Plan konsultacji społecznych przyjęty | www.torun.pl

Plan konsultacji społecznych przyjęty

Miasto
Data publikacji: 21 stycznia 2021
Autor: Magdalena Kujawa
Na zdjęciu: grafika konsultacji społecznych

Podczas 26. sesji Rady Miasta Torunia 21 stycznia 2021 r. radni jednogłośnie przyjęli Plan konsultacji społecznych na rok 2021.

W harmonogramie, który przedstawiony został radnym, zlazło się 10 konsultacji ogólnomiejskich i 2 lokalne, realizowane jako działania własne Gminy Miasta Toruń, lub jako wymóg ustawowy.

- Lista ma charakter otwarty, co oznacza, że realizowane mogą być także konsultacje poświęcone innym tematom, zainicjowane odrębną uchwałą Rady Miasta lub decyzją prezydenta – wyjaśnia prezydent Michał Zaleski.

Podmioty uprawnione (takie jak rady okręgu, organizacje pozarządowe, grupy mieszkańców) mogły składać swoje propozycje tematów konsultacji w naborze publicznym. Złożone wnioski zostały rozpatrzone przez Radę Społeczną ds. Konsultacji Społecznych, która pozytywnie zaopiniowała trzy tematy i ułożyła z nich listę rankingową,

- W planie na rok 2021 znalazły się trzy zagadnienia przeniesione z planu na rok 2020 oraz dwa będące kontynuacją działań rozpoczętych w minionym roku – dodaje prezydent.

Konsultacje merytorycznie będą realizowane przez odpowiednie działy Urzędu Miasta Torunia lub jednostki miejskie, koordynacją działań zajmie się Wydział Komunikacji i Informacji Społecznej Urzędu Miasta Torunia.

Na razie w planie konsultacji znalazły się m.in. Gminny program profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, narkomanii i innych uzależnień na rok 2022, Gminny program zdrowia psychicznego do roku 2023, Program współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2022 r. Rozmowy z mieszkańcami toczyć się będą także na temat placów zabaw i tzw. woonerfów – ulic, na których kładzie się nacisk na wysoki poziom bezpieczeństwa, uspokojenie ruchu i wysokie walory estetyczne (zapewnione m.in. dzięki zagospodarowanym terenom zielonym)

Kliknij i zobacz plan konsultacji społecznych na rok 2021

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski składający kwiaty na grobie prof. Domasłowskiego
  Miasto
  27 lutego 2021 roku na cmentarzu św. Jerzego przy ul. Gałczyńskiego odbył się pogrzeb zmarłego 19 lutego prof. Wiesława Domasłowskiego i jego żony Wacławy Szmidel-Domasłowskiej. W uroczystościach wziął udział prezydent Michał Zaleski.
 • Na zdjęciu: węzeł przesiadkowy przy al. św. Jana Pawła II
  Inwestycje, Miasto, MZK
  W sobotę 27 lutego 2021 r. o godz. 10:00 oddano do użytku nowy zintegrowany węzeł przesiadkowy w al. św. Jana Pawła II. Od tej pory pasażerowie mogą zmieniać środki transportu publicznego w ramach jednej platformy przesiadkowej. Zintegrowany węzeł przesiadkowy ma przejąć funkcję wszystkich dotychczasowych przystanków komunikacji miejskiej w...
 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu potwierdzono 73 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Dwie osoby zmarły, w tym jedna nie miała żadnych chorób współistniejących z zakażeniem.
 • Na zdjęciu prezydent Michał Zaleski mówi, obok niego siedzi komendant KMP Maciej Lewandowski.
  Miasto
  Miasto, jak co roku, przeznacza środki finansowe wspierające zakup nowych samochodów dla policji i zrealizowanie dodatkowych patroli.
 • Przechodnie w maskach na Rynku Staromiejskim w Toruniu, fot. Sławomir Kowalski
  Koronawirus, Miasto
  Od 1 marca 2021 r. mogą wznowić działanie niektóre placówki dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami w województwie kujawsko-pomorskim.
 • Na zdjęciu panorama miasta Torunia nocą, napis zainwestuj w Toruniu
  Biznes, Miasto
  Miasto Toruń przygotowało w tym roku bogatą ofertę nieruchomości inwestycyjnych. Duże tereny inwestycyjne, działki dla małych i średnich przedsiębiorstw, nieruchomości pod usługi. Pomimo pandemii nie słabnie zainteresowanie miejskimi terenami dla biznesu. Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu prezentuje przegląd tegorocznych ofert inwestycyjnych.
 • W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 73 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 – tyle samo, co dnia poprzedniego. Żadna osoba nie zmarła w wyniku COVID-19.
 • Dziesięć ekip i specjalnie uruchomiony numer telefonu dla mieszkańców. Toruńscy drogowcy rozpoczęli naprawę dróg po zimie.
 • Miasto ogłosiło konkurs na stanowisko dyrektora Teatru "Baj Pomorski" w Toruniu. Oferty można składać do 31 marca 2021 r.
 • Warsztaty, pokazy, prezentacje i wykłady w wersji online - to główne punkty programu tegorocznej edycji "Tygodnia Mózgu". Wydarzenie odbędzie się od 15 do 19 marca.
 • 6 i 7 marca w ramach zwiedzania wystaw Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz Centrum Innowacyjnej Edukacji będzie można skorzystać ze specjalnie przygotowanych stanowisk.
 • Przypominamy, że już w sobotę 27 lutego 2021 r. o godz. 10:00 zostanie oddany do użytku nowy zintegrowany węzeł przesiadkowy w al. św. Jana Pawła II. Od tej pory pasażerowie będą mogli zmieniać środki transportu publicznego w ramach jednej platformy przesiadkowej.
 • W toruńskim kościele Wniebowzięcia NMP - diecezjalnym sanktuarium bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego 23 lutego 2021 r. odbyły się uroczystości z okazji 76. rocznicy śmierci toruńskiego kapłana, harcerza i męczennika.
 • W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 73 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Żadna osoba nie zmarła w wyniku COVID-19.