Plany Żużlowej Reprezentacji Polski | www.torun.pl

Plany Żużlowej Reprezentacji Polski

Sport
Data publikacji: 05 sierpnia 2020

O planach Żużlowej Reprezentacji Polski na kolejne miesiące 2020 r. była mowa 5 sierpnia 2020 r. na toruńskiej Motoarenie.

W środę zawodnicy reprezentacji odbyli na toruńskim stadionie trening otwarty dla mediów, po którym odbyła się konferencja prasowa Żużlowej Reprezentacji Polski dot. planów kadry na pozostałą część 2020 r. Gośćmi spotkania byli: euro deputowany Ryszard Czarnecki, Piotr Szymański przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego, zawodnik reprezentacji Bartosz Zmarzlik i trener Marek Cieślak. Obecni też byli przedstawiciele sponsorów Żużlowej Reprezentacji Polski.   

W tym roku naszą reprezentację czekają jeszcze trzy duże imprezy mistrzowskie oraz mecz towarzyski.

- Odbyliśmy naprawdę mnóstwo spotkań online, podczas których dyskutowaliśmy o tym, jak ma wyglądać nowa rzeczywistość po pandemii koronawirusa. Chcieliśmy zorganizować lub uczestniczyć w jak największej ilości zawodów, dlatego trzeba było dobrze wszystko poukładać. Nasza reprezentacja w tym roku wystartuje z ogromnym wsparciem nowego Sponsora Generalnego, firmy ANWIL S.A., dlatego tym bardziej będziemy chcieli zaprezentować się jak najlepiej na międzynarodowych torach i wywalczyć ponownie kilka złotych medali dla naszego kraju. Oczywiście najważniejszą imprezą seniorską dla Żużlowej Reprezentacji Polski będzie naturalnie Speedway of Nations, jednak Drużynowe Mistrzostwa Świata Juniorów oraz Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów są dla nas wszystkich równie ważnepowiedział przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego, Piotr Szymański.

Trzy imprezy mistrzowskie to główne cele podopiecznych Marka Cieślaka i Rafała Dobruckiego w tym sezonie. Seniorzy zmierzą się w Monster Energy FIM Speedway Of Nations, a juniorzy walczyć będą o siódmy z rzędu złoty medal Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów, a także rozgrywanych 30 sierpnia w Łodzi, Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów.

- Żużel znowu wygrał! Motoarena to bardzo ważne miejsce dla polskiego i międzynarodowego speedwaya. Tutaj jeszcze tydzień temu rozgrywano Indywidualne Mistrzostwa Europy, teraz mini zgrupowanie ma Żużlowa Reprezentacja Polski. W październiku będzie Grand Prix, a potem już cel numer jeden dla polskiej kadry, czyli finał Speedway of Nations w Manchesterze. Jestem przekonany, że ekipa Marka Cieślaka da z siebie wszystko i powalczy o tytułpowiedział Ryszard Czarnecki, Honorowy Patron meczów Żużlowej Reprezentacji Polski.
Kadra Polski w spokoju może przygotowywać się do finału Speedway of Nations, który planowo ma się odbyć pod koniec października w Manchesterze, w Wielkiej Brytanii.

- Jesteśmy w Toruniu na takim mini zgrupowaniu, miałem okazję tutaj startować podczas Mistrzostw Europy, w lidze też już kilka meczów odjechałem, więc mam nadzieję, że ten rok będzie dla mnie równie dobry, co ostatni. Wiadomo, że w tym sezonie jest mało ścigania, nie ma za dużo zawodów, dlatego każda okazja do wyjechania na tor jest niczym złapanie dodatkowego tlenu. Cieszę się, że mogę tu być z całą reprezentacją mówił Indywidualny Mistrz Świata, Bartosz Zmarzlik.

- Od kilku dobrych lat wszystko w polskiej reprezentacji idzie w bardzo dobrą stronę. Mamy profesjonalną kadrę, profesjonalne zgrupowanie, świetne zaplecze marketingowe i medialne, dlatego każdy kolejny sezon pracy z tymi zawodnikami jest dla mnie wielką przyjemnościądodał trener kadry Marek Cieślak.

Podopieczni trenera Rafała Dobruckiego walczyć będą o siódmy złoty medal Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów z rzędu. Zmagania odbędą się 5 września w duńskim Outrup. Tydzień wcześniej na łódzkiej Moto Arenie, młodzi żużlowcy pod auspicjami Sponsora Generalnego Żużlowej Reprezentacji Polski, firmy ANWIL S.A. powalczą o kolejne złoto w Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów.

Odniesiono się również między innymi do zaległego meczu Polska – Australia, który miał się odbyć pod koniec marca, jednak pandemia koronawirusa skutecznie zniweczyła plany organizatorom.

- Trzymamy mocno kciuki za Krzysztofa Kasprzaka, który powalczy o awans do Indywidualnych Mistrzostw Świata, trzymamy kciuki za reprezentację juniorów, która powalczy o kolejny medal w rozgrywkach drużynowych. Później oczywiście mocno będziemy dopingować Polaków w cyklu Grand Prix, by na koniec, miejmy nadzieję, usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego w Pardubicach, podczas jednodniowego turnieju o indywidualne mistrzostwo świata juniorów. Planujemy także rozegrać mecz towarzyski na koniec sezonu – w tej chwili jest on wpisany na 18 października i tego się trzymamy. Mamy głęboką nadzieję, że do października sytuacja się mocno poprawi i będziemy mogli oglądać jeszcze na torze całą reprezentację – zakończył Piotr Szymański.

Podczas konferencji poinformowano także o nawiązaniu współpracy z Partnerem Odzieżowym – firmą Joma.

Jest nam bardzo miło, że rozpoczęliśmy współpracę z Żużlową Reprezentacją Polski. Na razie nasza umowa podpisana jest na rok, jednak mamy nadzieję, że nasi kadrowicze jeszcze przez długi czas będą ubrani w stroje JOMA, które będziemy dostarczać – powiedział Przedstawiciel JOMA, Jakub Biskup.

Informacja prasowa: Radosław Zieliński, One Sport

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: autobusy MZK i przechodząca kobieta na przejściu dla pieszych
  MZK
  W związku z powrotem dzieci klas I-III Szkół Podstawowych do nauki stacjonarnej, od poniedziałku 18 stycznia 2021 r. przywrócona zostanie linia nr 39.
 • Na zdjęciu kamienice przy Rynku Nowomiejskim w Toruniu
  Koronawirus, Miasto
  Na najbliższej sesji, 21 stycznia 2021 r. radni pochylą się nad uchwałą dot. zwolnienia z podatku od nieruchomości. Ma być ono udzielone tym przedsiębiorcom, których płynność finansowa uległa pogorszeniu z powodu koronawirusa.
 • Mapa z zaznaczoną lokalizacją węzła przesiadkowego przy dworcu Toruń Wschodni
  Miasto
  Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących budowy węzła przesiadkowego przed dworcem Toruń Wschodni wraz ze zmianą układu drogowego - w rejonie pl. Skarbka.
 • Pomnik Hallera z kwiatami
  Miasto
  18 stycznia 2021 roku mija 101 lat od powrotu Torunia do wolnej Polski. Z powodu pandemii obchody będą miały skromniejszy charakter. W imieniu mieszkańców złożone zostaną kwiaty, oddany zostanie salut armatni, przygotowano wystawę, quiz i konkurs plastyczny.
 • budowa instalacji wodno-kanalizacyjnej
  Inwestycje, Miasto
  Projekt uchwały w sprawie Wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych Toruńskich Wodociągów Sp. z o.o. na lata 2021- 2025 rozpatrywany będzie 21 stycznia 2021 r., podczas 26. sesji Rady Miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: grafika konsultacji społecznych
  Miasto
  Podczas sesji Rady Miasta Torunia radni zdecydują, czy przyjmują Plan konsultacji społecznych na rok 2021.
 • W ciągu ostatniej doby 79 mieszkańców Torunia zaraziło się koronawirusem SARS-CoV-2. Przez choroby współistniejące z COVID-19 zmarły trzy osoby.
 • Barbara Köhler – niemiecka poetka, laureatka Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi z 2003 r. zmarła 8 stycznia 2021 r. w wieku 61 lat. Informację przekazało Miasto Getynga.
 • Czternaście osób zajmujących się działalnością artystyczną, twórców i animatorów kultury otrzyma Stypendia Miasta Torunia w dziedzinie kultury na rok 2021. Za otrzymane od miasta pieniądze zrealizują swoje artystyczne projekty. Do 30 września 2020 r. do Wydziału Kultury Urzędu Miasta Torunia wpłynęły 23 wnioski o stypendium, w tym 16 o stypendium...
 • Publikujemy treść apelu o wsparcie wszystkich ośrodków turystycznych, w tym Torunia, który prezydent miasta Michał Zaleski skierował do Jarosława Gowina Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii.
 • Od 15 stycznia seniorzy 80+ mogą się rejestrować na szczepienie, od 22 stycznia osoby 70+, a pozostali mogą od 15 stycznia zgłosić chęć szczepienia i oczekiwać na powiadomienie.
 • Po krótkiej przerwie wznowiono prace przy rozbudowie mostu drogowego im. marszałka Józefa Piłsudskiego. Ruch wahadłowy będzie obowiązywał w nocy z 13 na 14 stycznia 2021 r.
 • Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Torunia przedłużeniu uległ termin składania wniosków o dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane.
 • Zimowa aura nie zahamowała robót przy dwóch inwestycjach realizowanych przez Miejski Zakład Komunikacji w centrum Torunia. W rejonie pl. Rapackiego trwają przeglądy odbiorowe, a na ul. Kraszewskiego realizowane są roboty przy rozbiórce torowiska.