Pieniądze na sport seniorski w II półroczu | www.torun.pl

Pieniądze na sport seniorski w II półroczu

Miasto, Sport
Data publikacji: 16 lipca 2021
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu mecz koszykówki

Znamy wyniki konkursu na rozwój sportu na najwyższym poziomie w kategorii senior.

Prezydent Miasta Torunia w dniu 6 maja 2021 r. ogłosił otwarty konkurs na wykonanie zadań Gminy Miasta Toruń m.in. w zakresie rozwoju sportu seniorskiego w II półroczu 2021 roku.

W okresie od 1 lipca do 31 grudnia 2021 roku na realizację zadań Gminy Miasta Toruń w zakresie „Rozwoju sportu na najwyższym poziomie w kategorii senior” – II tura przeznaczono kwotę 2.857.500 zł. Pieniądze trafią do toruńskich klubów sportowych uczestniczących we współzawodnictwie sportowym w kategorii senior w 25 projektach. Wśród zadań znalazły się m.in. szkolenia sportowe, udział we współzawodnictwie sportowym, organizacja i udział w rozgrywkach ligowych oraz pozostałych wydarzeniach sportowych na najwyższym poziomie. Koszt całkowity projektów, które otrzymują wsparcie finansowe na II półrocze 2021 r. – wyniósł 6.868.343 zł, przy wnioskowanej kwocie wsparcia 4.619.114 zł.

Środki uzyskane na wymienione zadania mają służyć realizacji celu publicznego, który Gmina Miasta Toruń zamierza osiągnąć i mogą one być wyłącznie przeznaczone na koszty niezbędne i związane bezpośrednio z wykonaniem zadania, w tym na:

 • pokrycie kosztów utrzymania lub korzystania z obiektów sportowych dla celów szkolenia sportowego i organizacji wydarzeń sportowych;
 • dofinansowanie stypendiów sportowych i wynagrodzeń jednak nie więcej niż do 60% udzielonej dotacji;
 • realizację programów szkolenia sportowego;
 • pokrycie kosztów udziału we współzawodnictwie sportowym;
 • pokrycie kosztów udziału w imprezach sportowych najwyższej rangi (w tym m.in. Mistrzostwa Świata, Puchar Świata, Mistrzostwa Europy, Puchar Europy, Mistrzostwa Polski, Puchar Polski);
 • zakup sprzętu i odzieży sportowej oraz osprzętu/akcesoriów;
 • pokrycie kosztów organizowania wydarzeń sportowych i rozgrywek ligowych lub uczestnictwa w wydarzeniach i  rozgrywkach ligowych;
 • dofinansowanie kosztów pośrednich związanych z realizacją zadania jednak nie więcej  niż do 15% udzielonej dotacji, w tym: obsługa księgowa i administracyjna; koszty funkcjonowania organizacji związane z realizacją zadania, w tym: opłaty za telefon, internet, opłaty pocztowe, czynsz, media; zakup artykułów biurowych i piśmiennych.

Dotacje dla toruńskich klubów sportowych przyznawane są na podstawie uchwały nr 936 Rady Miasta Torunia z dnia 4 listopada 2010 roku (z poźn. zm.) w sprawie określenia warunków i trybu  finansowania rozwoju sportu przez Gminę Miasta Toruń

Pobierz wyniki konkursu:
Rozwój sportu na najwyższym poziomie w kategorii SENIOR w okresie od 01.07. do 31.12.2021 – konkurs II tura

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu budynek Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki z lotu ptaka podczas zachodu słońca
  Kultura, Miasto
  Kolejny sierpniowy weekend w Toruniu obfitować będzie w liczne atrakcje i wydarzenia kulturalne. Tym razem zarówno mieszkańcy jak i turyści mogą wziąć udział w licznych warsztatach organizowanych przy Szkole Leśnej na Barbarce, udać się na wernisaże do Galerii Sztuki Wozownia czy wysłuchać wyjątkowych utworów w ramach 25. Międzynarodowego...
 • Drogi, Inwestycje
  Uwaga, dziś 5 sierpnia od godz. 22.00 na moście drogowym im. marsz. Józefa Piłsudskiego zostanie wprowadzony ruch wahadłowy.
 • Na zdjęciu: przeprowadzane jest badanie wzroku starszego mężczyzny
  Miasto
  Badania profilaktyczne, edukacja, a także możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19 – to oferta dla torunian przygotowana w Miasteczku Zdrowia.
 • Grafika informująca o Konkurs #BeActive Awards 2021
  Miasto
  Przedszkole Miejskie nr 13 weźmie udział w konkursie głównym #BeActive Award 2021 organizowanym przez Komisję Europejską.
 • Grafika informująca o konkursie Turystyczne spacery po zdrowie
  Miasto
  Jak połączyć piękne z przyjemnym i pożytecznym? Weź udział w konkursie „Turystyczne spacery po zdrowie”, zrób zdjęcia i wygrywaj nagrody.
 • Na zdjęciu: konferencja prasowa z udziałem prezydenta Michała Zaleskiego
  Miasto
  Ruszył esemesowy system umawiania wizyt w Wydziale Obsługi Mieszkańców, dotyczących spraw związanych z rejestracją pojazdów. Nowy system ma usprawnić obsługę mieszkańców w tym zakresie.
 • Na 100 dni przed tegorocznym 29. Międzynarodowym Festiwalem Filmowym EnergaCAMERIMAGE, który odbędzie się w Toruniu 13-20 listopada, organizatorzy zaprezentowali plakat wydarzenia.
 • To będzie nie lada gratka dla fanów motoryzacji – 4 września 2021 r. w toruńskim MotoParku w kilkunastu strefach wystawowych zaprezentują się wyjątkowe pojazdy, reprezentujące różne oblicza motoryzacji.
 • Mieszkańcy Torunia i turyści odwiedzający nasze miasto lubią korzystać z roweru miejskiego. Przez dwa lata jego funkcjonowania odnotowano ponad 400 tysięcy wypożyczeń!
 • W czwartek 5 sierpnia 2021 r. na placu przez Centrum Handlowym Kometa odbędzie się wydarzenie pn. „Miasteczko Zdrowia – Toruń 2021”.
 • Od jutra 5 sierpnia 2021 r. na ulice regionu wyrusza Szczepionkobus – specjalny autobus, w którym przyjąć można dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. Pierwszym jego przystankiem będzie centrum handlowe Kometa w Toruniu.
 • Konferencja Firma Przyszłości po roku przerwy spowodowanej pandemicznymi ograniczeniami powraca w Toruniu już w październiku 2021 r.
 • Chcesz złożyć wniosek o świadczenie z programu „Dobry Start”? Nie wiesz jak to zrobić? Przyjdź do ZUS-u i skorzystaj z pomocy ekspertów, którzy pomogą wypełnić wniosek online.
 • Na terenie Torunia trwa montaż tablic Systemu Informacji Pasażerskiej. W związku z robotami przyłączeniowymi w pobliżu niektórych przystanków planuje się krótkie wyłączenia sygnalizacji świetlnych.