Opłaty za orliki [AKTUALIZACJA] | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Opłaty za orliki [AKTUALIZACJA]

Miasto, Sport
Data publikacji: 28 września 2022
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: boisko typu orlik

Od 10 października 2022 r. będzie obowiązywać opłata za oświetlenie w godzinach 17:00-20:00 na wszystkich obiektach typu orlik nadzorowanych przez MOSiR. Opłata dotyczy klubów, szkółek i grup zorganizowanych.

Nastąpiło przesunięcie terminu, od kiedy pobierane będą opłaty za oświetlenie na ośmiu orlikach nadzorowanych przez MOSiR - z 1 na 10 października 2022 r.

Jednocześnie trwają rozmowy i konsultacje na temat pobierania opłat za oświetlenie orlików zarządzanych przez szkoły.


Opłaty wysokości 30 zł brutto za godzinę obowiązywać będą od poniedziałku do piątku w godz. 17:00-20:00. Jak informuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, jeśli w godz. 17:00-18:00 nie będzie konieczności włączania oświetlenia, wówczas opłata nie będzie pobierana.

Wszystkie szkółki, kluby, grupy zorganizowane, które we wskazanych godzinach korzystają z danego orlika, zobowiązane są do dokonania wcześniejszej rezerwacji terminu oraz uiszczenia opłaty z wyprzedzeniem w dziale księgowości mieszczącym się przy ul. Bema 23/29. Następnie z potwierdzeniem wpłaty można udać się w zarezerwowanym czasie na wybrany orlik.

Istnieje również możliwość uiszczenia opłaty przelewem.
Dane do przelewu:
- Gmina Miasta Toruń,
- ul. Wały gen. Sikorskiego 8, 87-100 Toruń,
- NIP: 879-000-10-14,
- Nr konta do przelewu: 09 1160 2202 0000 0000 6172 1063 (Bank Millenium S.A.).

Opłaty za oświetlenie dotyczą ośmiu orlików nadzorowanych przez MOSiR, zlokalizowanych przy ulicach: Polnej, Przy Skarpie, 63. Pułku Piechoty, Rydygiera, Bydgoskiej, Gagarina, Świętopełka i Ugory. Są to obiekty funkcjonujące od 10 do 14 lat, wskazane jest zatem przeprowadzenie na nich prac remontowych bądź modernizacyjnych. Na ten cel, a także na zapewnienie nadzoru obiektu i pokrycie kosztów mediów, przekazane zostaną środki pozyskane z wprowadzonych opłat.

Najczęściej czytane aktualności

 • Premiera filmu "Barbarka 1939"
  Kultura, Miasto
  Zainteresowanie było tak duże, że zorganizowano aż trzy pokazy. 27 listopada 2022 roku w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki "Od Nowa" odbyła się premiera filmu "Barbarka 1939".
 • Zdjęcie przedstawia scenę, na którzy goście otworzyli Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy
  Kultura, Miasto
  26 listopada 2022 r. rozpoczął się Toruński Jarmark Bożonarodzeniowych. W tym roku na odwiedzających czeka ponad 50 wystawców i moc atrakcji.
 • Dziecko
  Miasto
  Fundacja Daj Szansę organizuje w Toruniu konferencję pn.: „Jak pomagać dziecku z zaburzonymi więziami i traumą wczesnodziecięcą?"
 • Inwestycje, Miasto
  Przy ulicy Strzałowej w Toruniu powstanie nowy kompleks szkolny. 25 listopada 2022 została podpisana umowa z wykonawcą inwestycji – firmą Strabag.
 • Eko, Miasto
  Zima 2022 roku zawitała do Torunia w ostatnich dniach listopada. Pierwsze śniegi szybko topnieją, więc utrwaliliśmy je na zdjęciach.
 • Dyrektor wręczył wyróżnienia zasłużonym pracownikom szkoły.
  Miasto
  W Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika 25 listopada 2022 r. obchodzono 30. rocznicę utworzenia IX Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Toruniu.
 • Przypominamy, że listopad 2022 r. jest ostatnim miesiącem bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla uprawnionych uchodźców z Ukrainy.
 • Pełną ofertę inwestycyjną miasta oraz zaproszenie do współpracy przekazali wczoraj, 24 listopada 2022 roku, na ręce ambasadora Chińskiej Republiki Ludowej Sun Linjianga przedstawiciele Centrum Wsparcia Biznesu. Dyplomata z Państwa Środka na swoją pierwszą wizytę po objęciu stanowiska ambasadora ChRL w Polsce wybrał Toruń.
 • Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu zaprasza do udziału w wykładzie online: Szuflada Mickiewicza, czyli o lirykach lozańskich (i nie tylko), który odbędzie się 5 grudnia 2022 r o godz. 16:00. Wygłosi go dr hab. Paulina Abriszewska, prof. UMK. W ramach wykładu zajrzymy do Mickiewiczowskiej szuflady. Znajdziemy...
 • Przedstawiciele toruńskich organizacji pozarządowych spotkali się 24 listopada 2022 r. w Dworze Artusa na corocznym forum organizowanym w naszym mieście. Najważniejszym punktem wydarzenia był wybór reprezentantów środowiska pozarządowego do nowej Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Torunia na kadencję 2023-2025.
 • Beneficjenci projektu pn. „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR” odebrali laptopy, które mają stanowić wsparcie w nauce i rozmowy toruńskich uczniów.
 • We współpracy z Polską Organizacją Turystyczną i Kujawsko-Pomorską Organizacją Turystyczną Miasto Toruń zorganizowało podróż studyjną Study Tour dla przedstawicieli biur podróż z Korei Południowej. Goście zwiedzają nasze miasto m.in. śladem Mikołaja Kopernika i pierników.
 • Mimo, że aura stała się prawdziwie jesienno-zimowa, prace na budowie nowej linii tramwajowej idą w dobrym tempie. Na placu NOT trwa montaż sieci trakcyjnej i środkowej części skrzyżowania torów.
 • Dwa nowoczesne biurowce powstaną w Toruniu przy ul. Pod Dębową Górą 9. Trwają prace ziemne związane z budową budynków biurowych firmy Pikseo. Generalnym wykonawcą jest toruńska firma TOM-BUD. Na terenie, położonym w bezpośrednim sąsiedztwie Urzędu Miasta Torunia (ul. Grudziądzka), realizowane będą dwa nowoczesne budynki biurowe. Będzie w nich...