Ruszyły Mistrzostwa Polski w Boksie Olimpijskim | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Ruszyły Mistrzostwa Polski w Boksie Olimpijskim

Miasto, Sport
Data publikacji: 07 grudnia 2023
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: otwarcie Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim

Od 4 do 10 grudnia 2023 r. Toruń jest stolicą boksu – rozpoczęły się Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów w boksie olimpijskim.

- Po raz pierwszy w historii Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów w Boksie Olimpijskim to nasz Toruń jest ich gospodarzem. Warto podkreślić, że zawody odbywają się w szczególnym roku obchodów 100-lecia Polskiego Związku Bokserskiegomówił prezydent Michał Zaleski podczas inauguracji mistrzostw, która odbyła się 6 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska. W wydarzeniu udział wzięli także: Michał Ramlau – wicestarosta toruński; Grzegorz Nowaczek – prezes Polskiego Związku Bokserskiego; Maciej Demel – wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego; Grzegorz Rybiałek – prezes zarządu Energy System Toruń sp. z o.o.

Po uroczystym otwarciu odbyły się pierwsze walki eliminacyjne mężczyzn.

Do Mistrzostwach Polski w Boksie Olimpijskim ponad 100 klubów z całej Polski zgłosiło 251 zawodników, w tym 176 mężczyzn i 75 kobiet. Zawodniczki wystąpią w 12, a zawodnicy w 13 kategoriach wagowych.

Toruń będzie reprezentowany przez pięcioro zawodników MKSW Pomorzanin Toruń. Są to: Aneta Rygielska (kat. 66 kg), Natalia Rok (kat. 50 kg), Barbara Marcinkowska (kat. 70 kg), Mikołaj Tobera (kat. 71 kg) i Jakub Nowakowski (kat. 92 kg).

Walki eliminacyjne można śledzić w serwisie internetowym YouTube. Bezpośrednie transmisje z weekendowych finałów przeprowadzi Telewizja Polska na kanale TVP Sport oraz w aplikacji mobilnej: w sobotę (9.12) turniej finałowy mężczyzn w godz. 19:30-23:00 i w niedzielę (10.12) turniej finałowy kobiet w godz. 16:15-18:45.


Najważniejsze osiągniecia zawodników MKSW Pomorzanin Toruń:

 • Aneta Rygielska - młodzieżowa mistrzyni świata, wicemistrzyni Europy, brązowa medalistka Igrzysk Europejskich (Baku), wielokrotna mistrzyni Polski.
 • Natalia Rok – mistrzyni Polski, wielokrotna medalistka młodzieżowych mistrzostw Polski.
 • Barbara Marcinkowska – wicemistrzyni świata juniorek, brązowa medalistka Mistrzostw Europy do lat 22, młodzieżowa mistrzyni Polski do lat 23.
 • Mikołaj Tobera – mistrz Polski, akademicki mistrz Polski, wicemistrz Polski juniorów, medalista młodzieżowych mistrzostw Polski.

Fot. Sławomir Kowalski

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Protest rolników - będą problemy z komunikacją miejską
  Miasto, MZK
  Na najbliższy czwartek i piątek (29 lutego i 1 marca br.) planowane są kolejne protesty rolników. Z tego powodu należy spodziewać się problemów w funkcjonowaniu miejskiej komunikacji autobusowej, zwłaszcza na liniach podmiejskich 111 i 112.
 • 25 lat Polski w NATO - koncert
  Kultura, Miasto
  Od 1 marca 2024 r. będzie można odebrać bezpłatne wejściówki na koncert muzyki filmowej, musicalowej i popularnej „25 lat Polski w NATO”.
 • Spotkanie z Wojewodą Kujawsko-Pomorskim
  Miasto
  28 lutego 2024 r. Urząd Miasta Torunia odwiedził nowy Wojewoda Kujawsko-Pomorski – Michał Sztybel. Towarzyszył mu pełnomocnik ds. samorządowych Rafał Rospenda. Spotkał się z nimi Prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Mapa przestawia objazd ulicami Podgórną i Wiązową
  Drogi, Miasto
  We wtorek 5 marca 2024 r. rozpocznie się przebudowa skrzyżowania Podgórnej z ul. Wiązową. Za dwa miesiące w tym miejscu powstanie wyniesione skrzyżowanie.
 • Konsul Generalny Chin odwiedził Toruń
  Miasto
  Fan Xiaodong – Konsul Generalny Chińskiej Republiki Ludowej w Gdańsku, wicekonsul Jianfu Xiao oraz Changlin Mar, inicjator toruńskich kontaktów z chińskim miastem Guilin gościli w Urzędzie Miasta Torunia. Spotkał się z nimi Prezydent Torunia Michał Zaleski. Przypomnijmy, że od 2010 roku Toruń ma podpisaną umowę partnerską z chińskim miastem Guilin...
 • Na zdjęciu: jezdnia, a na niej jedzie samochód
  Drogi, Miasto
  Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poszukuje wykonawcy remontu ulicy Grudziądzkiej. Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 14 marca 2024 r.
 • 7 kwietnia 2024 r. odbędą się wybory samorządowe, w których wybieramy radnych do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.
 • Ruszyła nowa edycja programu grantowego "Zielona Ławeczka". Akcja skierowana jest do grup sąsiedzkich z miast powyżej 10 tysięcy mieszkańców.
 • Siedemnaście medali zdobyli sportowcy z Torunia w 33. Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Zawody odbyły się 24 lutego 2024 r. w Arenie Toruń z udziałem ponad 500 zawodniczek i zawodników.
 • Na najbliższy czwartek i piątek (29 lutego i 1 marca br.) planowane są kolejne protesty rolników. Z tego powodu należy spodziewać się problemów w funkcjonowaniu miejskiej komunikacji autobusowej, zwłaszcza na liniach podmiejskich 111 i 112.
 • W Światowym Dniu Organizacji Pozarządowych, 27 lutego 2024 r. w Dworze Artusa reprezentanci 140 organizacji odebrali umowy na realizację swoich projektów.
 • Odliczamy dni do uruchomienia roweru miejskiego. Startujemy w najbliższy piątek, 1 marca!
 • 1 marca 2024 r. o godz. 12:00 przy pomniku w al. Solidarności odbędą się uroczystości patriotyczne upamiętniające Żołnierzy Wyklętych.
 • „Bezpieczeństwo osób starszych” – konferencja pod tym tytułem odbyła się 26 lutego 2024 r. w Młodzieżowym Domu Kultury.