Rudak Dzieciom 2023 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Rudak Dzieciom 2023

Kultura, Miasto
Data publikacji: 27 maja 2023
Autor: Marcin Pryka

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

W sobotę 27 maja 2023 r. na terenie Szkoły Podstawowej Nr 17 im. Józefa Bema przy ul. Rudackiej 26/32 w Toruniu odbył się coroczny festyn osiedlowy „Rudak dzieciom” zorganizowany wspólnie przez Stowarzyszenie Rudak, SP 17 i Radę Okręgu Rudak.

Jak zawsze było wesoło i ciekawie. Mieszkańcy lewobrzeża w każdym wieku mogli skorzystać z wielu przygotowanych atrakcji, w tym zabaw i konkursów. Szczególną radość mieli najmłodsi, bawiąc się na popularnych „dmuchańcach”. Były zawody w ping ponga, warsztaty plastyczne, rozwiązywanie łamigłowek i malowanie buziek. Na scenie wystąpili uczniowie szkoły. Na stanowiskach Straży Pożarnej, Policji i Straży Miejskiej dzieci i ich rodzice mieli okazję poznać dawny i współczesny sprzęt tych służb. Nie zabrakło strefy gastronomicznej z przysmakami. Tradycyjnie serwowana była też wata cukrowa.

Coroczny festyn integruje społeczność osiedla Rudak. Zorganizowano go dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń oraz radnych Rady Miasta Torunia – Michała Jakubaszka, Wojciecha Klabuna i Bartłomieja Jóźwiaka. Zastępca Prezydenta Torunia Adrian Mól przekazał życzenia od Prezydenta Michała Zaleskiego i rozdał garść słodyczy dla najmłodszych. - Bardzo cieszymy się, że możemy tutaj z Państwem być. Cieszymy się, że jako miasto możemy wspierać dzisiejszy festyn. Ogromne podziękowania dla stowarzyszenia, które świętuje dziesięciolecie oraz dla Rady Okręgu za zorganizowanie tego pięknego wydarzenia. Życzymy wszelkiej pomyślności na cały najbliższy rok - powiedział Zastępca Prezydenta Adrian Mól.

Chciałbym złożyć podziękowania i gratulacje dla wszystkich organizatorów. Ten festyn ma przebogatą tradycję. Działania Stowarzyszenia Rudak i działania Rady Okręgu pokazują jak Państwo są zaangażowani i jak bardzo Rudak się zmienia i pięknieje na przestrzeni ostatnich lat. To jest Państwa zasługa. Ja pamiętam stan jeszcze z chociażby dziesięciu lat. Obecnie naprawdę możemy tutaj zapraszać mieszkańców z innych dzielnic i się nim chwalić, bo naprawdę jest czym. Udanej zabawy - życzył radny Wojciech Klabun.

Fot. Sławomir Kowalski

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Bulwar po kontroli NIK-u
  Miasto
  Najwyższa Izba Kontroli zakończyła kontrolę inwestycji dotyczącej zagospodarowania Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu. Pozytywnie oceniono przeprojektowanie pawilonów, przeprowadzenie postępowania konsultacyjnego oraz wydanie wymaganych decyzji i postanowień. Izba wskazała także obszary wymagające poprawy. Wśród nich konieczność powstania...
 • Na zdjęciu: dwaj żużlowcy na torze
  Miasto, Sport
  W sobotę 30 września 2023 roku czeka nas wielkie święto żużlowe. Na Motoarenie im. Mariana Rosego odbędzie się ostatni turniej tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Za nami już dziewięć z nich, w tym dwie w Polsce, co oznacza, że pozostał tylko wielki finał.
 • Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września 2023 r. – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema...
 • Miasto
  W Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu 28 września 2023 r. odbywa się VII Forum Seniora, w którym udział bierze kilkuset uczestników z całego województwa kujawsko-pomorskiego.
 • Za długoletnie pożycie małżeńskie
  Miasto
  Kolejne toruńskie pary odebrały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wręczył je 22 września 2023 roku w Ratuszu Staromiejskim Prezydent Torunia Michał Zaleski. Odznaczenia państwowe nadane zostały przez Prezydenta RP 10 parom, które w tym roku świętują 50- i 51-lecie zawarcia związku małżeńskiego. Razem z medalem jubilatom Prezydent Zaleski...
 • Miasto
  Projekty rewitalizacji siedziby katów toruńskich oraz prac konserwacyjnych w kościele p.w. Św. Jakuba otrzymają dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
 • Projekty rewitalizacji siedziby katów toruńskich oraz prac konserwacyjnych w kościele p.w. Św. Jakuba otrzymają dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
 • W Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu 28 września 2023 r. odbywa się VII Forum Seniora, w którym udział bierze kilkuset uczestników z całego województwa kujawsko-pomorskiego.
 • Zaburzeniom związanym z FASD/FAS można w stu procentach zapobiec zachowując abstynencję w ciąży.
 • W sobotę 30 września 2023 roku czeka nas wielkie święto żużlowe. Na Motoarenie im. Mariana Rosego odbędzie się ostatni turniej tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Za nami już dziewięć z nich, w tym dwie w Polsce, co oznacza, że pozostał tylko wielki finał.
 • Dokładnie 22 października 2023 r. maratończycy z całej Polski, upamiętniając 550. rocznicę narodzin Mikołaja Kopernika, wystartują na dystansie królewskim spod pomnika Kopernika.
 • Muzeum i hostel znalazły swoje miejsce na Dworcu Toruń Główny, który po metamorfozie odwiedzają nie tylko podróżni.
 • Muzeum Twierdzy Toruń, oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu, zaprasza na kolejną, 17. odsłonę cyklu „Środowe spotkania z historią wojskowości”. W najbliższą środę (27 września 2023 r.) spotkamy się z Panem Miłoszem Rusieckim, pasjonatem lotnictwa i autorem rewelacyjnej książki pt. „Lotnicze obiekty Torunia 1908–1955. Obiekty aeronautyczne”.
 • Przez ostatnie 40 lat działał na rzecz toruńskiej kultury i edukował młodych. 27 września 2023 roku Prezydent Torunia Michał Zaleski spotkał się odchodzącym na emeryturę Zbigniewem Przybyszem. Spotkanie było okazją do wielu wspomnień i opowieści, ale przede wszystkim do podziękowań: - Dziekuję za Pana wieloletnią pracę na rzecz miasta, współpracę...