PSSE wsparła wychowanków Młodego Lasu | www.torun.pl

PSSE wsparła wychowanków Młodego Lasu

Biznes, Miasto
Data publikacji: 12 stycznia 2021
Autor: Natalia Przytarska
Na zdjęciu budynek Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych MŁODY LAS

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna wsparła finansowo Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „MŁODY LAS" w Toruniu.

To kolejne w ostatnim czasie wsparcie kierowane z sektora biznesu do wychowanków „Młodego Lasu”. Dzięki środkom finansowym przekazanym przez Strefę dzieci i młodzież toruńskich placówek będą mogli uczestniczyć w ciekawych atrakcjach programowych i sportowych, zostaną zakupione również zestawy upominkowe, gry planszowe i akcesoria do zabawy.

W dniu 12 stycznia odbyło się zdalne spotkanie Macieja Kazienko - Wiceprezesa Zarządu Pomorskiej SSE sp. z o.o. z kierownictwem „Młodego Lasu”, a także samymi podopiecznymi. Podczas spotkania przekazano informację o wsparciu finansowym, a także o dodatkowej noworocznej niespodziance przygotowanej przez Prezesa Kazienko, który to zaprosił wszystkie dzieci na rejs statkiem po Zatoce Gdańskiej w Dniu Dziecka. Zaproszenie zostało przyjęte przez dzieci z wielkim entuzjazmem.

- Bardzo cieszymy się z kolejnego wsparcia dla dzieciaczków z Młodego Lasu. Dziękuję Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej za tą darowiznę. Dzisiejsze spotkanie pokazuje, że współpraca pomiędzy miastem Toruń i PSSE jest wielopłaszczyznowa oraz bardzo dobrze się rozwija. Przy okazji chciałbym też pogratulować zajęcia rewelacyjnej – 2 pozycji w rankingu stref ekonomicznych w całej Polscemówi Łukasz Szarszewski, dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

Dla przypomnienia, w grudniu ubiegłego roku dzięki wsparciu lokalnych przedsiębiorców na konto Stowarzyszenia Domów Dziecka "Młody Las" trafiło kilkanaście tysięcy złotych, które zostały przeznaczone na organizację „Mikołajek Gastro Toruń” oraz doraźne potrzeby wychowanków. Akcja ta była jednocześnie wsparciem toruńskiej branży gastronomicznej.

Fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu kamienice przy Rynku Nowomiejskim w Toruniu
  Biznes, Koronawirus, Miasto
  Toruńscy przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o zwolnienie z podatku od nieruchomości - taką decyzję podjęła Rada Miasta 21 stycznia 2021 r. Ulga obejmie 14 rodzajów działalności gospodarczej ujętych w PKD.
 • Na zdjęciu kamienice na ulicy Warszawskiej w Toruniu podczas zachodu słońca
  Biznes, Koronawirus, Miasto
  21 stycznia 2021 r. Rada Miasta Torunia przyjęła uchwałę w sprawie przesunięcia terminu płatności rat podatku od nieruchomości. Będzie to kolejna forma wsparcia dla przedsiębiorców, którzy utracili przychody na skutek epidemii koronawirusa.
 • Bieżnia w hali Arena Toruń
  Miasto, Sport
  Każdy uczestnik lekkoatletycznych halowych mistrzostw Europy, które odbędą się na początku marca 2021 r. w Toruniu, będzie musiał uzyskać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Zasada ta będzie obowiązywać nie tylko zawodników, ale również wszystkich organizatorów, trenerów, osób z obsługi czy dziennikarzy.
 • budowa instalacji wodno-kanalizacyjnej
  Inwestycje, Miasto
  Uchwałę w sprawie Wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych Toruńskich Wodociągów Sp. z o.o. na lata 2021- 2025 r. przyjęto jednogłośnie 21 stycznia 2021 r. podczas 26. sesji Rady Miasta Torunia.
 • Na zdjęciu seniorka w czerwonej kurtce idzie chodnikiem
  Miasto
  Toruń będzie realizował program szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców po 65. roku życia na lata 2021-2025 – tak zadecydowała Rada Miasta 21 stycznia 2021 r.
 • Koronawirus
  Aktor toruńskiego teatru im. Wilama Horzycy Tomasz Mycan zamierza zaszczepić się przeciwko koronawirusowi. Ma nadzieję, że dzięki szczepieniom już wkrótce będzie mógł ponownie występować dla swojej ukochanej toruńskiej publiczności.
 • W latach 2021-2025 kontynuowany będzie program pn. „Toruń olśniewa uśmiechem” - taką uchwałę przyjęli radni miasta Torunia podczas 26. sesji, która odbyła się w dniu 21 stycznia 2021 r.
 • Dzieci i młodzież oraz osoby aktywne zawodowo będą mogły skorzystać z programu „Postawa to podstawa” na lata 2021-2025, który radni przyjęli podczas sesji w dniu 21 stycznia 2021 r.
 • Podczas 26. sesji Rady Miasta Torunia 21 stycznia 2021 r. radni jednogłośnie przyjęli Plan konsultacji społecznych na rok 2021.
 • W czwartek 21 stycznia 2021 roku w Toruniu potwierdzono 114 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.
 • Wystawa "Helmut Newton: Lubię silne kobiety" prezentowana w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej zajęła drugie miejsce w plebiscycie portalu Fotopolis.pl w kategorii Wydarzenie Fotograficzne Roku.
 • Osoby z chorobami przewlekłymi będą szczepione przeciwko COVID-19 wcześniej – już w etapie I – taką informację podał podczas konferencji prasowej 20 stycznia 2021 r. szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów minister Michał Dworczyk.
 • 22 stycznia 2021 r. o godz. 6:00 ruszy rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób, które ukończyły 70 lat.
 • Rząd przeznaczy w tym roku dodatkowe 220 mln zł na psychiatrię dziecięcą w Polsce – zapowiedział premier RP na konferencji prasowej 20 stycznia 2021 r.