Przybyło chodników | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Przybyło chodników

Drogi, Inwestycje
Data publikacji: 02 sierpnia 2022
Autor: Małgorzata Litwin
Ułożony z czerwonej i szarej kostki chodnik przy ulicy Legnickiej

W Toruniu powstały niedawno kolejne odcinki chodników, m.in. na Bielawach i na Jakubskim Przedmieściu.

W lipcu zakończyła się budowa chodnika przy ul. Legnickiej. Dotychczas ulica ta posiadała asfaltową nawierzchnię z gruntowymi poboczami. Dla poprawy bezpieczeństwa pieszych po jednej jest stronie powstał chodnik z kostki betonowej. Wybudowano go od skrzyżowania ul. Legnickiej z Płocką aż do mostu na Strudze Lubickiej. Wykonawcą prac była toruńska firma DROBET, a budowa kosztowała  62 tys. zł.

Drogowcy ukończyli też budowę chodnika, który połączył tzw. osiedle Piernikowe z ul. Żółkiewskiego. Ta inwestycja została zrealizowana z budżetu obywatelskiego, czyli z inicjatywy mieszkańców. Nowy chodnik ma długość ponad 70 metrów, dwa metry szerokości i został wykonany z  kostki betonowej. Dzięki  jego budowie można teraz bezpiecznie dotrzeć m.in. do pobliskich przystanków autobusowych, ale i do centrum handlowego. Prace zrealizowane również przez  DROBET kosztowały  65,4 tys. zł.

Fot. Miejski Zarząd Dróg w ToruniuNajczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu trzy tradycyjne łodzie z flagami Festiwalu Wisły
  Kultura, Miasto, Sport
  Największy zlot tradycyjnych łodzi i statków rzecznych w Polsce ponownie zawitał w Toruniu! Kultowa impreza z sześcioletnią tradycją potrwa do 15 sierpnia 2022 r.
 • Miasto
  Swoje święto obchodziło 12 sierpnia 2022 r. toruńskie Kolegium Jagiellońskie. Podczas uroczystości uczelni nadano status akademii.
 • Na zdjęciu Oficer Wojska Polskiego salutuje sztandarowi Garnizonu Toruń.
  Kultura, Miasto
  15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczną się od mszy świętej w kościele garnizonowym św. Katarzyny.
 • Grafika wydarzenia
  Miasto, Sport
  Miasto Toruń i Stowarzyszenie GoSport! zapraszają na drugą edycję wydarzenia „Dzień Sportu 2022”. Podczas imprezy na toruńskich Stawkach możecie liczyć na treningi, sportowe animacje i konkursy z najlepszymi toruńskimi sportowcami.
 • Na zdjęciu: widok z drona na budowę linii tramwajowej
  Miasto, MZK
  Dłużej niż pierwotnie planowano zamknięty będzie odcinek Szosy Chełmińskiej od ul. Grudziądzkiej do pl. NOT. Przejazd nie będzie możliwy do 21 sierpnia 2022 r.
 • Na zdjęciu: trzy jachty z białymi żaglami na Wiśle
  Miasto, Sport
  14 sierpnia 2022 r. odbędzie się 57. edycja Długodystansowych Regat na Wiśle. Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wisły.
 • Szlakiem toruńskiego sportu ruszą uczestnicy rekreacyjnego rajdu organizowanego przez Urząd Miasta oraz Stowarzyszenie GoSport! Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 21 sierpnia 2022 r.
 • W poniedziałek 15 sierpnia 2022 r. w związku z przypadającym świętem, ruch tramwajowy i autobusowy będzie ograniczony.
 • Anooki to zabawni bohaterowie instalacji, które będzie można zobaczyć na placu Rapackiego podczas 13. Bella Skyway Festival, który odbędzie się w Toruniu w dniach 16-20 sierpnia 2022 r.
 • Przy budynku Wydziału Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Torunia powstały trzy rabaty z nowymi nasadzeniami.
 • W związku z szybszym niż planowano zakończeniem prac montażowych przy 13. Bella Skyway Festival w rejonie Placu Rapackiego, Fontanna Cosmopolis została ponownie uruchomiona. Wszyscy spragnieni ochłody będą mogli korzystać z fontanny przez najbliższe upalne dni do godziny 18:00. Później, w godzinach wieczornych, w związku z organizacją festiwalu...
 • W okresie pomiędzy 15 a 17 sierpnia 2022 r. zmieniają się terminy odbioru odpadów.
 • Niemieccy dziennikarze portalu o kulinariach „Kulinariker” ponownie piszą o Toruniu! Tym razem zachęcają do odwiedzenia naszej starówki i jej smakowitych zaułków.
 • Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu ogłasza przetarg ustny na wynajem lokali użytkowych i miejsc parkingowych.