Puchar Polski w Taekwondo Olimpijskim | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Puchar Polski w Taekwondo Olimpijskim

Miasto, Sport
Data publikacji: 21 listopada 2022
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: zawodnicy KS Centuria Toruń

18-20 listopada 2022 r. KS Centuria Toruń był gospodarzem Pucharu Polski kadetów i juniorów w Taekwondo Olimpijskim. W hali sportowej Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII LO wystartowało w sumie ponad 450 zawodników z 66 klubów.

Centurię reprezentowało 8 zawodników: 7 kadetów i 1 junior. Zdobyli w sumie cztery medale: złoty, srebrny i dwa brązowe. Oprócz tego prawie każdy, kto skończył turniej bez medalu, wygrał na tych zawodach chociaż jedną walkę, co dobrze rokuje na przyszłość.

Po oficjalnym otwarciu zawodów odbyły się dwa finały jako walki pokazowe dla zaproszonych gości, wśród których były posłanka RP Iwona Michałek i Mariola Soczyńska, dyrektorka Wydziału Sportu i Rekreacji UMT,oraz przede wszystkim dla kibiców, w tym rodzin zawodników. Przed zawodami wybraliśmy licznie obsadzone kategorie -33 i -41 kg, a Centurianie nie zawiedli i stawili się w tych finałach! Gabriela Wrzeszcz do stanięcia na najwyższym stopniu podium potrzebowała czterech pojedynków i wszystkie je wygrała zakończyła zawody ze złotym medalem w kategorii kadet -41 kg!

Z bardzo dobrej strony pokazał się Marcel Iwicki. Zawodnik KS Centuria debiutował w kategorii kadet (junior młodszy) i prawie wygrał kategorię -33 kg! By znaleźć się w finale musiał pokonać trzech przeciwników. Czwarta walka rozgrywana była jako walka pokazowa przed przedstawicielami Miasta Toruń tuż po oficjalnym otwarciu i mimo, że torunianin przegrał ją z reprezentantem AZS OŚ Poznań, pokazał charakter i kawał dobrego, dynamicznego taekwondo. Rundy finału ułożyły się remisowo i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była trzecia, która zakończyła się rezultatem 11-12.

Tymoteusz Chybiński brązowym medalistą (w kategorii kadet -37 kg) Pucharu Polski w Toruniu. Tymek zadebiutował w Polsce w nowej kategorii wagowej i wywalczył brązowy medal po wygraniu dwóch walk oraz przegraniu trzeciej, półfinałowej.

Antoni Małgorzewicz debiutował w juniorze -55 kg. Antek w swoich kategoriach nie ma lekko z powodu niskiego wzrostu, mimo to wygrał debiut z o głowę wyższym przeciwnikiem i to efektowną akcją! Po tej wygranej znalazł się w strefie medalowej i tym samym zapewnił Centurii krążek z niedzielnych zmagań juniorów, mimo że wystawiliśmy tylko jednego! Półfinał, niestety, już przegrany.

W zawodach udział wzięli także Lena Wójcik (kadet -33 kg), Mariia Tarapat (kadet -41 kg), Nicholas Grzeczkowicz (kadet -37 kg) i Adam Dondalski (kadet -41 kg).

Zawody zostały dofinansowane ze środków Gminy Miasta Toruń.

Tekst i zdjęcia: materiały organizatora

Najczęściej czytane aktualności

 • Premiera filmu "Barbarka 1939"
  Kultura, Miasto
  Zainteresowanie było tak duże, że zorganizowano aż trzy pokazy. 27 listopada 2022 roku w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki "Od Nowa" odbyła się premiera filmu "Barbarka 1939".
 • Zdjęcie przedstawia scenę, na którzy goście otworzyli Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy
  Kultura, Miasto
  26 listopada 2022 r. rozpoczął się Toruński Jarmark Bożonarodzeniowych. W tym roku na odwiedzających czeka ponad 50 wystawców i moc atrakcji.
 • Dziecko
  Miasto
  Fundacja Daj Szansę organizuje w Toruniu konferencję pn.: „Jak pomagać dziecku z zaburzonymi więziami i traumą wczesnodziecięcą?"
 • Inwestycje, Miasto
  Przy ulicy Strzałowej w Toruniu powstanie nowy kompleks szkolny. 25 listopada 2022 została podpisana umowa z wykonawcą inwestycji – firmą Strabag.
 • Eko, Miasto
  Zima 2022 roku zawitała do Torunia w ostatnich dniach listopada. Pierwsze śniegi szybko topnieją, więc utrwaliliśmy je na zdjęciach.
 • Dyrektor wręczył wyróżnienia zasłużonym pracownikom szkoły.
  Miasto
  W Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika 25 listopada 2022 r. obchodzono 30. rocznicę utworzenia IX Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Toruniu.
 • Przypominamy, że listopad 2022 r. jest ostatnim miesiącem bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla uprawnionych uchodźców z Ukrainy.
 • Pełną ofertę inwestycyjną miasta oraz zaproszenie do współpracy przekazali wczoraj, 24 listopada 2022 roku, na ręce ambasadora Chińskiej Republiki Ludowej Sun Linjianga przedstawiciele Centrum Wsparcia Biznesu. Dyplomata z Państwa Środka na swoją pierwszą wizytę po objęciu stanowiska ambasadora ChRL w Polsce wybrał Toruń.
 • Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu zaprasza do udziału w wykładzie online: Szuflada Mickiewicza, czyli o lirykach lozańskich (i nie tylko), który odbędzie się 5 grudnia 2022 r o godz. 16:00. Wygłosi go dr hab. Paulina Abriszewska, prof. UMK. W ramach wykładu zajrzymy do Mickiewiczowskiej szuflady. Znajdziemy...
 • Przedstawiciele toruńskich organizacji pozarządowych spotkali się 24 listopada 2022 r. w Dworze Artusa na corocznym forum organizowanym w naszym mieście. Najważniejszym punktem wydarzenia był wybór reprezentantów środowiska pozarządowego do nowej Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Torunia na kadencję 2023-2025.
 • Beneficjenci projektu pn. „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR” odebrali laptopy, które mają stanowić wsparcie w nauce i rozmowy toruńskich uczniów.
 • We współpracy z Polską Organizacją Turystyczną i Kujawsko-Pomorską Organizacją Turystyczną Miasto Toruń zorganizowało podróż studyjną Study Tour dla przedstawicieli biur podróż z Korei Południowej. Goście zwiedzają nasze miasto m.in. śladem Mikołaja Kopernika i pierników.
 • Mimo, że aura stała się prawdziwie jesienno-zimowa, prace na budowie nowej linii tramwajowej idą w dobrym tempie. Na placu NOT trwa montaż sieci trakcyjnej i środkowej części skrzyżowania torów.
 • Dwa nowoczesne biurowce powstaną w Toruniu przy ul. Pod Dębową Górą 9. Trwają prace ziemne związane z budową budynków biurowych firmy Pikseo. Generalnym wykonawcą jest toruńska firma TOM-BUD. Na terenie, położonym w bezpośrednim sąsiedztwie Urzędu Miasta Torunia (ul. Grudziądzka), realizowane będą dwa nowoczesne budynki biurowe. Będzie w nich...