Służby miejskie odśnieżają drogi | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Służby miejskie odśnieżają drogi

Drogi, Kultura
Data publikacji: 03 lutego 2023
Autor: Paula Gałązka
Piaskarka na zaśnieżonych Wałach gen. Sikorskiego

W związku z intensywnymi opadami śniegu 3 lutego 2023 roku na toruńskie drogi ruszyły piaskarki i ciągniki.

- Na drogi wysyłamy dwanaście piaskarek oraz trzy ciągniki. Zaczynamy akcję od tras pierwszej kategorii, mosty, wiadukty oraz miejsca niebezpieczne. W zależności od nasilenia opadów zakres może zostać rozszerzony - informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD.

Aktualizacja, godz. 12:47:

Zwiększona została ilość sprzętu na drogach. Obecnie jeździ dwanaście pługopiaskarek, dwa plugi i osiem ciągników.

Aktualizacja, godz. 14:50:

Obecnie jeżdżą dwadzieścia cztery jednostki: czternaście plugopiaskarek, dwa ciężkie pługi i osiem ciągników.


Przypomnijmy, że drogi w mieście podzielone są na 4 kategorie, które decydują o kolejności prowadzenia działań:

 • I kategoria – 484 km głównych ciągów komunikacyjnych miasta, wiadukty i mosty, główne ulice miasta np. Szosa Chełmińska, Lubicka, Bydgoska, Olszyńska, Łyskowskiego, Wyszyńskiego.
 • II kategoria – to m.in. ulice: Lotników, Kozacka, Targowa, Chabrowa, Forteczna, Drzymały, Strzałowa, Szubińska (łącznie 125 km).
 • III kategoria – to np. ulice: Jagodowa, Irysowa, Agrestowa, Długosza, Spółdzielcza czy Wodociągowa (łącznie jest ich 275 km).
 • IV kategoria – na przykład ulice: Młyńska, Przy Grobli, Kuropatwy, Nad Rzeczką (łącznie 60 km).

Jest to w sumie ponad 940 km ulic. Natomiast powierzchnia utrzymania chodników komunalnych i dróg rowerowych to ponad 1 500 000 mkw.

Jeśli chcą Państwo poinformować o trudnych warunkach na drogach lub chodnikach w swojej okolicy, należy skontaktować się z:

CENTRANY PUNKT SŁUŻBY DYSPOZYTORSKIEJ

AKCJI ZIMOWEJ 2022/2023

MIEŚCI SIĘ
W MIEJSKIM PRZEDSIĘBIORSTWIE OCZYSZCZANIA
SPÓŁKA Z O.O. W TORUNIU
ul. GRUDZIĄDZKA 159

Ważne numery telefonów: 

056 63 98 136, 605 102 300       -  Dyspozytornia AZ

056 63 98 119                               -  Sekretariat 

056 63 98 112/126                      -  Wydział Oczyszczania 

056 63 98 109                               -  Portiernia Spółki  


Na zdjęciu: Popołudnie 3 lutego 2023 r. w Toruniu, fot. Małgorzata Litwin

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  CUK Anioły Toruń pokonując Trefl Gdańsk II 3:0 w setach: 25:17, 25:23, 25:15 odniosły siedemnaste zwycięstwo w tym sezonie. Zdj. Sławomir Kowalski
 • Na zdjęciu: żółte kwiaty żonkile, w tle Ratusz Staromiejski
  Miasto
  Przyszła wiosna - pora na rowery! Już w ten weekend startuje pierwsza w 2023 roku Rowerowa Masa Krytyczna. Na Zamku Krzyżackim zaś odbędą się również wiosenne warsztaty robienia świeczek i kosmetyków - będzie można się poczuć jak średniowieczni alchemicy. A do tego, jak co roku wiosną, rozpoczynają się Alternatywne Spotkania Teatralne KLAMRA. A o...
 • Nagrody wręczył laureatom Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski.
  Miasto
  Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu był „Toruń w okresie dwudziestolecia międzywojennego”. - Toruń w tamtych latach pełnił rolę stolicy województwa pomorskiego, wówczas jednego z większych województw Rzeczypospolitej i był bardzo dynamicznie rozwijającym się ośrodkiem miejskim. Warto pamiętać o takich fragmentach życia XX-lecia...
 • Na zdjęciu: prezydent Michał zAleski, Margit Jungmann, Wacław i Sławomir Krankowscy trzymają tabliczkę z napisem 9. Halowe Mistrzostwa Świata w lekkiej Atletyce Masters
  Miasto, Sport
  25 marca 2023 r. rozpoczynają się 9. Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters. Po raz kolejny gospodarzem wydarzenia tej rangi jest Toruń i hala widowiskowo-sportowa Arena.
 • Zdjęcie przedstawia Wydział Spraw Administracyjnych UMT, który mieści się przy ul. Batorego 38/40
  Miasto
  Ważna informacja dla osób, które z końcem marca chcą złożyć wniosek o dowód osobisty lub są obywatelami Ukrainy, którzy chcą uzyskać numer PESEL. 31 marca 2023 roku nastąpi przerwa w obsłudze, która jest spowodowana zmianą oprogramowania.
 • SP nr 23 świętowała swoje 60-lecie
  Miasto
  Były występy artystyczne, wspomnienia, podziękowania i życzenia. 24 marca 2023 roku w Centrum Kultury Dwór Artusa odbyła się gala z okazji 60-lecia Szkoły Podstawowej nr 23 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Toruniu. W uroczystości wziął udział prezydent Michał Zaleski, jego zastępca Adrian Mól, Anna Łukaszewska, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu...
 • Działkowcy, wędkarze i ekolodzy zachęcają do włączenia się w akcję sprzątania brzegu Wisły – w sobotę 25 marca 2023 r.
 • Przy ul. Kociewskiej ze względów bezpieczeństwa usunięto osiem drzew gatunku topola mieszaniec gatunków nierodzimych.
 • 25 marca 2023 r. rozpoczynają się 9. Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters. Po raz kolejny gospodarzem wydarzenia tej rangi jest Toruń i hala widowiskowo-sportowa Arena.
 • Rozliczając podatek dochodowy za 2022 r. pamiętajmy o przekazaniu 1,5% dla jednej z toruńskich organizacji pozarządowych!
 • W nocy z 25 na 26 marca 2023 roku zmieniamy czas. Przestawienie zegarów z czasu zimowego na letni spowoduje tymczasowe utrudnienia w korzystaniu z komunikacji miejskiej w Toruniu.
 • W przyszłym tygodniu ruszy wypłata dodatkowych rocznych świadczeń pieniężnych dla emerytów i rencistów. Pierwsze trzynastki otrzymają osoby, których wypłata świadczenia podstawowego wypada na 1 kwietnia. - Seniorzy, których termin płatności emerytury czy renty przypada na sobotę, 1 kwietnia, otrzymają trzynastą emeryturę wcześniej. Świadczenia...
 • W tym celu radni przyjęli coroczny Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt w Toruniu na rok 2023.
 • Z roku na rok miasto otrzymuje coraz większe środki z myślą o osobach niepełnosprawnych.