Pięć medali Mistrzostw Polski dla Fitnessek | www.torun.pl

Pięć medali Mistrzostw Polski dla Fitnessek

Miasto, Sport
Data publikacji: 22 czerwca 2021
Autor: Magdalena Winiarska
Karolina Karasiewicz na najwyższym podium

Pięć medali Mistrzostw Polski - to dorobek zdobyty przez zawodniczki TKK Pacific Toruń w szosowych Mistrzostwach Polski 2021, rozgrywanych w Kartuzach.

Dwa tytuły Mistrzyni Polski w kategorii elita wywalczyła Karolina Karasiewicz, która w sezonie olimpijskim jest w świetnej formie.

Ponadto w ramach szosowych Mistrzostw Polski rozegrano również akademickie Mistrzostwa Polski, w których to Fitnesski wywalczyły 4 medale. Dla Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Karolina Karasiewicz wywalczyła dwa tytuły mistrzowskie, a oraz Anna Sagan brąz, z kolei Aurela Nerlo zdobyła srebro dla Wyższej Szkoły Kultury Fizycznej i Turystyki im. Haliny Konopackiej.

Pierwszą konkurencją rozgrywaną na tegorocznych mistrzostwach Polski w Kartuzach była jazda indywidualna na czas na dystansie 23 km. Po raz drugi tytułu Mistrzyni Polski broniła Anna Plichta reprezentująca barwy ekipy World Tourowej - Lotto Soudal Ladies i to ona była uważana za główną faworytkę do zgarnięcia złota w tej konkurencji. Bardzo zmotywowane do startu przystąpiły Fitnesski, które w tym sezonie wielokrotnie pokazywały się z bardzo dobrej strony podczas wyścigów jazdy indywidualnej na czas. Jako jedna z pierwszych zawodniczek wystartowała Aurela Nerlo, która z czasem 32 min i 1 sekundy bardzo długo utrzymywała się na czele. Dopiero jej klubowa koleżanka Karolina Karasiewicz, która wykręciła czas 31 min i 54 sekund, zdołała ją wyprzedzić. Do samego końca żadna z zawodniczek nie zdołała już pokonać czasu zawodniczek z Torunia, trzecie miejsce wywalczyła Marta Jaskulska (Liv Racing Team). Bardzo dobrze zaprezentowała się również Karolina Kumięga, która powtórzyła swój ubiegłoroczny sukces zdobywając srebrny medal w kategorii do lat 23.

Po dniu przerwy zawodniczki przystąpiły do walki w wyścigu ze startu wspólnego. Zawodniczki miały do pokonania 133 km z licznymi podjazdami. Należało się spodziewać bardzo ciężkiego wyścigu, ze względu na długi dystans i trudne warunki atmosferyczne. Tego dnia temperatura oscylowała w granicach 33 stopni Celsjusza. Od początku wyścigu tempo było mocne, co rusz któraś z zawodniczek atakowała. Zwycięstwo odniosła Karolina Karasiewicz, która zaatakowała na 300 m przed metą i w zakrętach poprzedzających metę uzyskała przewagę nad rywalkami, jednocześnie zostając dwukrotną mistrzynią Polski - w jeździe indywidualnej na czas oraz w wyścigu ze startu wspólnego. Świetnym finiszem popisała się również Anna Sagan, która wywalczyła srebrny medal w kategorii U-23, meldując się na mecie jako czwarta w elicie kobiet.

Po tych mistrzostwach zgodnie z kryteriami Polskiego Związku Kolarskiego Karolina Karasiewicz jest potencjalną kandydatką do startu w igrzyskach olimpijskich w Tokio na szosie.  

⁃ Jestem bardzo szczęśliwy. Zawodniczki po raz kolejny udowodniły, że są gotowe do ścigania się z zawodowcami. Wygrać jeden wyścig Mistrzostw Polski w kategorii Elita jest bardzo trudno, a co dopiero „ustrzelić dublet” tym bardziej w roku olimpijskim. Na takie sukcesy pracuje się latami, jestem szczęśliwy, że udowodniliśmy, że ciężka praca popłaca. W wyścigu ze startu wspólnego cały zespół wykonał świetną pracę, a każda z zawodniczek wywiązała się z powierzonego jej zadania. Dziewczyny, Karolino Karasiewicz, Karolino Kumięgo, Aurelo Nerlo, Patrycjo Lorkowska, Doroto Przęzak, Natalio Krześlak, Dominiko Bykowska, Paulino Pastuszek i Kamilo Pastuszek, dziękuje Wam za te mistrzostwa. Serdecznie dziękuje również całej obsłudze, wszystkim którzy nas na co dzień wspierają oraz naszym wspaniałym sponsorom, dzięki którym możemy ścigać się na obecnym poziomie - podsumowuje dyrektor sportowy Leszek Szyszkowski.

Informacja i zdjęcie: TKK Pacific Toruń

Najczęściej czytane aktualności

 • Zdjęcie z I nagrodą
  Eko, Kultura
  Znamy laureatów konkursu fotograficznego "Zielone kreacje Torunia". Ogłoszony przez Prezydenta Miasta Torunia konkurs zwraca uwagę na urokliwe zakątki toruńskiej zieleni.
 • Samolot stoi przed hangarem na toruńskim lotnisku
  Miasto
  Lotnisko toruńskie będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w Akrobacji Samolotowej w klasie Advanced.
 • grafika - przypomnienie o obowiązku spisowym
  Miasto
  Niespełna połowa torunian spisała się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Przypominamy, że tegoroczny spis jest obowiązkowy, a za niedopełnienie obowiązku grożą wysokie kary. Czas na spisanie się jest do 30 września 2021 r.
 • Na zdjęciu widać żółto-niebieski tramwaj
  Miasto, MZK
  Przystanek tramwajowy „Jamontta” w kierunku centrum (dla linii nr 1 i nocnej 1N) będzie zawieszony od 1 sierpnia 2021 r.
 • Duża zjeżdżalnia na placu zabaw
  Miasto
  Jakie działania warto podjąć, żeby miejskie place zabaw były zawsze czyste, bezpieczne, zadbane i aby przyjemnie spędzało się na nich czas zarówno dzieciom, jak i ich opiekunom – nad tym zastanowimy się w ramach konsultacji społecznych.
 • Na zdjęciu osoba leży na ławce
  Koronawirus, Miasto
  W przyszłym tygodniu wraz ze Strażą Miejską rozpoczynamy w Toruniu akcję szczepienną osób w kryzysie bezdomności. To kolejne działanie miasta ułatwiające dostęp do szczepień przeciwko COVID-19.
 • Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących stworzenia w Toruniu woonerfu, czyli przestrzeni w mieście, która łączy potrzeby wielu użytkowników danej ulicy.
 • Dziewięć zachorowań na COVID-19 i jeden zgon w wyniku zakażenia wirusem – to dane epidemiczne obejmujące lipiec 2021 roku.
 • W dniu 29 lipca 2021 roku prezydent Michał Zaleski pożegnał odchodzącego ze stanowiska Komendanta Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu płk Krzysztofa Leszczyńskiego.
 • Od niedzieli 1 sierpnia 2021 r. na Szosę Lubicką wracają tramwaje linii nr 1 i 1N. W związku z tym, zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku od al. Solidarności do pętli „Olimpijska” (autobusy linii nr 51 i 51N) oraz tramwajowa na odcinku od Alei Solidarności do pętli „Uniwersytet” (tramwaj linii nr 8 i 8N) zostaje zawieszona. Komunikacja...
 • Wydarzenia związane z 77. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, kolejne imprezy Artus Festivalu, nowy seans w Planetarium, a dla miłośników sportu Wielka Koszykarska Feta u Kopernika – tak zapowiada się toruński weekend wyznaczający połowę wakacji.
 • Od 2 do 31 sierpnia 2021 r. zawieszone zostają konsultacje związane z zakładaniem działalności gospodarczej.
 • Na emeryturę odchodzi z Urzędu Miasta Torunia duża grupa długoletnich pracowników. 29 lipca 2021 r. pożegnał ich prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Muzyka Chopina zabrzmi 1 sierpnia 2021 r. z okazji 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. To nie jedyny przygotowany przez Toruńską Orkiestrę Symfoniczną na ten weekend akcent trwającego całe lato Międzynarodowego Festiwalu „Nova Muzyka i Architektura”.