Rośnie strefa przemysłowa w północnym Toruniu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Rośnie strefa przemysłowa w północnym Toruniu

Miasto
Data publikacji: 30 czerwca 2022
Autor: Natalia Przytarska
Na zdjęciu hale firmy LUX z lotu ptaka

Prężnie rozwija się strefa przemysłowa w rejonie ulic Polna – Kociewska – Mazowiecka – Chrobrego. Ponad 100 firm prowadzi działalność w kompleksach nieruchomości w tej części Torunia. W ramach cyklu przedstawiającego miejskie strefy przemysłowe Centrum Wsparcia Biznesu prezentuje obszar należący do prywatnego inwestora firmy Lux.

Rodzinna firma utworzona w latach 90. przez Adolfa Plewę przeszła udaną sukcesję. Dziś już kolejne pokolenie prowadzi interesy w branży nieruchomości komercyjnych. Lux posiada tereny liczące 90 ha gruntów ulokowanych w prężnie rozwijającej się przemysłowej części Torunia. Na terenach tych działa kompleks nieruchomości pod wynajem dla działalności przemysłowej, handlowej oraz produkcyjnej. Ofertę firmy wyróżnia funkcjonalna przestrzeń budynków zapewniająca duże możliwości aranżacji wnętrz i dobra lokalizacja. Ponadto we wnętrzach części hal zastosowano posadzki bezpyłowe, dzięki czemu znacznie zmniejsza się ilość zanieczyszczeń podczas produkcji, a do tego wyeliminowany zostaje jeden z czynników podwyższonego ryzyka, z jakimi nierzadko borykają się członkowie personelu na halach produkcyjnych. Ogromnym atutem jest również sieć miejskiego centralnego ogrzewania. Lux w ramach wynajmu oferuje klientom pomoc w zarządzaniu nieruchomością. Dodatkowe atuty to także obszerne parkingi z wygodnym dojazdem, a także pełne bezpieczeństwo zapewnione m.in. dzięki całodobowemu monitoringowi.

- Firma prężnie się rozwija odpowiadając na zapotrzebowanie rynkupodkreślają właściciele Aleksandra i Michał Wygralakowie.

Kilkadziesiąt hal w tej części Torunia to biznesowe centrum dla wielu przedsiębiorstw produkcyjnych, usługowych, czy magazynowych. Lux oferuje lokale użytkowe w kilku lokalizacjach m.in. Chrobrego 145/147, Polna 129, Równinna 29-31, Polna 121, Polna 125, Mazowiecka 46/48, Kociewska 24-26. Posiada też liczne grunty pod działalność przemysłową, handlową i produkcyjną. W ostatnich latach firma kupiła w drodze przetargu od Gminy Miasta Toruń tereny inwestycyjne przy ul. Kociewskiej 34 i Równinnej 33. To 6 działek o łącznej powierzchni 20,2 ha. Ich przeznaczenie to zabudowa usługowa, obiekty produkcyjne, składy i magazyny.

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu trzy tradycyjne łodzie z flagami Festiwalu Wisły
  Kultura, Miasto, Sport
  Największy zlot tradycyjnych łodzi i statków rzecznych w Polsce ponownie zawitał w Toruniu! Kultowa impreza z sześcioletnią tradycją potrwa do 15 sierpnia 2022 r.
 • Miasto
  Swoje święto obchodziło 12 sierpnia 2022 r. toruńskie Kolegium Jagiellońskie. Podczas uroczystości uczelni nadano status akademii.
 • Na zdjęciu Oficer Wojska Polskiego salutuje sztandarowi Garnizonu Toruń.
  Kultura, Miasto
  15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczną się od mszy świętej w kościele garnizonowym św. Katarzyny.
 • Grafika wydarzenia
  Miasto, Sport
  Miasto Toruń i Stowarzyszenie GoSport! zapraszają na drugą edycję wydarzenia „Dzień Sportu 2022”. Podczas imprezy na toruńskich Stawkach możecie liczyć na treningi, sportowe animacje i konkursy z najlepszymi toruńskimi sportowcami.
 • Na zdjęciu: widok z drona na budowę linii tramwajowej
  Miasto, MZK
  Dłużej niż pierwotnie planowano zamknięty będzie odcinek Szosy Chełmińskiej od ul. Grudziądzkiej do pl. NOT. Przejazd nie będzie możliwy do 21 sierpnia 2022 r.
 • Na zdjęciu: trzy jachty z białymi żaglami na Wiśle
  Miasto, Sport
  14 sierpnia 2022 r. odbędzie się 57. edycja Długodystansowych Regat na Wiśle. Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wisły.
 • Szlakiem toruńskiego sportu ruszą uczestnicy rekreacyjnego rajdu organizowanego przez Urząd Miasta oraz Stowarzyszenie GoSport! Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 21 sierpnia 2022 r.
 • W poniedziałek 15 sierpnia 2022 r. w związku z przypadającym świętem, ruch tramwajowy i autobusowy będzie ograniczony.
 • Anooki to zabawni bohaterowie instalacji, które będzie można zobaczyć na placu Rapackiego podczas 13. Bella Skyway Festival, który odbędzie się w Toruniu w dniach 16-20 sierpnia 2022 r.
 • Przy budynku Wydziału Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Torunia powstały trzy rabaty z nowymi nasadzeniami.
 • W związku z szybszym niż planowano zakończeniem prac montażowych przy 13. Bella Skyway Festival w rejonie Placu Rapackiego, Fontanna Cosmopolis została ponownie uruchomiona. Wszyscy spragnieni ochłody będą mogli korzystać z fontanny przez najbliższe upalne dni do godziny 18:00. Później, w godzinach wieczornych, w związku z organizacją festiwalu...
 • W okresie pomiędzy 15 a 17 sierpnia 2022 r. zmieniają się terminy odbioru odpadów.
 • Niemieccy dziennikarze portalu o kulinariach „Kulinariker” ponownie piszą o Toruniu! Tym razem zachęcają do odwiedzenia naszej starówki i jej smakowitych zaułków.
 • Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu ogłasza przetarg ustny na wynajem lokali użytkowych i miejsc parkingowych.