Seniorzy obradują na VII Forum | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Seniorzy obradują na VII Forum

Miasto
Data publikacji: 28 września 2023
Autor: Marcin Pryka

W Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu 28 września 2023 r. odbywa się VII Forum Seniora, w którym udział bierze kilkuset uczestników z całego województwa kujawsko-pomorskiego.

Forum organizują co roku Nowości, Express Bydgoski i Gazeta Pomorska. Wydarzenie od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Bez wątpienia jest to największe i najbardziej interesujące spotkanie starszych mieszkańców naszego regionu. Na seniorki i seniorów przybyłych na Forum czeka wiele atrakcji: ciekawe wykłady i spotkania oraz stoiska partnerów. Gośćmi specjalnymi Forum są Iwona Mazurkiewicz i Gerard Makosz z telewizyjnego programu "Sanatorium Miłości".

W trakcie Forum prelegenci opowiadają m.in. o tym, jak dbać o zdrowie i swoje bezpieczeństwo. Przybliżają zagrożenia, jakie niesie współczesny świat dla seniorów, jak również pomagają w wyborze ciekawego stylu życia lub znalezieniu interesującego hobby, które może stać się pasją na całe życie.

– Bardzo dziękuję za przyjęcie naszego zaproszenia. Albert Einstein powiedział, że umysł jest jak spadochron i aby działał musi być otwarty. Dlatego też odpowiadamy na Państwa oczekiwania, seniorzy mają otwarte umysły i staramy się także Państwa zapraszać na te spotkania, gdzie można zapoznać się z tym co jest teraz najważniejsze oraz z tematami, które mogą być dla Państwa ważne - powiedział na rozpoczęcie Forum Marcin Habel, redaktor naczelny Nowości, Expressu Bydgoskiego i Gazety Pomorskiej.

Prezydent Torunia Michał Zaleski powitał przybyłych do naszego miasta uczestników. - Forum Seniora to już tradycja, ale tradycja dla osób takich jak my tu obecnie jest rzeczą oczywistą. Teraz my tworzymy kolejne pokolenie, na którym wzorować się będą ci młodsi, dzieci, wnuki, prawnuki, a więc warto być takim osobowym wzorcem w rodzinie, ale i w życiu społecznym. Najważniejsze z przesłań o którym warto powiedzieć dzisiaj: nie stójmy w miejscu, ruszajmy się. Dosłownie, spacer, jazda rowerem, albo odwiedziny u kogoś, ale bądźmy cały czas w ruchu, wtedy nasz organizm będzie sprawniejszy, bardziej efektywny i będziemy dłużej żyli ku uciesze następnych pokoleń. Dbajmy o swoje zdrowie, po to są programy profilaktyczne miasta Torunia, po to są wszystkie badania. Miejmy dla siebie życzliwość, uśmiech i przyjaźń, bo naprawdę za dużo dzisiaj na świecie agresji. Życzę każdemu z nas, abyśmy ze świadomością uśmiechu na twarzy wiek senioralny wspólnie przeżywali. Życzę udanego pobytu w Toruniu, udanej konferencji. Bardzo dziękuję również organizatorom za to, że pamiętają o seniorkach i seniorach - podkreślił prezydent.

Fot. Agnieszka Bielecka

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dwóch mężczyzn w garniturach i dwóch lekarzy przecina wstęgę do nowego oddizału w szpitalu
  Miasto
  Specjalistyczny Szpital Miejski poszerza swoją ofertę medyczną – właśnie została otwarta Pracownia Elektrofizjologii i Radiologii Zabiegowej.
 • Na zdjeciu: kovieta w średnim wieku, sukience w kwiaty i dużych okularach przeciwsłonecznych stoi z psem na tle fontanny
  Miasto
  Zmarła Irena Kantorska-Schick – Sybiraczka, która starała się tę część polskiej historii ocalić od zapomnienia poprzez spotkania i rozmowy, szczególnie z młodzieżą.
 • Rondo
  Drogi, Miasto
  Na skrzyżowaniu ulic Rydygiera i Wschodniej powstało nowe rondo pinezkowe, które zwiększa bezpieczeństwo poprzez wymuszenie zmniejszenia prędkości.
 • Ulica Szczecińska - plakat
  Miasto
  Nowoczesne centrum osiedlowe, miejsce spotkań i aktywności dla seniorów, a może świetlica integracyjna dla dzieci i młodzieży? W najbliższą środę, 24 lipca 2024 r., będzie okazja, aby porozmawiać o przyszłości budynków po PCK przy ul. Szczecińskiej w Toruniu.
 • Na zdjęciu: prezydent Paweł Gulewski i wiceminister Jacek Karnowski podają sobie ręce
  Miasto
  Rozwój Torunia i pozyskiwanie środków na najważniejsze zadania miasta były tematem spotkania prezydenta Pawła Gulewskiego z wiceministrem Jackiem Karnowskim.
 • Na zdjęciu: lampy na moście
  Drogi, Miasto
  Wymiana opraw na moście drogowym im. marsz. Józefa Piłsudskiego. Prace odbywają się na koszt producenta opraw, w ramach obowiązującej gwarancji.
 • - Od godz. 12:00 w niedzielę 21 lipca do godz. 23:00 w poniedziałek 22 lipca 2024 r. prognozowane są upały. Temperatura maksymalna w niedzielę wyniesie od 30°C do 32°C, w poniedziałek od 31°C do 33 °C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy odbył się 19 lipca 2024 r. w Kościele Wniebowzięcia NMP w Toruniu.
 • Z konieczności wymiany wody w obiegu zamkniętym, w poniedziałek 22 lipca 2024 r. w godzinach 7:00-15:00 Fontanna Cosmopolis będzie nieczynna. Po godzinie 15:00 zostanie ponownie uruchomiona.
 • O możliwościach współpracy podczas edycji 2024 wydarzenia Dronetech World Meeting przedstawiciele Centrum Wsparcia Biznesu rozmawiali z organizatorami z Instytutu Wspierania Nowych Technologii. Najważniejsze spotkanie przedstawicieli branży lotniczej i pojazdów bezzałogowych odbędzie się w dniach 24-26 października 2024 na terenie Centrum...
 • W związku z zakończeniem zasadniczych prac drogowych na ulicy Leśnej w Rozgartach od poniedziałku, 22 lipca 2024 r., autobusy linii nr 131 wracają na stałą trasę. Przypomnijmy, że od 15 lipca br. autobusy linii nr 131 kursowały z pominięciem przystanków: „Kwiatowa”, „Stara Szkoła”, „Leśna”, „Wróblowa”, „Błotka” i „Szkoła”. Prace w Rozgartach już...
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego.
 • Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
 • Kolejna odsłona projektu Park Kultury - w amfiteatrze parku na Bydgoskim Przedmieściu zaplanowano koncert i pokaz filmowy w ramach kina letniego.