SGP: Woryna z dziką kartą | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

SGP: Woryna z dziką kartą

Miasto, Sport
Data publikacji: 22 września 2022
Autor: Filip Tomasik

Kacper Woryna otrzymał "dziką kartę" na żużlowe zawody Grand Prix Polski w Toruniu zaplanowane na 1 października 2022 r.

Dla Woryny będzie to dopiero drugi występ w cyklu SGP i drugi, który będzie miał miejsce na Motoarenie. Zawodnik Włókniarza Częstochowa notuje niezwykle udany sezon. W PGE Ekstralidze jego średnia punktów na bieg wynosi 2,011, co daje mu 12. miejsce w klasyfikacji generalnej. To wynik lepszy od sześciu stałych uczestników cyklu SGP 2022.

Żużlowiec urodzony w Rybniku wystartuje w cyklu Speedway Grand Prix po raz drugi. W 2016 roku - również w Toruniu - Polak pełnił rolę rezerwowego. 26-latek wyjechał wówczas na tor trzykrotnie, zastępując kontuzjowanego Jasona Doyle'a i zdobywając jeden punkt.

Speedway Grand Prix Polski w Toruniu - ostatnia runda w sezonie 2022 - odbędzie się w sobotę 1 października. Rezerwowymi w trakcie zawodów będą Krzysztof Lewandowski i Mateusz Affelt. 

Tytuł mistrza świata, już trzeci w karierze, na rundę przed końcem rywalizacji zapewnił już sobie Bartosz Zmarzlik. Na Motoarenie - oprócz Woryny oraz Zmarzlika - w roli stałych uczestników cyklu wystąpią również Patryk Dudek, Maciej Janowski i Paweł Przedpełski.

Bilety do nabycia na stronie.

 

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: kolorowe podświetlenia fontanny Cosmopolis nocą, fioletowo-błekitne, na ich tle ciemna sylwetka zapatrzonego dziecka
  Miasto
  W dniu 21 września 2022 roku zostały wyłączone fontanny miejskie. Taka decyzja została podjęta w związku z działaniami oszczędnościowymi miasta.
 • Biznes, Miasto
  Toruń jest gospodarzem konferencji PIKE 2022. To najważniejsze w naszym regionie Europy wydarzenie dot. mediów elektronicznych.
 • Na zdjęciu: poczet sztandarowy UMK stoi przy pomniku Mikołaja Kopernika
  Miasto
  Złożenie kwiatów pod pomnikiem Mikołaja Kopernika oraz uroczysta inauguracja w auli UMK rozpoczęły w dniu 3 października 2022 r. nowy rok akademicki 2022/2023 w Toruniu.
 • Logo Ogólnopolskiego Zjazdu Firm Rodzinnych
  Biznes, Miasto
  W dniach 7-8 października 2022 r. w Toruniu odbędzie się 15. Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych U-Rodziny.
 • Na zdjeciu: warsztaty - zebrani patrzą na tablicę multimedialną, prowadzący referują
  Biznes, Miasto
  35 osób wzięło udział w warsztatach dotyczących zakładania firm i form opodatkowania. Wydarzenie zorganizowano w Toruńskim Centrum Aktywności Lokalnej „2. Piętro”. Na szkolenie zaprosiło Centrum Wsparcia Biznesu wraz z Fundacją „Pogadać po ludzku”.
 • Na zdjęciu: nowe miejsca do parkowania przy ul. Grudziądzkiej 56, trzy miejsca zajęte przez samochody
  Drogi, Miasto
  Przy ul. Grudziądzkiej 56 powstał parking, który pomieści 20 aut.
 • Ruszył nabór wniosków o przyznanie stypendiów Miasta Torunia w dziedzinie kultury na rok 2023: całorocznych i na I półrocze. Chętni mogą składać dokumenty do 31 października 2022 r.
 • W toruńskim Parku Pamięci Ofiar Zbrodni Pomorskiej uczczono 2 października 2022 r. ofiary hitlerowskich czystek wśród ludności dawnego województwa pomorskiego.
 • Bartosz Zmarzlik mistrzem świata, Leon Madsen wicemistrzem, a Maciej Janowski brązowym medalistą Speedway Grand Prix 2022!
 • W Międzynarodowym Dniu Muzyki 1 października 2022 r. Toruńska Orkiestra Symfoniczna zainaugurowała 44. sezon artystyczny.
 • Mateusz Cierniak ze złotem, Jan Kvech ze srebrem, a Jakub Miśkowiak z brązem – tak zakończył się turniej Speedway Grand Prix 2, rozegrany 30 września 2022 r. na Motoarenie.
 • Od 20 lat w Toruniu istnieje Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia. Uroczystości jubileuszowe odbyły się 30 września 2022 r.
 • Zmarł Edward Pałka, inicjator i wieloletni animator kontaktów Torunia ze słoweńskim Novym mestem.
 • W Toruniu goszczą uczniowie z Hiszpanii, Holandii oraz Estonii, uczestnicy projektu Erasmus Plus "Kolory Kultury", realizowanego we współpracy z SP 11. 30 września spotkali się z zastępcą prezydenta.