niepełnosprawnościami.
 • Gmina Miasta Toruń otrzymała wsparcie finansowe na realizację zadania pn. „Promowanie strategii niskoemisyjnej poprzez modernizację oświetlenia ulicznego w Toruniu”.
 • Do końca 2023 r. można złożyć deklarację i skorzystać ze środków programu "Ciepłe Mieszkanie II" na wymianę ogrzewania.
 • Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu, we współpracy z instytucjami miejskimi i organizacjami pozarządowymi, realizuje Plan pomocy osobom bezdomnym w okresie zimowym.
 • Fundacja Studio M6 zaprasza 14 grudnia 2023 r. na wydarzenie pt. „Porozmawiajmy o integracji". Ma ono posłużyć dokonaniu diagnozy i próby wypracowania propozycji rozwiązań napotykanych problemów przez organizacje/instytucje pracujące z osobami z doświadczeniem migracji oraz wspólnemu dojściu do mechanizmów integracyjnych, które mogą być...