Posadź drzewo dla pokoleń | www.torun.pl

Posadź drzewo dla pokoleń

Eko, Miasto
Data publikacji: 08 kwietnia 2021
Autor: Małgorzata Litwin
sadzenie drzewa

W sobotę 10 kwietnia na Barbarce można będzie dostać sadzonki drzew. Stowarzyszenie "Tilia", Szkoła Leśna na Barbarce oraz Nadleśnictwo Toruń zapraszają mieszkańców Torunia i okolic do udziału w akcji "Posadź drzewo dla przyszłych pokoleń 2021".

Rozdawanie sadzonek zaplanowano w godzinach 10.00 -14.00 na małej polanie przy stawie w Osadzie Leśnej Barbarka. Jedna osoba będzie mogła otrzymać bezpłatnie do 5 sztuk sadzonek drzew leśnych, które może zasadzić na swoim terenie. Prosimy o zabranie ze sobą wiaderka, worka lub torby na sadzonki.

Ze względu na ograniczoną ilość sadzonek drzewka będą rozdawane zgodnie z kolejnością zgłoszenia na stanowisku. Jeśli w trakcie akcji nie zostaną wydane wszystkie sadzonki, dopuszcza się przekazanie pozostałych drzewek zainteresowanym osobom w większej liczbie.

Dla osób, które nie dysponują własnym terenem do posadzenia drzewek i skontaktują się wcześniej ze Szkołą Leśną, organizatorzy przygotowali akcję specjalną "Sadzimy drzewa na Barbarce"

Uwaga! Akcja prowadzona będzie w reżimie sanitarnym.

zielony plakat akcji

Do udziału w nasadzeniach drzew mogą się też zgłaszać placówki oświatowe (termin w kwietniu do uzgodnienia). Przewidziano sadzonki i certyfikaty dla 15 placówek, które chcą posadzić drzewka na swoim terenie. Zgłoszenia poprzez formularz online na stronie www.szkola-lesna.torun.pl/aktualnosci

Akcja jest organizowana przez Stowarzyszenie "Tilia" w ramach projektu "Toruń dba o środowisko dla przyszłych pokoleń", dofinasowanego ze środków Gminy Miasta Toruń.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Natalia Kaliszek i Mksym Spodyriev otrzymują akty przyznania stypendium z rąk prezydenta Torunia Michała Zaleskiego
  Miasto, Sport
  12 maja w TVP Sport zostanie pokazana Gala Łyżwiarska, zarejestrowana w Toruniu 8 maja 2021 r. na lodowisku Tor-Tor. Najlepsi toruńscy zawodnicy Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev otrzymali z rąk prezydenta Michała Zaleskiego akty przyznania stypendiów sportowych za zdobycie kwalifikacji olimpijskiej do Pekinu.
 • Żołnierz składa wieniec pod pomnikiem ofiar II wojny światowej w alei św. Jana Pawła II
  Miasto
  8 maja, w 76. rocznicę zakończenia II wojny światowej w Polsce i Europie, delegacja miasta złożyła wiązanki kwiatów w toruńskich miejscach upamiętnienia jej ofiar.
 • Kwitnące tulipany i żonkile w rejonie pomnika Jana Pawła II
  Eko, Miasto
  Wiosna to zdaniem wielu najpiękniejsza pora roku w Toruniu. Miasto tonie w świeżej zieleni i barwach tysięcy wiosennych kwiatów.
 • Turyści przy pomniku Kopernika, widok w stronę ulicy Szerokiej
  Kultura, Miasto
  14-16 maja 2021 r. zapraszamy torunian i turystów na oficjalną inaugurację sezonu turystycznego w naszym mieście. Będzie okazja do obejrzenia atrakcji mniej znanych lub niedostępnych na co dzień.
 • Logo Transport Logistic
  Biznes, Miasto
  Międzynarodowa branża logistyczna spotkała się online na monachijskich targach.
 • Grafika epidemiczna dla Torunia
  Koronawirus, Miasto
  W Toruniu w ciągu ostatniej doby potwierdzono 24 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nikt nie zmarł z powodu COVID-19.
 • Po raz kolejny zapraszamy mieszkańców Torunia do wspierania branży gastronomicznej i udziału w konkursie Kupuj lokalnie. Zamawiając jedzenie z restauracji można wygrać nagrody.
 • Uchwalony przez Radę Miasta Torunia regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasta Toruń rozstrzyga kwestie związane z cyklicznym przeprowadzaniem deratyzacji.
 • Na wniosek prezydenta Michała Zaleskiego dokonano korekty dot. konstrukcji barier na rozbudowywanym moście im. Józefa Piłsudskiego. Po zmianach bariery nie będą zasłaniały widoku z mostu na m.in. Zamek Dybów.
 • Zbigniew Lisowski, dotychczasowy dyrektor Teatru Baj Pomorski, wygrał konkurs na kierowanie lalkową sceną od września 2021 r. Jeśli wszystkie warunki zostaną uzgodnione, obowiązki powierzone zostaną mu na kolejne 5 lat.
 • Do końca roku 2021 można dokonywać płatności gotówkowych na rzecz Gminy Miasta Toruń bez dodatkowych opłat i prowizji w placówkach Poczty Polskiej na terenie Torunia.
 • Od najbliższego poniedziałku (10 maja) w toruńskiej Strefie Płatnego Parkowania pojawi się samochód, który skontroluje, czy zapłaciliśmy za parkowanie w strefie. E-kontrola ma charakter pilotażowy i potrwa do 14 maja.
 • Podczas 30. Sesji Rady Miasta Torunia 13 maja 2021 r. rozpatrzony zostanie prezydencki projekt uchwały podający do publicznej wiadomości informację o zamiarze i przyczynach połączenia dwóch instytucji kultury: Toruńskiej Agendy Kulturalnej i Centrum Kultury „Zamek Krzyżacki".
 • „Wyrzucisz śmieci za drzwi, wrócą oknem” to kampania Galerii Rusz promująca postawy proekologiczne i zwracająca uwagę na problem zaśmiecania naszej planety.