Podziękowanie za wiele lat pracy | www.torun.pl

Podziękowanie za wiele lat pracy

Miasto
Data publikacji: 29 lipca 2021
Autor: Małgorzata Litwin
Prezydent Zaleski węcza list gratulacyjny i kwiaty Jolancie Swinarskiej

Na emeryturę odchodzi z Urzędu Miasta Torunia duża grupa długoletnich pracowników. 29 lipca 2021 r. pożegnał ich prezydent Torunia Michał Zaleski.

- Dziękuję Państwu za wiele czasu, sił i zdrowia poświęconych pracy w administracji samorządowej, za wasz wieloletni wysiłek i zaangażowanie w służbie miastu i mieszkańcom Toruniamówił prezydent Michał Zaleski. Obecnym na spotkaniu osobom wręczył listy gratulacyjne, kwiaty i okolicznościowe upominki.

Wśród pracowników kończących karierę zawodową w urzędzie są:

Pani Jolanta Swinarska - dyrektor Biura Ogrodnika Miejskiego, absolwentka biologii, wieloletnia prezes Międzynarodowego Towarzystwa Uprawy i Ochrony Drzew, która z blisko 32 lat pracy zawodowej ogółem ponad 26 przepracowała w Urzędzie Miasta Torunia, w większości w działach zajmujących się zielenią miejską.

Pani Maria Fiderewicz-Kubacka - główny specjalista w Wydziale Sportu i Rekreacji. Z 44 lat pracy ogółem, 35 lat upłynęło jej w urzędzie miasta, w działach zajmujących się kulturą, sportem i rekreacją. Jej domeną był sport dzieci i młodzieży.

Pani Grażyna Młotkowska, starszy inspektor w Wydziale Spraw Administracyjnych, przepracowała w magistracie ponad 25 lat, a ogółem ponad 34 lata. Niezwykle doświadczona, była podporą swoich szefów w rozwiązywaniu problemów z zakresu spraw obywatelskich.

Pani Beata Piotrowska, od 12 lat w Wydziale Księgowości, łącznie ma na koncie ponad 32 lata pracy. Jak wspomina, praca w kasie urzędu była polem zbierania wielu doświadczeń w kontaktach z mieszkańcami.

Pan Marek Palmowski - główny specjalista w Wydziale Inwestycji i Remontów, który przepracował łącznie 44 lata, w tym ponad 15 ostatnich lat w urzędzie, nadzorując realizację wielu skomplikowanych inwestycji miejskich.

Pan Sławomir Szczerbiński - główny specjalista z Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków, na emeryturę odchodzi po 39 latach i 6 miesiącach pracy, z czego ponad połowę przepracował w urzędzie miasta, zajmując się nadzorami i uzgodnieniami konserwatorskimi. Wcześniej przez wiele lat zdobywał doświadczenia w instytucjach związanych z zabytkami, m.in. Pracowni Konserwacji Zabytków i Muzeum Okręgowym w Toruniu.

Z urzędem miasta żegna się także pan Andrzej Rabuszak, główny specjalista z Wydziału Ochrony Ludności. Emerytowany policjant, w samorządzie przez wiele lat odpowiadał m.in. za bezpieczeństwo miejskich imprez i sprawy zarządzania kryzysowego. Na koncie ma ponad 43 lata stażu, w tym w urzędzie  prawie 13.

Przy kawie i słodkim poczęstunku była okazja do wspomnień o latach pracy w urzędzie i planach na zasłużony odpoczynek.

Fot. Małgorzata LitwinNajczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu Aleksander Perka trzyma dwie grafiki
  Miasto, Sport
  Zwycięstwem 99:85 zakończył się pierwszy mecz Twardych Pierników z GTK Gliwice u siebie w sezonie 2021/22. Wydarzenie było także okazją do uroczystego pożegnania z zespołem kapitana Aleksandra Perki.
 • Na zdjęciu zastępca prezydenta Paweł Gulewski, marszałek Piotr Całbecki oraz dyrektor MOPR Rafał Walter
  Miasto
  Razem możemy więcej! – to gminny projekt, którego celem jest powrót do aktywnego funkcjonowania społecznego osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Zostanie on zrealizowany dzięki środkom unijnym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020. 24 września 2021 r. umowę o dofinansowanie z rąk marszałka Piotra Całbeckiego...
 • seniorka idąca ulicą
  Miasto
  Miejska Przychodnia Specjalistyczna wraz z Gminą Miasta Toruń zaprasza do wzięcia udziału w programie szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców Torunia po 65. roku życia. Zapisy ruszają w poniedziałek, 27 września 2021 r.
 • dr Michał Targowski, dr Marian Ptaszyk, prezydent Michał Zaleski
  Kultura, Miasto
  250. rocznica urodzin Samuela Bogumiła Lindego, wybitnego torunianina i twórcy pierwszego słownika języka polskiego, stała się okazją do zorganizowania wystawy i sesji popularnonaukowej. Podczas sesji 24 września 2021 r. w Ratuszu Staromiejskim prezydent Torunia Michał Zaleski wręczył Medal Thorunium dr. Marianowi Ptaszykowi, wybitnemu znawcy...
 • Zdjęcie z festiwalu Skyway w 2018 r.
  Kultura, Miasto
  Podczas 34. Sesji Rady Miasta Torunia 30 września 2021 r. radni poddadzą pod głosowanie projekt uchwały w sprawie połączenia Toruńskiej Agendy Kulturalnej oraz Centrum Kultury „Zamek Krzyżacki" w Toruniu i utworzenia instytucji kultury o nazwie Toruńska Agenda Kulturalna.
 • Biznes, Kultura, Miasto
  Toruń zajął 2.miejsce w rankingu miast, które w 2020 roku zanotowały największy wzrost wydatków na ochronę zdrowia. Środki zostały przeznaczone na walkę z pandemią koronawirusa.
 • List gratulacyjny i pamiątkową grafikę wraz życzeniami rozwoju dla Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przekazał Zastępca Prezydenta Miasta Torunia Paweł Gulewski na ręce Prezesa PSSE Przemysława Sztandery
 • Wychowankowie działającego przy toruńskim Młodzieżowym Domu Kultury Zespołu Pieśni i Tańca „Młody Toruń” Maria Sudzińska i Marcin Hammerling odnoszą ogólnopolskie sukcesy. Z XX Mistrzostw Polski w Tańcach Polskich wrócili właśnie z brązowym medalem.
 • Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestrzega seniorów przed fałszywymi telefonami w sprawie czternastej emerytury. Oszuści w ten sposób wyłudzają dane.
 • Spółka GAZ System informuje mieszkańców gmin Lubicz i Wielka Nieszawka oraz miasta Toruń o konsultacjach społecznych dotyczących budowy gazociągu Gustorzyn - Gardeja.
 • 30 września 2021 r. podczas 34. sesji Rady Miasta Torunia rozpatrywane będą uchwały dot. określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości oraz środków transportowych.
 • Uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów położnych przy ul. Grudziądzkiej i ul. Celniczej, w rejonie Centralnego Cmentarza Komunalnego w Toruniu, będzie przedmiotem debaty Rady Miasta Torunia na sesji 30 września 2021 r.
 • Noc Naukowców w Młynie Wiedzy, nowy festiwal muzyki elektronicznej FAMA, projekcje filmów dla najmłodszych w ramach Kino Dzieci, a dla miłośników sportu m.in. pierwszy w tym sezonie mecz Twardych Pierników we własnej hali – to tylko przykłady weekendowych atrakcji Torunia. Ostatni weekend września nie pozwoli nam pogrążyć się w jesiennej nostalgii.
 • Czy gminy Toruń i Lubicz porozumieją się co do budowy drogi leżącej na ich granicy – o tym zadecydują toruńscy radni na sesji 30 września 2021 r.