Odwiedzili toruńskie baseny letnie | www.torun.pl

Odwiedzili toruńskie baseny letnie

Miasto, Sport
Data publikacji: 05 maja 2021
Autor: Magdalena Winiarska

Budżet obywatelski 2022, fragment plakatu

 

Rozpoczęliśmy kolejną edycję budżetu obywatelskiego w Toruniu - na rok 2022

>>> Przejdź do informacji na ten temat

  


Delegacja z Bolesławca ogląda kompleks basenów letnich

W Toruniu gościła delegacja z Bolesławca, która zapoznała się z toruńskimi basenami letnimi. W swoim mieście bowiem planują otworzyć podobną atrakcję dla mieszkańców.

Pięcioosobowa delegacja z Bolesławca z Zastępcą Prezydenta Miasta Renatą Szewczyk gościła w Toruniu w dniu 5 maja 2021 r.  Wizyta rozpoczęła się od spotkania w magistracie z zastępcą prezydenta Zbigniewem Fiderewiczem, następnie udano się do toruńskich obiektów sportowych: do kompleksów basenów letnich na kempingu Tramp i na osiedlu Na Skarpie oraz do zmodernizowanej pływalni Aqua Toruń. – Chcemy rozszerzyć ofertę rekreacyjną w naszym mieście, tak aby mógł z niej skorzystać każdy z mieszkańców, niezależnie od wieku. W kręgu naszego zainteresowania są baseny letnie, dlatego chcieliśmy zapoznać się z takimi obiektami, stąd nasza wizyta w Toruniupowiedziała Renata Szewczyk, zastępca prezydenta Bolesławca. W czasie zwiedzania obiektów gościom towarzyszyli przedstawiciele Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz wykonawcy inwestycji.

W Toruniu działają trzy kompleksy basenów letnich. Pierwszy z nich, na osiedlu Na Skarpie, został otwarty w 2001 roku. Baseny przy ul. Bydgoskiej ruszyły w 2018 roku, a w 2020 roku swoją działalność zainaugurował obiekt przy ul. Kujawskiej na terenie kampingu Tramp. – Powstanie basenów letnich wynikało z oczekiwań mieszkańców. Co roku inaugurujemy ich działalność pod koniec czerwca, kiedy kończy się rok szkolny, i przez całe wakacje widzimy duże zainteresowanie tą formą rekreacji – zauważył zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz.

Fot. Lech Kamiński

Najczęściej czytane aktualności

 • Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki - widok z drona na budynek i teren zieleni wokół
  Kultura, Miasto
  Już w najbliższy czwartek 24 czerwca na scenie plenerowej CKK Jordanki rusza Kino Letnie ECF Camerimage! A w nim - najciekawsze filmowe dokonania ostatnich lat.
 • Regaty na Wisle, zachmurzone niebo, most i widok na Hotel Bulwar
  Miasto, Sport
  Drużyny Torunia i Bydgoszczy będą się ścigać 26 czerwca 2021 r. na Wiśle podczas regat ósemek wioślarskich ze sternikiem z okazji Dni Torunia. Rywalizacja "O Puchar Prezydenta Miasta Torunia" odbędzie się już po raz osiemnasty.
 • Na zdjęciu kran ogrodowy
  Eko, Miasto
  Utrzymujące się w ciągu ostatnich dni upały przyczyniają się do zwiększonego poboru wody w naszym mieście. Apelujemy do mieszkańców Torunia o korzystanie z wody z rozsądkiem.
 • Na zdjęciu osoby idą obok stojącego autobusu
  Miasto, MZK
  W związku z zakończeniem roku szkolnego, od 28 czerwca 2021 r. do 31 sierpnia 2021 r. w dni robocze komunikacja miejska funkcjonować będzie wg "feryjnych" rozkładów jazdy.
 • Grafika Nowe statystyki zachorowań
  Koronawirus, Miasto
  1 osoba z pozytywnym wynikiem testu, brak ofiar śmiertelnych – to statystyka epidemiczna dla Torunia na dzień 23 czerwca 2021 r. Zaszczepiło się kolejnych 2006 torunian.
 • Plakat informujący o X kolejce PGE Ekstraligi
  Miasto, Sport
  Przed nami X kolejka PGE Ekstraligi, w której toruńskie "Anioły" podejmą na własnym torze zawodników leszczyńskiej Unii.
 • Dobra wiadomość dla pasażerów! Od 1 lipca 2021 roku w środkach komunikacji miejskiej wyposażonych w automaty biletowe, w których można dokonywać płatności kartą, będzie można płacić za bilet BLIKIEM.
 • 26-27 czerwca pod Krzywą Wieżą Drużyna Wojów Słowiańskich "Dąb Pomorza" wystąpi w rekonstrukcji historycznej pt. "Jak to w Polsce za Piastów bywało".
 • W związku z przebudową peronu od soboty 26 czerwca 2021 r. od godz. 7:00 zawieszony zostanie przystanek tramwajowy „Jamontta” w kierunku pętli Olimpijska.
 • Poznaliśmy zwycięzców konkursu makulaturowego 2021 – zwycięskie szkoły i przedszkola odebrały nagrody na scenie na Rynku Staromiejskim.
 • 26 czerwca 2021 r. zapraszamy na Jarmark Św. Franciszka "Wszystko dla Psa i Kota" na targowisku przy Szosie Chełmińskiej.
 • Zuzanna Błażejewska, zawodniczka Klubu Sportowego Centuria, została wicemistrzynią Polski w taekwondo olimpijskim.
 • Ze złotymi medalami Mistrzostw Polski Juniorek w Boksie wróciły zawodniczki MKSW Pomorzanin.
 • Od 1 lipca 2021 r. procedurą dotyczącą świadczenia "Dobry start" dla uczniów zajmować się będzie ZUS, a nie jak do tej pory – Toruńskie Centrum Świadczeń Rodzinie.