Przyjadą, by zaszczepić | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Przyjadą, by zaszczepić

Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 28 stycznia 2021
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu widać dłonie pielęgniarki w fioletowych rękawiczkach podczas wykonywaniu zabiegu szczepienia - igła wkłuwana jest w ramię pacjenta

Z myślą o osobach, które nie opuszczają swoich domów, a chcą zostać zaszczepione, powstaną Zespoły Mobilne do Szczepień Populacyjnych. Nabór ofert chętnych podmiotów ogłosił dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

Nabór został ogłoszony w dniu 27 stycznia 2021 r. Jest pokłosiem zgłaszanych problemów z wyjazdami mobilnych punktów szczepiennych do leżących pacjentów na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Jest to nabór dodatkowy uzupełniający. Pierwszeństwo w procesie kwalifikacji mają podmioty lecznicze posiadające aktywne zespoły ratownictwa medycznego oraz szpitale węzłowe umieszczone na wykazie. – Jednak nie może to być ten sam podmiot, który już wykonuje szczepienia. A, przypomnijmy, takich punktów w Toruniu jest 19 – wyjaśnia prezydent Michał Zaleski.

Nabór ma wyłonić podmiot (podmiotóy), który zorganizuje i przeprowadzi szczepienia przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 przez zespoły wyjazdowe w miejscach zamieszkania bądź pobytu pacjentów, których stan zdrowia uniemożliwia samodzielne dotarcie do punktu szczepień i nie mogą skorzystać z transportu zapewnionego przez jednostki samorządu terytorialnego.

Na terenie województwa kujawsko pomorskiego mają zostać wyłonione 4 zespoły wyjazdowe, obsługujące określone obszary. Toruń ulokowany został w obszarze III wraz z powiatem chełmińskim, miastem Grudziądz oraz powiatami grudziądzkim, wąbrzeskim, brodnickim, golubsko-dobrzyńskim.

Zgłoszeń należy dokonywać z wykorzystaniem dedykowanego formularza, który jest dostępny do pobrania ze strony internetowej Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia – przejdź do strony. Termin składania zgłoszeń trwa do dnia 3 lutego 2021 r. Oddział Wojewódzki Funduszu rozpatrzy zgłoszenia do dnia 8 lutego 2021 r.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: laureatki Piernikowej Alei Gwiazd 2022, Katarzyna Zillmann i Jolanta Ogar-Hill
  Kultura, Miasto
  Srebrne medalistki z olimpiady w Tokio, Jolanta Ogar-Hill i Katarzyna Zillmann, odsłoniły swoje „katarzynki” w Piernikowej Alei Gwiazd w dniu 25 czerwca 2022 r.
 • Na zdjęciu: delegacja z Getyngi w ogrodzie w Baju Pomorskim
  Kultura, Miasto
  W Toruniu gości delegacja z Getyngi – miasta partnerskiego Torunia. Okazją jest ceremonia wręczenia Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego, która odbędzie się 26 czerwca 2022 r. w Ratuszu Staromiejskim.
 • Na zdjęciu: defibrylator na scianie
  Miasto
  Na budynku Urzędu Miasta Torunia przy ul. Wały gen. Sikorskiego 8 zamontowany został defibrylator przekazany przez Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
 • Ratusz Staromiejski
  Kultura, Miasto
  W niedzielę 26 czerwca 2022, godz. 12:00 w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu odbędzie się uroczyste wręczenie Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego.
 • Na zdjęciu: procesja poprzedzająca mszę św. w intencji miasta
  Miasto
  Msza św. w intencji miasta i jego mieszkańców w toruńskiej katedrze śś. Janów była tradycyjnym elementem obchodów Święta Miasta 24 czerwca 2022 r.
 • Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13 w prezentacji ekologicznej, fot. Wojtek Szabelski
  Eko, Miasto
  Ponad 438 ton papieru, tektury i puszek zebrali uczestnicy szkolnego konkursu "Zbieramy makulaturę (i nie tylko) EKOKONKURS" w Toruniu. 24 czerwca 2022 r. poznaliśmy tegorocznych laureatów ekologicznej rywalizacji.
 • 5,42 – taką średnią ocen na świadectwach uzyskali uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 27 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.
 • 13. edycja Plaży Gotyku jest już na ostatniej prostej. Za nami już turniej uniwersytecki oraz rywalizacja juniorów i juniorek.
 • Chcesz udzielać woluntarystycznie korepetycji osobom z Ukrainy? Umożliwia to bezpłatna platforma edukacyjna on-line Tutors.live
 • Od 1 do 14 lipca 2022 r. przyjmowane będą wnioski o nagrody Prezydenta Miasta Torunia dla tegorocznych absolwentów toruńskich szkół ponadpodstawowych.
 • Uroczystość z okazji 40-lecia samorządu radców prawnych w Polsce odbyła się 24 czerwca 2022 r. w hotelu Filmar.
 • W najbliższy wtorek (28 czerwca) rozpoczyna się przebudowa Bulwaru Filadelfijskiego. Prace zostały tak zaplanowane, że do końca września ulica będzie otwarta dla ruchu!
 • W związku z rozpoczynającymi się wakacjami szkolnymi, od 27.06. 2022 r. do 31.08.2022 r. komunikacja miejska w Toruniu funkcjonować będzie w dni robocze wg feryjnych rozkładów jazdy.
 • Program imprez "Lato bez nudy" startuje w dniu zakończenia roku szkolnego, czyli 24 czerwca 2022 r. Na dzieci i młodzież w naszym mieście czeka kilkadziesiąt wydarzeń.