Profilaktyka uzależnień. Konkurs na plakat | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Profilaktyka uzależnień. Konkurs na plakat

Kultura, Miasto
Data publikacji: 23 maja 2022
Autor: Małgorzata Litwin
Młodzież z plakatem na temat uzależnienia od tytoniu

Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym na plakat profilaktyczny "Jestem wolny – jestem sobą!". Prace można nadsyłać na adres muzeum do 24 czerwca 2022 r.

We współczesnym świecie na dziecko stające się nastolatkiem i dołączające do różnych grup rówieśniczych (w szkole, kołach zainteresowań, na osiedlu) czyha wiele niebezpieczeństw. Poprzez niekorzystny splot okoliczności, brak wiedzy czy błędy wychowawcze mogą stać się one realnymi zagrożeniami, mającymi wpływ na zdrowie i przyszłe życie młodego człowieka. Oprócz typowych uzależnień od alkoholu, tytoniu czy substancji psychoaktywnych (dopalacze, narkotyki), ostatnie dekady przyniosły nowe formy uzależnień, związanych z gwałtownym rozwojem technologicznym i powszechną dostępnością komputerów, laptopów, tabletów i telefonów komórkowych. Urządzenia te ułatwiają życie, ale niosą też potencjalne niebezpieczeństwo w postaci trudno zauważalnego, podstępnego uzależnienia od gier internetowych, mediów społecznościowych czy hazardu internetowego.

Celem konkursu jest przede wszystkim szerzenie wiedzy na temat profilaktyki uzależnień i radzenia sobie z różnymi zagrożeniami. Do udziału są zaproszeni dzieci i młodzież w wielku 7-18 lat. Organizatorzy zachęcają młodych ludzi do aktywności artystycznej i twórczego zaprezentowania problematyki uzależnień. Udział w konkursie zwieńczony zostanie  ekspozycją wybranych prac w Muzeum Historii Torunia, a także w plenerze – na bilbordach przy placu M. Rapackiego. Nagrodami w konkursie są vouchery uprawniające do udziału w imprezach artystycznych.

Aby wziąć udział w konkursie, należy spełnić następujące warunki:

Otwarcie wystawy pokonkursowej planowane jest na 15 lipca 2022 r.

Fot. Małgorzata Litwin


Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu prezydent z jubilatami i ich rodzinami
  Miasto
  9 par małżeńskich odebrało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Odznaczenia zostały wręczone 1 lipca 2022 r. przez prezydenta Michała Zaleskiego podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.
 • Miasto, Sport
  Brodziki na basenach letnich zlokalizowanych przy ul. Kujawskiej 14, Przy Skarpie 4 i Szosie Bydgoskiej 3 zostały zamknięte do odwołania.
 • Na zdjęciu: wejście do budynku Powiatowego Urzędu Pracy dla Miasta Torunia
  Biznes, Miasto, Toruń dla Ukrainy
  Tylko 14 dni mają podmioty, które z jakiegoś powodu nie dokonały powiadomienia o powierzeniu wykonywania pracy obywatelom Ukrainy, złożyły je po terminie lub złożyły powiadomienie zawierające błędy na dopełnienie obowiązku nałożonego przez ustawę.
 • Na zdjęciu: kieliszki z winem, w tle butelki
  Biznes, Miasto
  Prezydent Miasta Torunia informuje, że posiada do rozdysponowania zezwolenia na sprzedaż napojów zawierających powyżej 4,5% do 18 % alkoholu (z wyjątkiem piwa), przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży.
 • Na zdjęciu ulica Długa z lotu ptaka
  Miasto, MZK
  Kolejny etap prac przy budowie nowej linii tramwajowej. W dniach 4 – 8 lipca br. (poniedziałek – piątek) na ul. Długiej, od Szosy Chełmińskiej do ul. Mohna, będą układane kolejne warstwy masy bitumicznej. W związku z tym będą występowały czasowe utrudnienia w ruchu drogowym zarówno w przejeździe przez ulicę Długą w obu kierunkach, jak i w...
 • Na zdjęciu osoba kopie piłkę nożną, w tle zawodnicy na murawie
  Miasto, Sport
  Przygotowania do turnieju Seni Cup 2022 już na ostatniej prostej! O tytuł zwycięzcy powalczy w Toruniu 36 drużyn z całego kraju.
 • Od godz. 17:00 w piątek 1 lipca 2022 r. do godz. 2:00 nad ranem 2 lipca 2022 r. w Toruniu i powiecie toruńskim spodziewane są burze z gradem – informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Trwa nabór do projektu pn. „Moja własna firma” dla osób zainteresowanych wsparciem finansowym na założenie własnej działalności gospodarczej.
 • Mammografia jest obecnie najskuteczniejszą metodą diagnostyki raka piersi. Pozwala na wykrycie zmian bezobjawowych i niewyczuwalnych podczas regularnej samokontroli. Sprawdź, kiedy będziesz mogła bezpłatnie wykonać to badanie w Toruniu!
 • W związku z rozbudową i modernizacją sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach ulic Szosa Chełmińska i Długa oraz Szosa Chełmińska-Bema-Podgórna sygnalizacje będą wyłączone. Prace rozpoczną się w najbliższą środę 6 lipca 2022 r. i potrwają do czwartku 7 lipca.
 • Obowiązek złożenia deklaracji do CEEB nadal obejmuje właścicieli budynków z nowymi źródłami ciepła i ze źródłami ciepła wymienianymi na nowe.
 • Letnie upały dają się coraz bardziej we znaki, dlatego miasto ciągle poszukuje nowych rozwiązań na walkę z suszą. Jedną ze sprawdzonych i wdrożonych od lat w Toruniu metod jest ograniczenie koszenia traw.
 • Minister Jarosław Sellin zobowiązał Prezydenta Miasta Torunia do dokładnej analizy procesu budowlanego prowadzonego na nadbrzeżu rzeki Wisły.
 • Prężnie rozwija się strefa przemysłowa w rejonie ulic Polna – Kociewska – Mazowiecka – Chrobrego. Ponad 100 firm prowadzi działalność w kompleksach nieruchomości w tej części Torunia. W ramach cyklu przedstawiającego miejskie strefy przemysłowe Centrum Wsparcia Biznesu prezentuje obszar należący do prywatnego inwestora firmy Lux.