Ruszają konsultacje ws. SUMP | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Ruszają konsultacje ws. SUMP

Drogi, Miasto
Data publikacji: 20 stycznia 2023
Autor: Paula Gałązka
Ruszają konsultacje ws. SUMP

Firma Multiconsult Polska przygotowuje plan zrównoważonej mobilności miejskiej (SUMP) dla miejskiego obszaru funkcjonalnego Torunia (MOFT). W ramach prac nad dokumentem przeprowadzone zostaną konsultacje społeczne, które odbędą się już 25 stycznia 2023 r. w Toruniu.

Przypomnijmy, że SUMP  to strategiczny dokument, który ma pomóc zorganizować i uporządkować strukturę transportu miejskiego i podmiejskiego oraz określić kierunki rozwoju infrastruktury komunikacyjnej. Częścią przygotowań tego dokumentu są konsultacje społeczne:

- Bardzo nam zależy na tym, żeby budować atmosferę wymyślania wspólnych rozwiązań, a nie antagonizowania. I właśnie w związku z tą potrzebą wypracowywani a wspólnych rozwiązań bardzo chcielibyśmy zaprosić mieszkańców, przedstawicieli różnych organizacji, przewoźników, urzędów i wszystkich zainteresowanych raportem do tego, żeby brać udział w konsultacjach społecznych – mówi Jakub Rawski, koordynator projektu w Multiconsult Polska. – Te spotkania odbywają się jeszcze w procesie diagnostycznym, czyli będziemy jeszcze od państwa próbowali pozyskać więcej informacji. Będziemy rozmawiać o silnych i słabych stronach naszego systemu transportowego. Będziemy też próbowali wypracować wizję tego systemu, będziemy się zastanawiać, jak państwo chcielibyście z transportu skorzystać.

Zaplanowano w sumie III tury konsultacji - pierwsza odbędzie się w styczniu i lutym, druga w kwietniu i maju, ostania we wrześniu.

Terminy I tury konsultacji społecznych:

• 25.01.2023 r. godz. 17:00-20:00, Toruń - konsultacje odbędą się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika, Zaułek Prosowy 1

• 26.01.2023 r. godz. 17:00-20:00, Aleksandrów Kujawski - Urząd Miejski, sala nr 121, ul. Juliusza Słowackiego 8

• 30.01.2023 r. godz. 17:00-20:00, Golub-Dobrzyń - Urząd Miasta, sala nr 1, Plac Tysiąclecia 25

• 31.01.2023 r. godz. 17:00-20:00, Chełmża - sala widowiskowa Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury, ul. Bydgoska 7

Zapisy odbywają się poprzez specjalny formularz dostępny na stronie sump-torun.pl Poprzez ten sam formularz można zgłaszać też swoje uwagi dotyczące transportu.

Fot. Paula Gałązka

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Grafika promująca wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Torunia
  Miasto
  Jeszcze tylko do 7 lutego 2023 roku młodzi torunianie mogą zgłaszać swoje kandydatury do Młodzieżowej Rady Miasta.
 • Nie bądź obojętny na innych
  Miasto
  Zwracajmy szczególną uwagę na osoby, które w okresie zimowym mogą potrzebować pomocy.
 • Kobiety odśnieżajace chodnik przed sklepem
  Drogi, Miasto
  W związku z obfitymi opadami śniegu przypominamy, że obowiązek odśnieżania dotyczy nie tylko służb miejskich, ale także innych właścicieli i zarządców nieruchomości na terenie Torunia.
 • Mężczyzna w żółtej kurtce puka do drzwi
  Miasto
  Od soboty 4 lutego 2023 r. w Toruniu rozpocznie się akcja roznoszenia decyzji wymiarowych w sprawie podatków lokalnych na rok 2023.
 • Zdjęcie przedstawia lód na chodniku.
  Miasto
  Po intensywnych opadach śniegu przyjdzie oblodzenie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia dla Torunia.
 • Plakat z rodziną, dzieckiem i telefonem z aplikacją mobilną ZUS
  Miasto
  Duże zainteresowanie świadczeniem 500+. Do ZUS napłynęło już prawie 670 tys. wniosków.
 • Rozpatrzenie uchwały w sprawie zasad udzielania dotacji konserwatorskich będzie jedynym punktem sesji Rady Miasta Torunia 9 lutego 2023 r.
 • W związku z intensywnymi opadami śniegu 3 lutego 2023 roku na toruńskie drogi ruszyły piaskarki i ciągniki.
 • Narodowy Bank Polski 9 lutego 2023 r. wprowadzi do obiegu kolekcjonerski banknot oraz srebrną monetę kolekcjonerską poświęcone Mikołajowi Kopernikowi.
 • Część wydziałów Urzędu Miasta Torunia zmieniła swoje dotychczasowe siedziby. Poniżej wykaz aktualnych lokalizacji.
 • Ostrzeżenie będzie obowiązywało od 2 lutego 2023 roku od godziny 19:00 do 3 lutego 2023 roku do godziny 09:00.
 • Od poniedziałku 6 lutego 2023 r. zostanie otwarte po przebudowie przejście dla pieszych na Szosie Chełmińskiej w rejonie Trasy Średnicowej Północnej przy ul. Wybickiego.
 • Najlepsze prace udekorują torty, które pojawią się 18 lutego 2023 roku podczas imprezy urodzinowej Mikołaja Kopernika.
 • Prawne aspekty funkcjonowania samorządów były tematem konferencji samorządowej, jaka odbyła się 1 lutego 2023 r. w Centrum Innowacyjnej Edukacji. Gościem spotkania był minister ds. samorządu terytorialnego Włodzimierz Tomaszewski.