Placówki przygotowane | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Placówki przygotowane

Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 15 stycznia 2021
Autor: Adrian Aleksandrowicz
Na zdjęciu: pusta sala lekcyjna

Od 18 stycznia 2021 roku uczniowie klas I-III szkoły podstawowej wrócą do systemu nauki stacjonarnej. Decyzją Ministra Edukacji i Nauki nauczanie zdalne będzie kontynuowane dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych.

Trwają ostatnie prace nad bezpiecznym powrotem najmłodszych uczniów do szkolnych ławek. Budynki są przygotowywane pod względem technicznym, a dyrektorzy opracowują procedury dotyczące np. bezpiecznego kontaktu rodziców z nauczycielami. W Toruniu funkcjonuje 29 szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń, do których w poniedziałek po dłuższej przerwie wrócą uczniowie klas I – III (w tym Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I Stopnia i dwie szkoły podstawowe specjalne). Zajęcia będą odbywały się w ścisłym rygorze sanitarnym – zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Minister Edukacji i Nauki dał prawo decydowania dyrektorom szkół podstawowych specjalnych w zakresie klas IV – VIII oraz szkół ponadpodstawowych specjalnych o trybie nauczania i prowadzenia zajęć. Jak jest w szkołach specjalnych prowadzonych przez miasto? W Zespole Szkół Nr 26 (Szkoła Podstawowa Specjalna Nr 26 i Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy Nr 26) do kształcenia stacjonarnego wracają wszyscy uczniowie. Natomiast w Szkole Podstawowej Specjalnej  Nr 19 dyrektor zdecydował o powrocie do kształcenia stacjonarnego z klas IV – VIII części uczniów, w zależności od stopnia niepełnosprawności.

Nauczanie zdalne dalej będzie prowadzone w starszych klasach szkół podstawowych oraz szkołach ponadpodstawowych. Wyjątkiem są zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w ramach praktycznej nauki zawodu, które mogą być prowadzone w grupach umożliwiających zachowanie dystansu społecznego, w wybranych dniach tygodnia, w wymiarze nieprzekraczającym 10 godzin tygodniowo. Dotyczy to szkół kształcenia zawodowego, centrów kształcenia zawodowego oraz placówek kształcenia ustawicznego realizujących praktyczną naukę zawodu w ramach kształcenia zawodowego lub ustawicznego.

Więcej informacji w nowelizacji rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki – kliknij tutaj, aby przejść do rozporządzenia.

fot. Adam Zakrzewski

Najczęściej czytane aktualności

  • Kultura, Miasto
    W ramach niezwykłej majówki na Rynku Staromiejskim odbędą się plenerowe koncerty, kolejna edycja Święta Tańca, spektakle, warsztaty i uroczystości państwowe. To wszystko oraz wiele innych atrakcji czeka na mieszkańców i turystów podczas tegorocznej majówki w Toruniu, która odbędzie się od 30 kwietnia do 5 maja 2024 r., pod hasłem #zażywajkultury!...
  • Na zdjęciu: ubrany w garnitur prezydent Michał Zaleski, trzyma w ręce teczkę i idzie chodnikiem wzdłuż zieleni
    Miasto
    Michał Zaleski podsumowuje lata 2002-2024, kiedy pełnił funkcję Prezydenta Miasta Torunia.
  • Kultura, Miasto
    Anne Weber i Zbigniew Rokita to tegoroczni laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S. B. Lindego przyznawanej od 1996 r. przez władze miejskie dwóch zaprzyjaźnionych miast Torunia i Getyngi.
  • Nowy Prezydent Torunia - Paweł Gulewski
    Miasto
    7 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Torunia, podczas której zaprzysiężony zostanie nowy Prezydent Miasta Torunia - Paweł Gulewski. Tego dnia swoje ślubowania złożą także radni Rady Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • Na zdjęciu: widok z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
    Biznes, Miasto
    Firma CTP - największy w Europie giełdowy deweloper, właściciel i zarządca nieruchomości przemysłowych i logistycznych zainwestuje w Toruniu. Inwestycja powstanie we wschodniej części miasta, przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie.
  • Herb Miasta Torunia
    Miasto
    Do 7 maja 2024 r. funkcję Prezydenta Miasta Torunia pełni pan Michał Zaleski – zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy z dn. 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym.
  • Bartosz Frankowski, sędzia piłkarski z Torunia, znalazł się wśród pięciu Polaków, którzy będą prowadzić mecze na Mistrzostwach Europy. Torunianin będzie odpowiedzialny za system VAR.
  • Kolejny toruński sportowiec jedzie na Igrzyska Olimpijskie do Paryża – to florecista Jan Jurkiewicz, zawodnik Toruńskiej Akademii Floretu.
  • Do 7 maja 2024 r. funkcję Prezydenta Miasta Torunia pełni pan Michał Zaleski – zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy z dn. 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym.
  • Pełnia wiosny uwidacznia się w kwiatach, które rozkwitły w wielu miejscach w mieście. Wśród nich są pasy rozdziału w toruńskich ulicach, gdzie nasadzenia wykonane zostały w ramach zadań z budżetu obywatelskiego i zadań własnych Gminy Miasta Toruń.
  • 7 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Torunia, podczas której zaprzysiężony zostanie nowy Prezydent Miasta Torunia - Paweł Gulewski. Tego dnia swoje ślubowania złożą także radni Rady Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • Trwa oficjalny trening miast przed rywalizacją o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Do udziału zgłosiło się 31 miast prezydenckich i 41 gmin.
  • Firma CTP - największy w Europie giełdowy deweloper, właściciel i zarządca nieruchomości przemysłowych i logistycznych zainwestuje w Toruniu. Inwestycja powstanie we wschodniej części miasta, przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie.
  • - W nocy od godz. 21:00 dnia 23 kwietnia do godz. 08:00 dnia 24 kwietnia 2024 r. na terenie Miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -4°C - informuje Toruńskie Cenrum Zarządzania Kryzysowego.