Pierniki wracają do gry | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Pierniki wracają do gry

Miasto, Sport
Data publikacji: 22 września 2022
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: kibice Twardych Pierników w błękitnych koszulkach klubowych i z szalikami z napisem Twarde Pierniki w wyciągniętych rękach

W sobotę 24 września 2022 r. o godzinie 17:30 pierwsze spotkanie w nowym sezonie Energa Basket Ligi rozegrają koszykarze Twardych Pierników SA. Nasz zespół w Arenie Toruń podejmie drużynę Trefl Sopot.

W przerwie między sezonami w zespole toruńskim doszło do wielu zmian, a najważniejsza dotyczy stanowiska trenera. Nowym szkoleniowcem Twardych Pierników został Miloš Mitrović - pochodzący z Serbii trener, który ostatnie 7 sezonów spędził w Trójmieście. Mitrović pracował w Gdyni od 2016 roku, gdzie zajmował się szkoleniem drużyn młodzieżowych. Przez okres współpracy z młodzieżą jego zespoły zdobyły dziewięć medali mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Mitrović miał także możliwość prowadzenia zespołu Arki w juniorskiej Eurolidze w 2020 roku.

Miloš Mitrović od sezonu 2021/2022 pełnił obowiązki pierwszego trenera zespołu Asseco Arka Gdynia w Energa Basket Lidze. Celem klubu było utrzymanie się w lidze, a ostatecznie zespół zajął 13. miejsce w tabeli.

Spotkanie w Arenie Toruń będzie świetną okazją, aby pogratulować Aaronowi Celowi oraz trenerowi przygotowania motorycznego Dominikowi Narojczykowi zajęcia wraz z reprezentacją Polski czwartego miejsca mistrzostw Europy.


Skład Twardych Pierników:

Rozgrywający: Jordan Burns, Kacper Gordon

Obrońcy: Marcus Burk, Wojciech Tomaszewski, Paweł Sowiński, Witt Szymański

Niscy skrzydłowi: Bartosz Diduszko, Aleksander Griszczuk

Silni skrzydłowi: Aaron Cel, Stefan Kenić

Środkowi: Joey Burke, Szymon Janczak, Mateusz Kruszkowski

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: kolorowe podświetlenia fontanny Cosmopolis nocą, fioletowo-błekitne, na ich tle ciemna sylwetka zapatrzonego dziecka
  Miasto
  W dniu 21 września 2022 roku zostały wyłączone fontanny miejskie. Taka decyzja została podjęta w związku z działaniami oszczędnościowymi miasta.
 • Biznes, Miasto
  Toruń jest gospodarzem konferencji PIKE 2022. To najważniejsze w naszym regionie Europy wydarzenie dot. mediów elektronicznych.
 • Na zdjęciu: poczet sztandarowy UMK stoi przy pomniku Mikołaja Kopernika
  Miasto
  Złożenie kwiatów pod pomnikiem Mikołaja Kopernika oraz uroczysta inauguracja w auli UMK rozpoczęły w dniu 3 października 2022 r. nowy rok akademicki 2022/2023 w Toruniu.
 • Logo Ogólnopolskiego Zjazdu Firm Rodzinnych
  Biznes, Miasto
  W dniach 7-8 października 2022 r. w Toruniu odbędzie się 15. Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych U-Rodziny.
 • Na zdjeciu: warsztaty - zebrani patrzą na tablicę multimedialną, prowadzący referują
  Biznes, Miasto
  35 osób wzięło udział w warsztatach dotyczących zakładania firm i form opodatkowania. Wydarzenie zorganizowano w Toruńskim Centrum Aktywności Lokalnej „2. Piętro”. Na szkolenie zaprosiło Centrum Wsparcia Biznesu wraz z Fundacją „Pogadać po ludzku”.
 • Na zdjęciu: nowe miejsca do parkowania przy ul. Grudziądzkiej 56, trzy miejsca zajęte przez samochody
  Drogi, Miasto
  Przy ul. Grudziądzkiej 56 powstał parking, który pomieści 20 aut.
 • Ruszył nabór wniosków o przyznanie stypendiów Miasta Torunia w dziedzinie kultury na rok 2023: całorocznych i na I półrocze. Chętni mogą składać dokumenty do 31 października 2022 r.
 • W toruńskim Parku Pamięci Ofiar Zbrodni Pomorskiej uczczono 2 października 2022 r. ofiary hitlerowskich czystek wśród ludności dawnego województwa pomorskiego.
 • Bartosz Zmarzlik mistrzem świata, Leon Madsen wicemistrzem, a Maciej Janowski brązowym medalistą Speedway Grand Prix 2022!
 • W Międzynarodowym Dniu Muzyki 1 października 2022 r. Toruńska Orkiestra Symfoniczna zainaugurowała 44. sezon artystyczny.
 • Mateusz Cierniak ze złotem, Jan Kvech ze srebrem, a Jakub Miśkowiak z brązem – tak zakończył się turniej Speedway Grand Prix 2, rozegrany 30 września 2022 r. na Motoarenie.
 • Od 20 lat w Toruniu istnieje Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia. Uroczystości jubileuszowe odbyły się 30 września 2022 r.
 • Zmarł Edward Pałka, inicjator i wieloletni animator kontaktów Torunia ze słoweńskim Novym mestem.
 • W Toruniu goszczą uczniowie z Hiszpanii, Holandii oraz Estonii, uczestnicy projektu Erasmus Plus "Kolory Kultury", realizowanego we współpracy z SP 11. 30 września spotkali się z zastępcą prezydenta.