Rusza nabór zgłoszeń na Camerimage | www.torun.pl

Rusza nabór zgłoszeń na Camerimage

Kultura
Data publikacji: 06 kwietnia 2021
Autor: Adrian Aleksandrowicz
Na zdjęciu: statuetka Złotej Żaby

Ruszył  nabór zgłoszeń na EnergaCAMERIMAGE 2021. Twórcy, producenci, szkoły filmowe oraz dystrybutorzy i firmy fonograficzne mogą zgłaszać filmy fabularne, dokumentalne, etiudy studenckie, wideoklipy i odcinki seriali do selekcji festiwalowej!

Aby zgłosić film do konkursu, należy wypełnić jeden z formularzy zgłoszeniowych online dostępnych na stronie festiwalu - kliknij tutaj, aby przejść do strony.

Przed wysłaniem zgłoszenia należy zapoznać się z regulaminem, a zwłaszcza z akceptowanymi formatami przeglądówek (przyjmowane są tylko przeglądówki online) oraz nośników kopii projekcyjnych.

W tym roku wprowadzono zmiany do regulaminu festiwalu:

- od 29. edycji EnergaCAMERIMAGE etiudy studenckie mogą zgłaszać wyłącznie oficjalni przedstawiciele szkół filmowych i artystycznych.
- First Look – Konkurs Pilotów Telewizyjnych został przeobrażony w Konkurs Seriali Telewizyjnych. Oznacza to, że oprócz pilotów telewizyjnych (pierwsze odcinki pierwszych sezonów), 29. Festiwal EnergaCAMERIMAGE jest otwarty na zgłoszenia pierwszych odcinków kolejnych sezonów seriali,
- EnergaCAMERIMAGE pragnie docenić wpływ, jaki reżyserzy bezsprzecznie wywierają na wizualną stronę konkurujących na festiwalu filmów. Dlatego organizatorzy postanowili honorować reżyserów zwycięskich filmów, specjalnymi Statuetkami CAMERIMAGE. 

Terminy zakończenia zgłoszeń:
- Konkurs Główny, Konkurs Debiutów Operatorskich, Konkurs Debiutów Reżyserskich, Konkurs Filmów Polskich - pierwszy termin zgłoszeń: 31 maja 2021 (bez opłat), późne zgłoszenia: 30 czerwca 2021 (opłata 300 zł),
- Konkurs Krótkometrażowych Filmów Dokumentalnych. Konkurs Długometrażowych Filmów Dokumentalnych - termin zgłoszeń: 30 czerwca 2021 (bez opłat),
- Konkurs Wideoklipów. Konkurs Etiud Studenckich Szkół Filmowych i Artystycznych. Konkurs Seriali Telewizyjnych - termin zgłoszeń: 31 lipca 2021 (bez opłat).

29. edycja Festiwalu EnergaCAMERIMAGE odbędzie się w dniach 13-20 listopada w Toruniu.

Najczęściej czytane aktualności

 • Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 81 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. 3 osoby zmarły przez COVID-19.
 • Wylewanie asfaltu na moście Piłsudskiego
  Drogi, Inwestycje, Miasto
  Przed nami betonowanie i asfaltowanie na moście. Prace rozpoczną się nocą 9 kwietnia 2020 r. Na moście będzie obowiązywał ruch wahadłowy.
 • Na zdjęciu PIUM w centrum handlowym
  Miasto
  Mimo zamknięcia galerii handlowych, mieszkańcy Torunia mogą załatwić sprawy w Punktach Informacyjnych Urzędu Miasta w centrach Plaza i Copernicus. Na wizytę trzeba się jednak umówić.
 • Na zdjęciu budynek Urzędu Miasta Torunia oraz znak Śródmiejskiej Strefy Parkowania
  Drogi, Miasto
  Obowiązek wpisania numeru rejestracyjnego, zwolnienia z opłat w dni wolne od pracy, reklamacje wezwań do zapłaty - 15 kwietnia 2021 r. Rada Miasta Torunia zagłosuje nad zmianami w uchwale dot. stref płatnego parkowania.
 • Na zdjęciu: jeden z parkletów na starówce
  Eko, Miasto
  Na torunian spacerujących po ulicach starówki czeka dziewięć parkletów w ośmiu lokalizacjach. To idealne miejsce do wypoczynku w otoczeniu kwitnącej na wiosnę zieleni.
 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 124 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV2. W naszym mieście przebadano 542 osoby. 3 mieszkańców miasta zmarło przez choroby współistniejące z zakażeniem.
 • 31 dotacji na łączną kwotę 940 tys. zł przewidzianych jest w projekcie uchwały o dotacjach konserwatorskich, którą rozpatrzy na najbliższej sesji Rada Miasta Torunia.
 • Podczas najbliższej sesji Rady Miasta Torunia radni zagłosują nad uchwałą, która wprowadzi zmiany w budżecie obywatelskim.
 • Największy polski serwis zajmujący się komercyjnymi nieruchomościami opisuje potencjał inwestycyjny Torunia. Dziennikarze portalu Propertynews.pl prezentują ofertę terenów inwestycyjnych miasta i wskazują świetnie zlokalizowane działki pod produkcję czy centra logistyczne. W rozmowie z dziennikarzami Propertynews.pl Łukasz Szarszewski, dyrektor...
 • Do 30 kwietnia 2021 r. można nadsyłać oferty w II turze konkursu na wykonanie zadań miasta w zakresie wspierania rozwoju kultury i ochrony jej dóbr oraz podtrzymywania tradycji narodowej w 2021 r.
 • 28 projektów z zakresu kultury i ochrony dóbr narodowych uzyskało wsparcie miasta w I turze otwartego konkursu ofert w 2021 r. Wyniki zostały ogłoszone 8 kwietnia 2021 r.
 • Miasto intensywnie przygotowuje się do zwiększenia potencjału szczepień powszechnych. Znane są już miejsca Punktów Szczepień Masowych w Toruniu.
 • W sobotę 10 kwietnia na Barbarce można będzie dostać sadzonki drzew w ramach akcji "Posadź drzewo dla przyszłych pokoleń 2021".
 • 15 kwietnia 2021 roku podczas sesji Rady Miasta radni zagłosują nad uchwałą w sprawie szczególnych warunkach udzielania świadczeń pomocy materialnej o charakterze motywacyjnym uczniom z toruńskich szkół. Uchwała określa także formy i zakres tych świadczeń oraz trybu postępowania w tych sprawach.