Podróżuj z MZK | www.torun.pl

Podróżuj z MZK

Miasto, MZK
Data publikacji: 28 lipca 2021
Autor: Magdalena Kujawa
fragment plakatu MZK

Siedmiokrotni Mistrzowie Polski seniorów w tańcu na lodzie Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev oraz popularny aktor Piotr Głowacki zachęcają do korzystania z toruńskiej komunikacji miejskiej. To druga edycja kampanii społecznej „Podróżuj razem z nami”.

Od 26 czerwca 2021 r. zniesiono obostrzenia dotyczące ograniczonej liczby pasażerów korzystających z przejazdów komunikacją miejską. MZK, poprzez swoją akcję, przekonuje, że korzystanie z autobusów i tramwajów miejskich, jest wygodną i ekologiczną alternatywą dla transportu indywidualnego. Oczywiście przy zachowaniu zalecanych środków ostrożności (maseczki).

Tym razem do korzystania z publicznego transportu zbiorowego zachęcają związani z Toruniem uznani sportowcy oraz popularny aktor.

W akcji MZK wsparli siedmiokrotni Mistrzowie Polski seniorów w tańcu na lodzie Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev. Ogromnym osiągnięciem tej pary oraz ich trenerki Sylwii Nowak-Trębackiej jest przyjęcie przez Międzynarodową Unię Łyżwiarską (ISU) wykonanej przez nich sekwencji choreograficznej o długości 58 sekund, jako tzw. pattern, czyli wzór tańca obowiązkowego pod nazwą Tea-Time Foxtrot. Są jedynymi polskimi łyżwiarzami w historii z takim wyróżnieniem. 5. Miejsce, które zdobyli w Mistrzostwach Europy Seniorów, jest najlepszym wynikiem polskich par tanecznych w 100-letniej historii polskiego łyżwiarstwa.

Z radością do udziału w kampanii przyjął zaproszenie znany aktor Piotr Głowacki, laureat m.in. Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za film „Dziewczyna z szafy” oraz Orła za rolę w filmie „Bogowie”. W naszym mieście i regionie Piotra Głowackiego specjalnie przedstawiać nie trzeba, o czym świadczy wyróżnienie przez czytelników Gazety Pomorskiej Gwiazdą Jutra, specjalny Złoty Anioł na festiwalu Tofifest oraz Złota Kareta za wyjątkowe osiągnięcia kulturalne przyznana przez dziennik „Nowości”, a także odsłonięcie w 2015 roku katarzynki z jego autografem w Piernikowej Alei Gwiazd.

Drugą edycję kampanii MZK rozpoczyna od prezentacji plakatów citylight w wybranych wiatach przystankowych. Wizerunki gwiazd z zachętą do korzystania z usług miejskiego przewoźnika zobaczyć będzie można również na stronie internetowej, facebooku, monitorach LCD w autobusach i tramwajach. Na ulicach Torunia pojawi się także autobus reklamujący kampanię.

plakat kampanii społecznej MZK

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu Aleksander Perka trzyma dwie grafiki
  Miasto, Sport
  Zwycięstwem 99:85 zakończył się pierwszy mecz Twardych Pierników z GTK Gliwice u siebie w sezonie 2021/22. Wydarzenie było także okazją do uroczystego pożegnania z zespołem kapitana Aleksandra Perki.
 • Na zdjęciu zastępca prezydenta Paweł Gulewski, marszałek Piotr Całbecki oraz dyrektor MOPR Rafał Walter
  Miasto
  Razem możemy więcej! – to gminny projekt, którego celem jest powrót do aktywnego funkcjonowania społecznego osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Zostanie on zrealizowany dzięki środkom unijnym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020. 24 września 2021 r. umowę o dofinansowanie z rąk marszałka Piotra Całbeckiego...
 • seniorka idąca ulicą
  Miasto
  Miejska Przychodnia Specjalistyczna wraz z Gminą Miasta Toruń zaprasza do wzięcia udziału w programie szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców Torunia po 65. roku życia. Zapisy ruszają w poniedziałek, 27 września 2021 r.
 • dr Michał Targowski, dr Marian Ptaszyk, prezydent Michał Zaleski
  Kultura, Miasto
  250. rocznica urodzin Samuela Bogumiła Lindego, wybitnego torunianina i twórcy pierwszego słownika języka polskiego, stała się okazją do zorganizowania wystawy i sesji popularnonaukowej. Podczas sesji 24 września 2021 r. w Ratuszu Staromiejskim prezydent Torunia Michał Zaleski wręczył Medal Thorunium dr. Marianowi Ptaszykowi, wybitnemu znawcy...
 • Zdjęcie z festiwalu Skyway w 2018 r.
  Kultura, Miasto
  Podczas 34. Sesji Rady Miasta Torunia 30 września 2021 r. radni poddadzą pod głosowanie projekt uchwały w sprawie połączenia Toruńskiej Agendy Kulturalnej oraz Centrum Kultury „Zamek Krzyżacki" w Toruniu i utworzenia instytucji kultury o nazwie Toruńska Agenda Kulturalna.
 • Biznes, Kultura, Miasto
  Toruń zajął 2.miejsce w rankingu miast, które w 2020 roku zanotowały największy wzrost wydatków na ochronę zdrowia. Środki zostały przeznaczone na walkę z pandemią koronawirusa.
 • List gratulacyjny i pamiątkową grafikę wraz życzeniami rozwoju dla Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przekazał Zastępca Prezydenta Miasta Torunia Paweł Gulewski na ręce Prezesa PSSE Przemysława Sztandery
 • Wychowankowie działającego przy toruńskim Młodzieżowym Domu Kultury Zespołu Pieśni i Tańca „Młody Toruń” Maria Sudzińska i Marcin Hammerling odnoszą ogólnopolskie sukcesy. Z XX Mistrzostw Polski w Tańcach Polskich wrócili właśnie z brązowym medalem.
 • Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestrzega seniorów przed fałszywymi telefonami w sprawie czternastej emerytury. Oszuści w ten sposób wyłudzają dane.
 • Spółka GAZ System informuje mieszkańców gmin Lubicz i Wielka Nieszawka oraz miasta Toruń o konsultacjach społecznych dotyczących budowy gazociągu Gustorzyn - Gardeja.
 • 30 września 2021 r. podczas 34. sesji Rady Miasta Torunia rozpatrywane będą uchwały dot. określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości oraz środków transportowych.
 • Uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów położnych przy ul. Grudziądzkiej i ul. Celniczej, w rejonie Centralnego Cmentarza Komunalnego w Toruniu, będzie przedmiotem debaty Rady Miasta Torunia na sesji 30 września 2021 r.
 • Noc Naukowców w Młynie Wiedzy, nowy festiwal muzyki elektronicznej FAMA, projekcje filmów dla najmłodszych w ramach Kino Dzieci, a dla miłośników sportu m.in. pierwszy w tym sezonie mecz Twardych Pierników we własnej hali – to tylko przykłady weekendowych atrakcji Torunia. Ostatni weekend września nie pozwoli nam pogrążyć się w jesiennej nostalgii.
 • Czy gminy Toruń i Lubicz porozumieją się co do budowy drogi leżącej na ich granicy – o tym zadecydują toruńscy radni na sesji 30 września 2021 r.