Rejestracja na szczepienia | www.torun.pl

Rejestracja na szczepienia

Koronawirus
Data publikacji: 11 stycznia 2021
Autor: Natalia Przytarska
Grafika rządowa dotycząca ważnych dat i szczepień

15 stycznia 2021 r. rusza kolejny etap Narodowego Programu Szczepień. Sprawdź krok po kroku, jak zarejestrować się na szczepienie.

Szczepienia w Polsce oraz w większości państw Unii Europejskiej rozpoczęły się 27 grudnia 2020 r. Obecnie możliwość skorzystania z nich mają osoby najbardziej narażone na zakażenie, tzw. grupa 0.

Kolejną grupą, która będzie miała możliwość szczepienia, będą osoby zakwalifikowane do etapu I. Są to:

 • pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu,
 • osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych,
 • służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie,
 • nauczyciele.

Od 15 stycznia 2021 r. zarejestrować będą się mogły tylko osoby powyżej 80 r.ż. Po ich rejestracji oraz zaszczepieniu pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej przyjdzie czas na rejestrację osób powyżej 70 r.ż.

- Jeżeli nic się nie zmieni, jeśli chodzi o deklaracje producentów szczepionek, pozostałe osoby z grupy pierwszej, czyli seniorzy poniżej 70. roku życia, nauczyciele, przedstawiciele służb mundurowych będą mogły zarejestrować się na szczepienia w drugiej połowie marca lub na przełomie marca i kwietnia - powiedział Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik rządu do spraw Narodowego Programu Szczepień.


 Rządowy harmonogram szczepień:

 • 15 stycznia – uruchomienie centralnej rejestracji i możliwości umawiania szczepień seniorów powyżej 80 r.ż.
 • 18 stycznia – szczepienia mieszkańców DPS (70% pensjonariuszy zadeklarowało chęć zaszczepienia)
 • 22 stycznia – rozpoczęcie umawiania terminów szczepień dla osób powyżej 70 r.ż.
 • 25 stycznia rozpoczęcie szczepień dla grupy powyżej 70 r.ż.
Grafika rządowa dot. rejestracji

Kolejne osoby zarejestrować będą się mogły dopiero w momencie, kiedy wyznaczony zostanie ich etap. Na tę chwilę rząd określił 3 etapy:

Etap I: pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej oraz Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, nauczyciele

Etap II: osoby w wieku poniżej 60. Roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia, wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne.

Etap III: przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń ws. Ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, powszechne szczepienia pozostałej części populacji dorosłej.


Procedura szczepienia krok po kroku

1. REJESTRACJA

 • Zarejestrować możemy się tylko wtedy, jeżeli nasza grupa upoważniona jest do szczepienia, np. osoby powyżej 80 r.ż. mogą zarejestrować się już od 15 stycznia, natomiast osoby poniżej 60 r.ż. z przewlekłymi chorobami nie będą mogły na tym etapie się zarejestrować. Jednak będą one mogły zgłosić się do szczepienia. 

 • Zarejestrować można się na trzy sposoby:
  • Poprzez bezpłatną i całodobową infolinię 989 – zadzwoń i zarejestruj się przez telefon. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. 
  • Online poprzez e-Rejestrację na pacjent.gov.pl - aby skorzystać z e-Rejestracji, musisz mieć Profil Zaufany. System zaproponuje Ci 5 dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego miejsca zamieszkania.Jeśli przebywasz gdzieś indziej, będziesz mógł samodzielnie wyszukać punkt szczepień przez wyszukiwarkę.

  • W wybranym pukcie szczepień -  bezpośredni kontakt z wybranym punktem szczepień.

 • Po dokonaniu rezerwacji wizyty, pacjent otrzyma SMS z informacją o wybranym miejscu i terminie szczepienia. Będzie on od razu umawiany na dwie wizyty i także przed drugą dawką szczepionki będzie powiadamiany SMS-em.
Grafika rządowa dot. sposobów rejestracji

2. ZGŁOSZENIE DO PUNKTU SZCZEPIEŃ


REJESTRACJA FILMY INSTRUKTAŻOWE

 

 

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu kamienice przy Rynku Nowomiejskim w Toruniu
  Biznes, Koronawirus, Miasto
  Toruńscy przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o zwolnienie z podatku od nieruchomości - taką decyzję podjęła Rada Miasta 21 stycznia 2021 r. Ulga obejmie 14 rodzajów działalności gospodarczej ujętych w PKD.
 • Na zdjęciu kamienice na ulicy Warszawskiej w Toruniu podczas zachodu słońca
  Biznes, Koronawirus, Miasto
  21 stycznia 2021 r. Rada Miasta Torunia przyjęła uchwałę w sprawie przesunięcia terminu płatności rat podatku od nieruchomości. Będzie to kolejna forma wsparcia dla przedsiębiorców, którzy utracili przychody na skutek epidemii koronawirusa.
 • Bieżnia w hali Arena Toruń
  Miasto, Sport
  Każdy uczestnik lekkoatletycznych halowych mistrzostw Europy, które odbędą się na początku marca 2021 r. w Toruniu, będzie musiał uzyskać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Zasada ta będzie obowiązywać nie tylko zawodników, ale również wszystkich organizatorów, trenerów, osób z obsługi czy dziennikarzy.
 • budowa instalacji wodno-kanalizacyjnej
  Inwestycje, Miasto
  Uchwałę w sprawie Wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych Toruńskich Wodociągów Sp. z o.o. na lata 2021- 2025 r. przyjęto jednogłośnie 21 stycznia 2021 r. podczas 26. sesji Rady Miasta Torunia.
 • Na zdjęciu seniorka w czerwonej kurtce idzie chodnikiem
  Miasto
  Toruń będzie realizował program szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców po 65. roku życia na lata 2021-2025 – tak zadecydowała Rada Miasta 21 stycznia 2021 r.
 • Koronawirus
  Aktor toruńskiego teatru im. Wilama Horzycy Tomasz Mycan zamierza zaszczepić się przeciwko koronawirusowi. Ma nadzieję, że dzięki szczepieniom już wkrótce będzie mógł ponownie występować dla swojej ukochanej toruńskiej publiczności.
 • W latach 2021-2025 kontynuowany będzie program pn. „Toruń olśniewa uśmiechem” - taką uchwałę przyjęli radni miasta Torunia podczas 26. sesji, która odbyła się w dniu 21 stycznia 2021 r.
 • Dzieci i młodzież oraz osoby aktywne zawodowo będą mogły skorzystać z programu „Postawa to podstawa” na lata 2021-2025, który radni przyjęli podczas sesji w dniu 21 stycznia 2021 r.
 • Podczas 26. sesji Rady Miasta Torunia 21 stycznia 2021 r. radni jednogłośnie przyjęli Plan konsultacji społecznych na rok 2021.
 • W czwartek 21 stycznia 2021 roku w Toruniu potwierdzono 114 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.
 • Wystawa "Helmut Newton: Lubię silne kobiety" prezentowana w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej zajęła drugie miejsce w plebiscycie portalu Fotopolis.pl w kategorii Wydarzenie Fotograficzne Roku.
 • Osoby z chorobami przewlekłymi będą szczepione przeciwko COVID-19 wcześniej – już w etapie I – taką informację podał podczas konferencji prasowej 20 stycznia 2021 r. szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów minister Michał Dworczyk.
 • 22 stycznia 2021 r. o godz. 6:00 ruszy rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób, które ukończyły 70 lat.
 • Rząd przeznaczy w tym roku dodatkowe 220 mln zł na psychiatrię dziecięcą w Polsce – zapowiedział premier RP na konferencji prasowej 20 stycznia 2021 r.