Protest rolników - mapy z utrudnieniami | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Protest rolników - mapy z utrudnieniami

Miasto, MZK
Data publikacji: 07 lutego 2024
Autor: Paula Gałązka
Protest rolników - mapy z utrudnieniami

W piątek, 9 lutego 2024 r., odbędą się protesty rolników. Poniżej publikujemy mapy z utrudnieniami, które są spodziewane na terenie Torunia.

Rolnicy protestują m.in. z powodu decyzji Komisji Europejskiej dotyczącej przedłużenia do czerwca 2025 r. bezcłowego handlu towarami rolnymi z Ukrainą, wspólnej polityki rolnej oraz wymogów, które narzuca gospodarstwom rolnym Zielony Ład. Aby zwrócić uwagę na rosnące problemy właściciele indywidualnych gospodarstw rolnych postanowili wyjechać na drogi. Jak przekazują organizatorzy, rolnicy będą spowalniać ruch jadąc kolumną w stronę Torunia, a następnie zawracać do miejsca strajku. W ruchu będzie jedna kolumna, tak żeby drugi pas drogowy był drożny.

Ważna informacja dla osób podróżujących komunikacją miejską – autobusy wyjadą na ulice, jednak istnieje ryzyko wystąpienia opóźnień spowodowanych sytuacją na drogach. Dla organizatorów protestów pojazdy komunikacji miejskiej nie będą stanowiły pojazdów uprzywilejowanych, tak jak to będzie w przypadku służb ratowniczych i mundurowych, gdzie w razie przejazdu zapewniony zostanie korytarz życia.

1. Piątek, 9.02.2024, od godz. 05:00 do godz. 20:00

Rozpoczęcie: Wielka Łąka przy kościele,

Przejazd:

– Wielka Łąka – DK 15-Gronowo – DK 15 Grębocin – ul. Olsztyńska do skrzyżowania DK 15 z DK 80 – z DK 80 w ul. Olimpijską do ul. Olsztyńskiej i dalej z powrotem ta sam trasa do Wielkiej Łąki (przejazd wielokrotny)

Zakończenie: Wielka Łąka.

2. Piątek, 9.02.2024, od godz. 05:00 do godz. 19:00

Rozpoczęcie: Głogowo DK 10

Przejazd:

– DK 10 z Głogowa do Torunia – ul. Szosa Lubicka – ul. Olsztyńska – ul. Olimpijska – Szosa Lubicka w stronę Lubicza Dolnego – Lubicz ul. Toruńska – ul. Mostowa – ul. Warszawska powrót do Głogowa.

Powrót:

– ul. Warszawska powrót do Głogowa

3. Piątek, 9.02.2024, od godz. 05:45 do godz. 19:45

Rozpoczęcie: Od strony Łysomic, od granicy miasta

Przejazd:

– od strony Łysomic DK 91 – od granicy miasta wjazd ul. Grudziądzką do ronda/skrzyżowania ul. Grudziądzkiej z ul. Celniczą i ul. Polną

 Powrót:

 tą samą trasą w kierunku Grzywny.

4. Piątek, 9.02.2024, od godz. 09:00 do godz. 20:00

Rozpoczęcie: Ze Złejwsi Wielkiej

Przejazd:

wjazd do Torunia DK 80 do ronda przy CH „Plaza” i powrót tą samą trasą.

5. Piątek, 9.02.2024, od godz. 09:00 do godz. 18:00

Rozpoczęcie: Raciążek przy stacji „Orlen”,

Przejazd:

– DK 91 do Torunia – do Ronda Pułkownika Witolda Pileckiego i powrót do Ronda Ludmiły Roszko, 2-krotna „pętla” od jednego do drugiego ronda i powrót,

– DK 91 do miejsca rozpoczęcia,

Zakończenie: Raciążek przy stacji „Orlen”.

6. Piątek, 9.02.2024, od godz. 06:00 do godz. 20:00

Rozpoczęcie: Biskupice,

Przejazd: Biskupice, przez Łubiankę, DW553 do Torunia, ul. Szosa Chełmińska do ronda/skrzyżowanie ul. Szosa Chełmińska z Trasą Prezydenta Władysława Raczkiewicza, nawrót na tym rondzie i dalej z powrotem ta samą trasa w kierunku Łubianki i Biskupic,

Zakończenie: Biskupice.

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Protest rolników - będą problemy z komunikacją miejską
  Miasto, MZK
  Na najbliższy czwartek i piątek (29 lutego i 1 marca br.) planowane są kolejne protesty rolników. Z tego powodu należy spodziewać się problemów w funkcjonowaniu miejskiej komunikacji autobusowej, zwłaszcza na liniach podmiejskich 111 i 112.
 • 25 lat Polski w NATO - koncert
  Kultura, Miasto
  Od 1 marca 2024 r. będzie można odebrać bezpłatne wejściówki na koncert muzyki filmowej, musicalowej i popularnej „25 lat Polski w NATO”.
 • Spotkanie z Wojewodą Kujawsko-Pomorskim
  Miasto
  28 lutego 2024 r. Urząd Miasta Torunia odwiedził nowy Wojewoda Kujawsko-Pomorski – Michał Sztybel. Towarzyszył mu pełnomocnik ds. samorządowych Rafał Rospenda. Spotkał się z nimi Prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Mapa przestawia objazd ulicami Podgórną i Wiązową
  Drogi, Miasto
  We wtorek 5 marca 2024 r. rozpocznie się przebudowa skrzyżowania Podgórnej z ul. Wiązową. Za dwa miesiące w tym miejscu powstanie wyniesione skrzyżowanie.
 • Konsul Generalny Chin odwiedził Toruń
  Miasto
  Fan Xiaodong – Konsul Generalny Chińskiej Republiki Ludowej w Gdańsku, wicekonsul Jianfu Xiao oraz Changlin Mar, inicjator toruńskich kontaktów z chińskim miastem Guilin gościli w Urzędzie Miasta Torunia. Spotkał się z nimi Prezydent Torunia Michał Zaleski. Przypomnijmy, że od 2010 roku Toruń ma podpisaną umowę partnerską z chińskim miastem Guilin...
 • Na zdjęciu: jezdnia, a na niej jedzie samochód
  Drogi, Miasto
  Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poszukuje wykonawcy remontu ulicy Grudziądzkiej. Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 14 marca 2024 r.
 • 7 kwietnia 2024 r. odbędą się wybory samorządowe, w których wybieramy radnych do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.
 • Ruszyła nowa edycja programu grantowego "Zielona Ławeczka". Akcja skierowana jest do grup sąsiedzkich z miast powyżej 10 tysięcy mieszkańców.
 • Siedemnaście medali zdobyli sportowcy z Torunia w 33. Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Zawody odbyły się 24 lutego 2024 r. w Arenie Toruń z udziałem ponad 500 zawodniczek i zawodników.
 • Na najbliższy czwartek i piątek (29 lutego i 1 marca br.) planowane są kolejne protesty rolników. Z tego powodu należy spodziewać się problemów w funkcjonowaniu miejskiej komunikacji autobusowej, zwłaszcza na liniach podmiejskich 111 i 112.
 • W Światowym Dniu Organizacji Pozarządowych, 27 lutego 2024 r. w Dworze Artusa reprezentanci 140 organizacji odebrali umowy na realizację swoich projektów.
 • Odliczamy dni do uruchomienia roweru miejskiego. Startujemy w najbliższy piątek, 1 marca!
 • 1 marca 2024 r. o godz. 12:00 przy pomniku w al. Solidarności odbędą się uroczystości patriotyczne upamiętniające Żołnierzy Wyklętych.
 • „Bezpieczeństwo osób starszych” – konferencja pod tym tytułem odbyła się 26 lutego 2024 r. w Młodzieżowym Domu Kultury.