Organizacja ruchu na Bydgoskiej - uwagi zebrane | www.torun.pl

Organizacja ruchu na Bydgoskiej - uwagi zebrane

Drogi, Inwestycje, Miasto
Data publikacji: 06 maja 2021
Autor: Filip Tomasik

Budżet obywatelski 2022, fragment plakatu

 

Rozpoczęliśmy kolejną edycję budżetu obywatelskiego w Toruniu - na rok 2022

>>> Przejdź do informacji na ten temat

  


Samochody zaparkowane skośnie wzdłuż ul. Bydgoskiej.

Zakończyło się zbieranie uwag i propozycji mieszkańców dotyczących organizacji ruchu na ul. Bydgoskiej. Propozycje można było składać do Wydziału Gospodarki Komunalnej do 5 maja 2021 r.

Nowy projekt organizacji ruchu powstaje w związku z zaplanowaną przebudową torowiska tramwajowego wzdłuż tej ulicy.

Od 21 kwietnia do 5 maja można było składać do WGK zainteresowanych propozycje związane z organizacją ruchu drogowego na ul. Bydgoskiej.

Prosiliśmy o uwagi dotyczące tylko:

 • przejść i azyli dla pieszych,
 • sygnalizacji świetlnych,
 • widoczności na skrzyżowaniach,
 • miejsc parkingowych,
 • oznakowania.

Torunianie przysłali ponad 40 maili. Nadawcami byli głównie mieszkańcy Bydgoskiego Przedmieścia. Do Urzędu Miasta Torunia wpłynął także list komitetu inicjatywnego podpisany przez około 100 osób, apel Klubu Radnych PiS, a także propozycje organizacji pozarządowej Rowerowy Toruń.

Najczęściej powtarzające się zagadnienia:

 1. Ograniczenie liczby proponowanych w projekcie sygnalizacji świetlnych.
 2. Postawienie sygnalizacji na skrzyżowaniu Bydgoska/Konopnickiej oraz Bydgoska/Kochanowskiego.
 3. Różne opinie na temat parkowania: skośne kontra równoległe, przy czym bez względu na preferencje w tej sprawie widać potrzebę zapewnienia dobrej widoczności dla osób wyjeżdżających z ulic prostopadłych w Bydgoską - być może parkowanie równoległe tylko w sąsiedztwie skrzyżowań.
 4. Urządzenie wyniesionych skrzyżowań / przejść dla pieszych / przejazdów rowerowych i oświetlenia tych przejść, a także zawężenia jezdni na wysokości przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych.
 5. Umieszczenie luster na niektórych skrzyżowaniach.
 6. Część uczestników proponuje zachować dotychczasową organizację ruchu przy równoczesnym podniesieniu skuteczności egzekwowania obowiązujących na tym odcinku przepisów drogowych.
 7. Zwiększenie liczby miejsc parkingowych na osiedlu.

Zebrane uwagi uzupełnią katalog propozycji już pozyskanych od mieszkańców poprzez Radę Okręgu Bydgoskie, nadesłanych przez zainteresowane tematem organizacje społeczne czy zawartych w petycji Bydgoskie dla ludzi oraz w stanowisku wyrażonym przez Koalicję Obywatelską. Będą analizowane przez projektantów pod kątem możliwości ich zastosowania w projekcie organizacji ruchu na Bydgoskiej.

Najczęściej czytane aktualności

 • Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki - widok z drona na budynek i teren zieleni wokół
  Kultura, Miasto
  Już w najbliższy czwartek 24 czerwca na scenie plenerowej CKK Jordanki rusza Kino Letnie ECF Camerimage! A w nim - najciekawsze filmowe dokonania ostatnich lat.
 • Regaty na Wisle, zachmurzone niebo, most i widok na Hotel Bulwar
  Miasto, Sport
  Drużyny Torunia i Bydgoszczy będą się ścigać 26 czerwca 2021 r. na Wiśle podczas regat ósemek wioślarskich ze sternikiem z okazji Dni Torunia. Rywalizacja "O Puchar Prezydenta Miasta Torunia" odbędzie się już po raz osiemnasty.
 • Na zdjęciu kran ogrodowy
  Eko, Miasto
  Utrzymujące się w ciągu ostatnich dni upały przyczyniają się do zwiększonego poboru wody w naszym mieście. Apelujemy do mieszkańców Torunia o korzystanie z wody z rozsądkiem.
 • Na zdjęciu osoby idą obok stojącego autobusu
  Miasto, MZK
  W związku z zakończeniem roku szkolnego, od 28 czerwca 2021 r. do 31 sierpnia 2021 r. w dni robocze komunikacja miejska funkcjonować będzie wg "feryjnych" rozkładów jazdy.
 • Grafika Nowe statystyki zachorowań
  Koronawirus, Miasto
  1 osoba z pozytywnym wynikiem testu, brak ofiar śmiertelnych – to statystyka epidemiczna dla Torunia na dzień 23 czerwca 2021 r. Zaszczepiło się kolejnych 2006 torunian.
 • Plakat informujący o X kolejce PGE Ekstraligi
  Miasto, Sport
  Przed nami X kolejka PGE Ekstraligi, w której toruńskie "Anioły" podejmą na własnym torze zawodników leszczyńskiej Unii.
 • Dobra wiadomość dla pasażerów! Od 1 lipca 2021 roku w środkach komunikacji miejskiej wyposażonych w automaty biletowe, w których można dokonywać płatności kartą, będzie można płacić za bilet BLIKIEM.
 • 26-27 czerwca pod Krzywą Wieżą Drużyna Wojów Słowiańskich "Dąb Pomorza" wystąpi w rekonstrukcji historycznej pt. "Jak to w Polsce za Piastów bywało".
 • W związku z przebudową peronu od soboty 26 czerwca 2021 r. od godz. 7:00 zawieszony zostanie przystanek tramwajowy „Jamontta” w kierunku pętli Olimpijska.
 • Poznaliśmy zwycięzców konkursu makulaturowego 2021 – zwycięskie szkoły i przedszkola odebrały nagrody na scenie na Rynku Staromiejskim.
 • 26 czerwca 2021 r. zapraszamy na Jarmark Św. Franciszka "Wszystko dla Psa i Kota" na targowisku przy Szosie Chełmińskiej.
 • Zuzanna Błażejewska, zawodniczka Klubu Sportowego Centuria, została wicemistrzynią Polski w taekwondo olimpijskim.
 • Ze złotymi medalami Mistrzostw Polski Juniorek w Boksie wróciły zawodniczki MKSW Pomorzanin.
 • Od 1 lipca 2021 r. procedurą dotyczącą świadczenia "Dobry start" dla uczniów zajmować się będzie ZUS, a nie jak do tej pory – Toruńskie Centrum Świadczeń Rodzinie.