Projekt „Start-up Toruń” | www.torun.pl

Projekt „Start-up Toruń”

Biznes, Miasto
Data publikacji: 12 października 2021
Autor: Magdalena Winiarska

Pomarańczowy napis GłosujMY na niebieskim tle z chmurkami.

Od 16 do 25 października 2021 r.
głosujemy na projekty do Budżetu obywatelskiego Torunia na 2022 rok.

>>> Przejdź do informacji na temat głosowania

  

Na zdjęciu: trwa nagranie odcinka cyklu Projekt „Start-up Toruń”

Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu przygotowuje nowy cykl wideo prezentujący firmy prowadzące działalność w innowacyjnych branżach i przyszłościowych gałęziach gospodarki.

W ramach promocji gospodarczej Torunia do udziału w „Start-up Toruń” zaproszono rozwijające się przedsięwzięcia opracowujące nowatorskie rozwiązania w swojej branży, firmy wprowadzające na rynek rewolucyjne rozwiązania technologiczne czy też start-upy, których pomysły mogą sprawić, że w przyszłości świat będzie lepszy.

Zaplanowano 10 odcinków z udziałem przedsiębiorców prowadzących działalność w branżach przyszłości: Carbon4nano - Instytut Technik Węglowych, Synthex Technology, ADOP, Nanoseen, AIS, Technology4Mobile, Akamed, Klanad, Operator Dronów.pl. Cykl filmowy „Start-up Toruń” ma charakter wizerunkowy, pozycjonujący markę miasta Torunia w świadomości partnerów biznesowych, a przede wszystkim ma stanowić wsparcie sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

- Chcemy zaprezentować 10 wyróżniających się start-upów, które pracują nad innowacyjnymi produktami, jakie w przyszłości mogą być kołem zamachowym toruńskiej przedsiębiorczości. Chodzi o zaprezentowanie miasta jako miejsca sprzyjającego kreatywności i przedsiębiorczości. Celem projektu jest też promocja gospodarcza Torunia, jego atutów, szans, możliwości dla inwestorów.  Cykl ma być także wsparciem marketingowym dla małych i średnich firm,  z najbardziej innowacyjnych branż i sektorówpodkreśla Łukasz Szarszewski, dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

Komunikacja marki na starcie drogi biznesowej powinna być wzmacniana, by na etapie komercjalizacji projektu była już znana potencjalnym odbiorcom i inwestorom. Według specjalistów od marketingu komunikacja wideo to szansa na nawiązanie długofalowej więzi z klientami. Dzięki takiej formie tworzy się trwała relacja z marką, która będzie skutkowała lojalnością klientów. Kolejne odcinki cyklu „Start-up Toruń” będą emitowane w miejskich kanałach informacyjnych i na stronach partnerów – instytucji otoczenia biznesu.

Najczęściej czytane aktualności

 • Inwestycje, Miasto
  19 października 2021 r. w Urzędzie Miasta Torunia odbyło się spotkanie prezydenta Torunia Michała Zaleskiego ze starostami z naszego województwa w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego.
 • Zuza Wiśniewska, fot. Anna Łukaszewicz
  Kultura, Miasto
  Pochodząca z Torunia Zuza Wiśniewska została laureatką pierwszego miejsca na zakończonym 17 października 2021 r. 57. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. To jeden z najważniejszych ogólnopolskich przeglądów młodych talentów.
 • Zdjęcie z lotu ptaka z zaznaczonymi działkami
  Biznes, Miasto
  2 405 000 zł wpłynie do kasy miasta ze sprzedaży 4 działek inwestycyjnych w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej "Toruń Wschód". Działki wylicytowały firmy z którymi współpracuje Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.
 • Złożenie kwiatów pod pomnikiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki
  Miasto
  W 37. rocznicę zamachu na bł. ks. Jerzego Popiełuszkę przedstawiciele miasta i województwa złożyli kwiaty pod jego toruńskim pomnikiem przy alei św. Jana Pawła II
 • Na zdjęciu: odznaczenia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”
  Miasto
  Osoby związane z ochroną zdrowia w województwie kujawsko-pomorskim odebrały odznaki honorowe „Za zasługi dla ochrony zdrowia”, przyznawane przez ministra zdrowia.
 • Na zdjęciu - pokaz zdjęć z miejsc uczestniczących w projekcie partnerstwo kulturowe
  Miasto
  Miasto Toruń wraz z dziewięcioma podmiotami europejskimi uczestniczyło w projekcie pn. „Partnerstwo kulturowe: promowanie dziedzictwa kulturowego poprzez wymianę turystyczną miast”.
 • 14 firm odebrało w dniu 18 października 2021 r. certyfikaty znaku jakości Made in Toruń. Wśród wyróżnionych przedsiębiorstw są m.in. start-upy zajmujące się technologiami nanowęglowymi, firmy z branż paliwowej, medycznej czy programistycznej. Na liście są też szkoła językowa, centrum nurkowe, pralnia chemiczna czy firma consultingowa
 • W Toruniu w ciągu ostatniego tygodnia (11-17 października 2021 r.) potwierdzono 119 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Jedna osoba zmarła w wyniku chorób współistniejących z COVID-19.
 • Posiedzenie dotyczące kolejnych zjazdów hanzeatyckich odbyło się w Neuss w Niemczech. W 2023 roku przedstawiciele miast hanzeatyckich spotkają się Toruniu.
 • Schyłek sezonu turystycznego okazał się jednocześnie początkiem festiwalu nagród, które otrzymało Muzeum Okręgowe w Toruniu. W III kwartale tego roku toruńskiej instytucji przyznano szereg wyróżnień zarówno za działalność wydawniczą jak i muzealną.
 • Aż 8 złotych medali, 1 srebrny i 3 brązowe przywiozła Centuria Toruń z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Taekwondo Olimpijskim rozgrywanych w Olecku.
 • Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Centrum Innowacyjnej Edukacji 30 października 2021 r. opanują tajemnicze moce, które sprawią, że budynki centrum nauki zamienią się w labirynty pełne niespodzianek i zaskakujących zdarzeń.
 • Prawie 40 osób oddało krew w ramach zorganizowanej przez Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu akcji „W tym morzu liczy się każda kropla”. Krwiobus czekał na chętnych 17 października 2021 r. w zajezdni autobusowej przy ul. Legionów 220.
 • 15 października 2021 r. w murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej odbyła uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego. Podczas wydarzenia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek nadał uczelni status akademii.