Seniorzy obradują na VII Forum | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Seniorzy obradują na VII Forum

Miasto
Data publikacji: 28 września 2023
Autor: Marcin Pryka

W Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu 28 września 2023 r. odbywa się VII Forum Seniora, w którym udział bierze kilkuset uczestników z całego województwa kujawsko-pomorskiego.

Forum organizują co roku Nowości, Express Bydgoski i Gazeta Pomorska. Wydarzenie od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Bez wątpienia jest to największe i najbardziej interesujące spotkanie starszych mieszkańców naszego regionu. Na seniorki i seniorów przybyłych na Forum czeka wiele atrakcji: ciekawe wykłady i spotkania oraz stoiska partnerów. Gośćmi specjalnymi Forum są Iwona Mazurkiewicz i Gerard Makosz z telewizyjnego programu "Sanatorium Miłości".

W trakcie Forum prelegenci opowiadają m.in. o tym, jak dbać o zdrowie i swoje bezpieczeństwo. Przybliżają zagrożenia, jakie niesie współczesny świat dla seniorów, jak również pomagają w wyborze ciekawego stylu życia lub znalezieniu interesującego hobby, które może stać się pasją na całe życie.

– Bardzo dziękuję za przyjęcie naszego zaproszenia. Albert Einstein powiedział, że umysł jest jak spadochron i aby działał musi być otwarty. Dlatego też odpowiadamy na Państwa oczekiwania, seniorzy mają otwarte umysły i staramy się także Państwa zapraszać na te spotkania, gdzie można zapoznać się z tym co jest teraz najważniejsze oraz z tematami, które mogą być dla Państwa ważne - powiedział na rozpoczęcie Forum Marcin Habel, redaktor naczelny Nowości, Expressu Bydgoskiego i Gazety Pomorskiej.

Prezydent Torunia Michał Zaleski powitał przybyłych do naszego miasta uczestników. - Forum Seniora to już tradycja, ale tradycja dla osób takich jak my tu obecnie jest rzeczą oczywistą. Teraz my tworzymy kolejne pokolenie, na którym wzorować się będą ci młodsi, dzieci, wnuki, prawnuki, a więc warto być takim osobowym wzorcem w rodzinie, ale i w życiu społecznym. Najważniejsze z przesłań o którym warto powiedzieć dzisiaj: nie stójmy w miejscu, ruszajmy się. Dosłownie, spacer, jazda rowerem, albo odwiedziny u kogoś, ale bądźmy cały czas w ruchu, wtedy nasz organizm będzie sprawniejszy, bardziej efektywny i będziemy dłużej żyli ku uciesze następnych pokoleń. Dbajmy o swoje zdrowie, po to są programy profilaktyczne miasta Torunia, po to są wszystkie badania. Miejmy dla siebie życzliwość, uśmiech i przyjaźń, bo naprawdę za dużo dzisiaj na świecie agresji. Życzę każdemu z nas, abyśmy ze świadomością uśmiechu na twarzy wiek senioralny wspólnie przeżywali. Życzę udanego pobytu w Toruniu, udanej konferencji. Bardzo dziękuję również organizatorom za to, że pamiętają o seniorkach i seniorach - podkreślił prezydent.

Fot. Agnieszka Bielecka

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Święto boksu w Toruniu
  Miasto, Sport
  W dniach 4-10 grudnia 2023 roku Toruń będzie gospodarzem Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów w boksie olimpijskim. Poznaj program zawodów.
 • Wieziemy pasażerom najlepsze życzenia
  Miasto, MZK
  W czapce św. Mikołaja, z brodą i wąsami, z poręczami jak gwiazdkowe cukierki, ozdobiony światełkami, pełen słodkich i nie tylko upominków – jak co roku w Toruniu w Mikołajki rozpoczął kursowanie świąteczny tramwaj Miejskiego Zakładu Komunikacji.
 • Miasto
  15 grudnia 2023 r. mija termin na składanie wniosków o zwolnienie od podatku od nieruchomości na 2024 r. budynków, w których utrzymywany jest zielony dach, ogród wertykalny lub zielona fasada. Obowiązek ten dotyczy również tych podatników, którzy chcą kontynuować w 2024 r. zwolnienie.
 • Na zdjęciu: Wejście do budynku Powiatowego Urzędu Pracy
  Miasto
  Zostało już tylko 7 ostatnich bonów na zasiedlenie przyznawanych w ramach projektu: „Podniesienie aktywności zawodowej klientów publicznych służb zatrudnienia – PUP dla Miasta Torunia (I)”, realizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski i inne osoby w czapkach Mikołaja siedzą na scenie, przed nimi dzieci
  Miasto
  Mikołajki w Toruniu rozpoczęła tradycyjna akcja głośnego czytania w Szkole Podstawowej nr 9. W 2023 roku uczniowie tej szkoły wysłuchali „Dzieci Pana Astronoma” Wandy Chotomskiej.
 • Miasto
  W tym roku minęła setna rocznica urodzin znakomitej sportsmenki Melanii Sinorackiej, pierwszej podgórskiej olimpijki. Z tej okazji we wtorek 5 grudnia 2023 r. na kamienicy przy ul. Poznańskiej 125, w której mieszkała, odsłonięto pamiątkową tablicę.
 • W tym roku minęła setna rocznica urodzin znakomitej sportsmenki Melanii Sinorackiej, pierwszej podgórskiej olimpijki. Z tej okazji we wtorek 5 grudnia 2023 r. na kamienicy przy ul. Poznańskiej 125, w której mieszkała, odsłonięto pamiątkową tablicę.
 • Międzyszkolny Klub Sportów Walki „Pomorzanin” Toruń zaprasza dzieci od 10. roku życia i młodzież na bezpłatne zajęcia sportowe.
 • Po raz siódmy w Zespole Szkół nr 19 zorganizowano Integracyjne Mikołajkowe Spotkanie dla dzieci z niepełnosprawnościami, uczęszczających do toruńskich szkół i przedszkoli.
 • Kolejne spotkanie w ramach cyklu spotkań tematycznych organizowanych przez Radę Działalności Pożytku Publicznego miasta Torunia poświęcone będzie osobom z niepełnosprawnościami.
 • Gmina Miasta Toruń otrzymała wsparcie finansowe na realizację zadania pn. „Promowanie strategii niskoemisyjnej poprzez modernizację oświetlenia ulicznego w Toruniu”.
 • Do końca 2023 r. można złożyć deklarację i skorzystać ze środków programu "Ciepłe Mieszkanie II" na wymianę ogrzewania.
 • Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu, we współpracy z instytucjami miejskimi i organizacjami pozarządowymi, realizuje Plan pomocy osobom bezdomnym w okresie zimowym.
 • Fundacja Studio M6 zaprasza 14 grudnia 2023 r. na wydarzenie pt. „Porozmawiajmy o integracji". Ma ono posłużyć dokonaniu diagnozy i próby wypracowania propozycji rozwiązań napotykanych problemów przez organizacje/instytucje pracujące z osobami z doświadczeniem migracji oraz wspólnemu dojściu do mechanizmów integracyjnych, które mogą być...