Regaty „O Puchar Prezydenta Miasta Torunia” | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Regaty „O Puchar Prezydenta Miasta Torunia”

Miasto, Sport
Data publikacji: 20 czerwca 2022
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: wyścig ósemek na Wiśle

W dniu 26 czerwca 2022 r. o godz. 15:00, w ramach odbywających się Dni Miasta Torunia, rozegrany zostanie na Wiśle - po raz dziewiętnasty - bieg ósemek wioślarskich ze sternikiem „O puchar Prezydenta Miasta Torunia".

Ciesząca się rokrocznie dużym zainteresowaniem impreza plenerowa, która odbywa się na Błoniach Nadwiślańskich, ma za zadanie podkreślanie m. in. wiślanego charakteru Grodu Kopernika. Z kolei historyczne i gospodarcze powiązanie Torunia z Wisłą wzmacnia współzawodnictwo osad Bydgoszczy i Torunia w biegu wioślarzy o puchar Prezydenta Miasta Torunia. W 2021 roku wyścig osad Masters i Seniorów wygrała reprezentacja z Bydgoszczy, natomiast wyścig Młodzików - reprezentacja z Torunia.

Impreza organizowana jest we współpracy z sekcją wioślarską AZS UMK Toruń oraz bydgoskimi klubami: RTW Lotto Bydgostia oraz Bydgoskim Towarzystwem Wioślarskim i ma na celu utrwalenie pozytywnej postawy wśród reprezentantów drużyn, kibiców i mieszkańców obu sąsiadujących ze sobą miast.

Miejsce organizacji biegu: Bulwar Filadelfijski nad Wisłą oraz Błonia Nadwiślańskie.

Program regat:
15:00 – start biegu I. – Młodzicy
15:30 – start biegu II. – Mastersi
16:00 - start biegu głównego o puchar PMT,
16:20-16:30 – wręczenie pucharów zwycięskim osadom (pomost w basenie jachtowym przy Przystani Toruń),

Fot. Lech Kamiński

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu sportowcy wiosłują w kajaku na Wiśle
  Miasto, Sport
  26 czerwca 2022 r. po raz dziewiętnasty na Wiśle rozegrany został bieg ósemek wioślarskich ze sternikiem osad z Bydgoszczy i Torunia. Regaty ,,O puchar Prezydenta Miasta Torunia" odbyły się w ramach Święta Miasta.
 • Na zdjęciu przedstawiciele miasta Torunia i Getynki razem z wyróżnionymi pisarkami
  Kultura, Miasto
  Joanna Bator i Terezia Mora zostały laureatkami Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego. Uroczystość wręczenia wyróżnień odbyła się 26 czerwca 2022 roku w Ratuszu Staromiejskim.
 • Na zdjęciu: laureatki Piernikowej Alei Gwiazd 2022, Katarzyna Zillmann i Jolanta Ogar-Hill
  Kultura, Miasto
  Srebrne medalistki z olimpiady w Tokio, Jolanta Ogar-Hill i Katarzyna Zillmann, odsłoniły swoje „katarzynki” w Piernikowej Alei Gwiazd w dniu 25 czerwca 2022 r.
 • Na zdjęciu: delegacja z Getyngi w ogrodzie w Baju Pomorskim
  Kultura, Miasto
  W Toruniu gości delegacja z Getyngi – miasta partnerskiego Torunia. Okazją jest ceremonia wręczenia Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego, która odbędzie się 26 czerwca 2022 r. w Ratuszu Staromiejskim.
 • Na zdjęciu: defibrylator na scianie
  Miasto
  Na budynku Urzędu Miasta Torunia przy ul. Wały gen. Sikorskiego 8 zamontowany został defibrylator przekazany przez Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
 • Ratusz Staromiejski
  Kultura, Miasto
  W niedzielę 26 czerwca 2022, godz. 12:00 w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu odbędzie się uroczyste wręczenie Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego.
 • Msza św. w intencji miasta i jego mieszkańców w toruńskiej katedrze śś. Janów była tradycyjnym elementem obchodów Święta Miasta 24 czerwca 2022 r.
 • Ponad 438 ton papieru, tektury i puszek zebrali uczestnicy szkolnego konkursu "Zbieramy makulaturę (i nie tylko) EKOKONKURS" w Toruniu. 24 czerwca 2022 r. poznaliśmy tegorocznych laureatów ekologicznej rywalizacji.
 • 5,42 – taką średnią ocen na świadectwach uzyskali uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 27 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.
 • 13. edycja Plaży Gotyku jest już na ostatniej prostej. Za nami już turniej uniwersytecki oraz rywalizacja juniorów i juniorek.
 • Chcesz udzielać woluntarystycznie korepetycji osobom z Ukrainy? Umożliwia to bezpłatna platforma edukacyjna on-line Tutors.live
 • Od 1 do 14 lipca 2022 r. przyjmowane będą wnioski o nagrody Prezydenta Miasta Torunia dla tegorocznych absolwentów toruńskich szkół ponadpodstawowych.
 • Uroczystość z okazji 40-lecia samorządu radców prawnych w Polsce odbyła się 24 czerwca 2022 r. w hotelu Filmar.
 • W najbliższy wtorek (28 czerwca) rozpoczyna się przebudowa Bulwaru Filadelfijskiego. Prace zostały tak zaplanowane, że do końca września ulica będzie otwarta dla ruchu!