Puchar Polski w pływaniu w płetwach | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Puchar Polski w pływaniu w płetwach

Miasto, Sport
Data publikacji: 29 maja 2024
Autor: Magdalena Winiarska

1-2 czerwca 2024 r. w Toruniu rozegrana zostanie II runda Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach.

Zawody odbędą się na basenie Uniwersyteckiego Centrum Sportu UMK przy ul. Św. Józefa 17. Organizatorem imprezy jest Klub Sportowy „Laguna” Toruń, a wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Gminy Miasta Toruń.

W zawodach weźmie udział ponad 250 zawodników z klubów z całej Polski. Przypomnijmy, że podczas inauguracji sezonu krajowego 2024, który miał miejsce w Kościerzynie 9-10 marca toruńscy pływacy zdobyli 21 medali.

Tegoroczna edycja Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach będzie miała szczególny charakter, bowiem jubileusz 25-lecia działalności obchodzi KS „Laguna” Toruń. Z tej okazji odbędzie się wyścig sztafetowy w płetwach dla amatorów na dystansie 6x25 m.

Wstęp na zawody jest bezpłatny.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Torunia.


 

Klub Sportowy Laguna Toruń swoją działalność rozpoczął w czerwcu 1999 roku. Od początku związany ze Szkołą Podstawową nr 24, gdzie mieści się jego baza treningowa. Specjalnością klubu jest pływanie w płetwach (ang. finswimming) na dystansach od 25 m (dla najmłodszych) do 1500 m w basenie oraz 1-5 km w wodach otwartych. Zawodnicy rywalizują w kilku stylach: na bezdechu pod wodą (apnea) w monopłetwie, pod wodą przy użyciu aparatu tlenowego (immersion) w monopłetwie, w płetwach podwójnych, po powierzchni (bifins), wmonopłetwie po powierzchni (surface). Prędkości osiągane przez zawodników są znacznie większe niż w pływaniu klasycznym.

Zawodnicy Laguny od lat są w czołówce klubów w Polsce. Aktualnie klub może się poszczycić ponad 30 rekordami Polski w każdej kategorii wiekowej (np. rekordy Wojciecha Majewskiego niepobite od 20 lat czy rekordy Jolanty Siódmiak). Zawodnicy Laguny liczą się także w rywalizacji międzynarodowej - np. w 2015 roku klub wygrał rundę Pucharu Świata, a w 2014 roku sztafeta Laguny pobiła rekord świata.

 

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Święto Miasta zbliża się wielkimi krokami! W dniach 20 – 24 czerwca na torunian czeka cały szereg atrakcji, dzięki którym świętowanie urodzin Torunia stanie się jeszcze przyjemniejsze.
 • Na zdjęciu: wnętrze kościoła św. Szczepana
  Miasto
  Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Na zdjęciu: dzieci bawią się na boisku
  Miasto
  Tradycyjny festyn rodzinny na Rudaku przyciągnął 15 czerwca 2024 r. na teren Szkoły Podstawowej nr 17 rzesze mieszkańców tego osiedla.
 • Na zdjeciu: wręczenie nagrody Lindego
  Kultura, Miasto
  Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.
 • Na zdjęciu: skrzypaczka
  Kultura, Miasto, Sport
  W weekend wchodzimy koncertowo – muzyką zza oceanu zamyka swój 45. sezon Toruńska Orkiestra Symfoniczna. W sobotę zaś rozgośćmy się na śniadaniu na trawie w Parku Miejskim i przestudiujmy kolejne wydarzenia, których czeka nas co nie miara.
 • Gwiazdy na 10. edycji festiwalu NADA!
  Kultura, Miasto
  Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
 • W związku z prognozowanymi opadami burzowymi w nocy z 15 na 16 czerwca 2024 r. może wystąpić zagrożenie hydrologiczne wraz z lokalnymi podtopieniami.
 • Z okazji 100-lecia maratonu w Polsce 15 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim rozegrano biegi sztafetowe, w których łącznie wystąpiły 93 drużyny.
 • Koncertem „Amerykański sen”zakończyła swój 45. jubileuszowy sezon artystyczny Toruńska Orkiestra Symfoniczna. 14 czerwca 2024 r. w CKK Jordanki po raz pierwszy także wręczono Muzy TOS-u – statuetki wyróżniające mecenasów i przyjaciół instytucji.
 • Z okazji 46-lecia partnerstwa miast Torunia i Getyngi w Teatrze Baj Pomorski wystawiony został spektakl „Weltmajstry” w reż. Roberta Talarczyka.
 • W sobotę 15 czerwca 2024 r. na drodze powiatowej nr 2036 od Świetlicy Wiejskiej w Młyńcu Drugim w kierunku Mierzynka do skrzyżowania z ulicą Farmerską na wysokości "figurki" w godz. 10:30-15:00 odbędzie się wyścig kolarski i droga będzie nieprzejezdna.
 • Złotym Aniołem dla Damy Polskiego Kina podczas MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze wyróżniane są wyjątkowe artystki o bogatym dorobku filmowym i teatralnym.
 • W Gdańsku trwa 44. Międzynarodowy Zjazd Miast Nowej Hanzy. W wydarzeniu biorą udział przedstawiciele Torunia.
 • W weekend wchodzimy koncertowo – muzyką zza oceanu zamyka swój 45. sezon Toruńska Orkiestra Symfoniczna. W sobotę zaś rozgośćmy się na śniadaniu na trawie w Parku Miejskim i przestudiujmy kolejne wydarzenia, których czeka nas co nie miara.