Ruszyły Mistrzostwa Polski w Boksie Olimpijskim | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Ruszyły Mistrzostwa Polski w Boksie Olimpijskim

Miasto, Sport
Data publikacji: 07 grudnia 2023
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: otwarcie Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim

Od 4 do 10 grudnia 2023 r. Toruń jest stolicą boksu – rozpoczęły się Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów w boksie olimpijskim.

- Po raz pierwszy w historii Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów w Boksie Olimpijskim to nasz Toruń jest ich gospodarzem. Warto podkreślić, że zawody odbywają się w szczególnym roku obchodów 100-lecia Polskiego Związku Bokserskiegomówił prezydent Michał Zaleski podczas inauguracji mistrzostw, która odbyła się 6 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska. W wydarzeniu udział wzięli także: Michał Ramlau – wicestarosta toruński; Grzegorz Nowaczek – prezes Polskiego Związku Bokserskiego; Maciej Demel – wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego; Grzegorz Rybiałek – prezes zarządu Energy System Toruń sp. z o.o.

Po uroczystym otwarciu odbyły się pierwsze walki eliminacyjne mężczyzn.

Do Mistrzostwach Polski w Boksie Olimpijskim ponad 100 klubów z całej Polski zgłosiło 251 zawodników, w tym 176 mężczyzn i 75 kobiet. Zawodniczki wystąpią w 12, a zawodnicy w 13 kategoriach wagowych.

Toruń będzie reprezentowany przez pięcioro zawodników MKSW Pomorzanin Toruń. Są to: Aneta Rygielska (kat. 66 kg), Natalia Rok (kat. 50 kg), Barbara Marcinkowska (kat. 70 kg), Mikołaj Tobera (kat. 71 kg) i Jakub Nowakowski (kat. 92 kg).

Walki eliminacyjne można śledzić w serwisie internetowym YouTube. Bezpośrednie transmisje z weekendowych finałów przeprowadzi Telewizja Polska na kanale TVP Sport oraz w aplikacji mobilnej: w sobotę (9.12) turniej finałowy mężczyzn w godz. 19:30-23:00 i w niedzielę (10.12) turniej finałowy kobiet w godz. 16:15-18:45.


Najważniejsze osiągniecia zawodników MKSW Pomorzanin Toruń:

 • Aneta Rygielska - młodzieżowa mistrzyni świata, wicemistrzyni Europy, brązowa medalistka Igrzysk Europejskich (Baku), wielokrotna mistrzyni Polski.
 • Natalia Rok – mistrzyni Polski, wielokrotna medalistka młodzieżowych mistrzostw Polski.
 • Barbara Marcinkowska – wicemistrzyni świata juniorek, brązowa medalistka Mistrzostw Europy do lat 22, młodzieżowa mistrzyni Polski do lat 23.
 • Mikołaj Tobera – mistrz Polski, akademicki mistrz Polski, wicemistrz Polski juniorów, medalista młodzieżowych mistrzostw Polski.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Święto Miasta zbliża się wielkimi krokami! W dniach 20 – 24 czerwca na torunian czeka cały szereg atrakcji, dzięki którym świętowanie urodzin Torunia stanie się jeszcze przyjemniejsze.
 • Na zdjeciu: prezydent Paweł Gulewski stoi w otoczeniu dziennikarzy, którzy trzymają mikrofony, są kamery
  Miasto
  Miasto planuje przeprowadzenie audytów zewnętrznych w czterech obszarach, by wypracować rekomendacje modeli zaspokajania potrzeb mieszkańców Torunia w perspektywie do 2030 r.
 • Toruń na 44. Międzynarodowym Zjeździe Miast Nowej Hanzy
  Kultura, Miasto
  Już dziś (13.06.2024 r.) wieczorem zaczyna się w Gdańsku 44. Międzynarodowy Zjazd Miast Nowej Hanzy. W wydarzeniu biorą udział przedstawiciele Torunia.
 • Na zdjęciu: zastępca prezydenta Adam Szponka wręcza puchar drużynie dzieci w niebieskich koszulkach
  Miasto, Sport
  13 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim zgromadziły się rzesze młodych miłośników sportu – podsumowano rywalizację w Toruńskiej Olimpiadzie Przedszkoli i Szkół 2023/2024.
 • Biznes, Miasto
  W dniach 11-13 czerwca 2024 r. w Toruniu i całym regionie gościmy ponad 20 członków Klubu Radców Handlowych przy Krajowej Izbie Gospodarczej, reprezentujących kraje Europy i Azji.
 • Kultura, Miasto
  W dniach od 14 do 17 czerwca 2024 r. w związku z 28. edycją Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego Toruń będzie gościł oficjalną delegację miasta Getyngi.
 • W tym roku Prezydent Torunia Paweł Gulewski uhonoruje Flisakiem pochodzącego z Bydgoszczy aktora filmowego i teatralnego.
 • Już dziś (13.06.2024 r.) wieczorem zaczyna się w Gdańsku 44. Międzynarodowy Zjazd Miast Nowej Hanzy. W wydarzeniu biorą udział przedstawiciele Torunia.
 • Rozpoczęły się prace związane z wykonaniem sieci ciepłowniczej przy okazji budowy Europejskiego Centrum Filmowego CAMERIMAGE. 13 czerwca br. zamknięty dla ruchu pieszego został fragment chodnika na pl. 4 czerwca 1989, prowadzący przez środek kompleksu.
 • Miasto planuje przeprowadzenie audytów zewnętrznych w czterech obszarach, by wypracować rekomendacje modeli zaspokajania potrzeb mieszkańców Torunia w perspektywie do 2030 r.
 • 12 czerwca 2024 r. w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego w Toruniu odbyła się XXIV Gala Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W trakcie wydarzenia przyznano 27 nagród, 54 wyróżnienia oraz jedno wyróżnienie specjalne.
 • Gmina Miasta Toruń w okresie od 02 grudnia 2019 r. do 31 grudnia 2023 r. realizowała projekt pt.: „REanimacja Bydgoskiej 52 – adaptacja zabytkowej kamienicy na cele społecznie użyteczne”.
 • Fundacja Pomocy Samotnym Matkom w Toruniu kolejny już rok prowadzi placówkę wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży. Działa ona w godzinach 11.30-17.30. Placówka realizuje program profilaktyczno-socjoterapeutyczny oraz organizuje zajęcia dla grupy 40 dzieci, zamieszkujących i uczących się na terenie Torunia. Celem realizacji zadania jest...
 • W finale Pucharu Polski Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Elana Toruń pokonała Zawiszę Bydgoszcz 1:0.