Odkrywca 2022 – toruńscy laureaci | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Odkrywca 2022 – toruńscy laureaci

Miasto
Data publikacji: 01 grudnia 2022
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: laureaci konkursu "Odkrywca 2022", wśród nich Czesław Nosewicz z Torunia

29 listopada 2022 r. wręczono wyróżnienia Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w dziedzinie turystyki w konkursie „Odkrywca 2022”. Uroczystości odbyły się Brzeskim Centrum Kultury i Historii „Wahadło” w Brześciu Kujawskim w ramach podsumowania sezonu turystycznego.

Nagrody wręczono w 6 kategoriach:

  • „Ambasador Kujaw i Pomorza” - Czesław Nosewicz z Torunia i  Lokalna Organizacja Turystyczna Pałuki
  • „Dobre miejsce” - Brzeskie Centrum Kultury i Historii „Wahadło” w Brześciu Kujawskim
  • „Najlepsza inwestycja” - Muzeum Handlu Wiślanego FLIS, Oddział Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu
  • „Silny wizerunek w mediach społecznościowych” - Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu
  • „Najciekawsze wydarzenie Eskapady” - Muzeum Kanału Bydgoskiego im. Sebastiana Malinowskiego w Bydgoszczy.

Z Torunia laureatem zostali Pan Czesław Nosewicz oraz Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”.

Czesław Nosewicz jest założycielem Automobilklubu Toruńskiego (1976 r.) i od początku członkiem jego zarządu oraz - od kilku kadencji - członkiem Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy. Od 1998 do 2012 r. był dyrektorem i organizatorem Toruńskich Rajdów Samochodowych - największej i najstarszej imprezy rajdowej w Okręgu Kujawsko-Pomorskim. Wychowawca czołowych zawodników kartingowych i samochodowych. Inicjator wielu nowatorskich przedsięwzięć w sporcie i turystyce motorowej. Organizowane od 2000 roku kolejne edycje Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Torunia pod patronatem Prezydenta Miasta Torunia, stały się wydarzeniem sportowym dającym możliwość doskonalenia techniki jazdy przez amatorów, a tym samym poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wydarzenie to jest również wspaniałym widowiskiem dla licznej grupy kibiców oglądających zmagania często swoich kolegów i koleżanek lub dzieci. Pan Czesław skutecznie przyczynił się do powierzenia Polsce organizacji 21. Światowego Zlotu Miłośników Citroena 2CV, który  w 2015 roku odbył  się w Województwie Kujawsko-Pomorskim z bazą w Toruniu, największej w Europie imprezy z dziedziny turystyki motorowej. W Zlocie  wzięło udział   2651 samochodów  oraz  6696 osób z całego świata.

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy to pierwsze i jedyne centrum nauki działające w województwie kujawsko-pomorskim. Siedziba Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy mieści się w dawnych Młynach Toruńskich. Miłośnicy architektury przemysłowej mogą zobaczyć jak udało się przekształcić budynki do nowych funkcji. Na sześciu piętrach są dostępne przestrzenie wystawiennicze, pracownia biologiczna, fizyczna, multimedialna oraz sala warsztatowa. Propozycje Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy skierowane są do dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. W centrum istnieje możliwość zwiedzenia interaktywnych wystaw o bardzo różnorodnej tematyce. Dodatkowo pod koniec 2019 otwarto budynek Centrum Innowacyjnej Edukacji oraz wystawę „Ścieżki dorastania”, które powstały w ramach projektu Centra Innowacyjnej Edukacji (tzw. „Minikoperniki”) podprojekt „Adaptacja budynków zlokalizowanych przy ul. W. Łokietka w Toruniu na potrzeby Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, instytucji kultury prowadzącej innowacyjną edukację w regionie kujawsko-pomorskim”, którego beneficjentem jest Gmina Miasta Toruń. Udostępniono w nim wystawę dla nastolatków „Ścieżki dorastania”, która składa się z 31 interaktywnych stanowisk, podzielonych na 3 ścieżki tematyczne: społeczno-kulturową, emocji i dojrzewania i skierowana jest do odbiorcy od 13. roku życia.

fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Najczęściej czytane aktualności

  • Docenieni za bohaterską postawę
    Miasto
    St. asp. Łukasz Grabowski i Rafał Koziołek zachowali zimną krew i wyciągnęli z Wisły 16-letnią dziewczynę. Ich bohaterską postawę docenił Prezydent Torunia Michał Zaleski.
  • Na zdjęciu: błękitne niebo, ceglany mur gdaniska i zakwitające pąki na drzewie
    Kultura, Miasto, Sport
    Jak co roku o tej porze poszerzamy horyzonty dzięki kolejnej edycji Festiwalu Nauki i Sztuki. A dla miłośników żużla nie lada gratka - pierwszy w tym sezonie mecz na toruńskiej Motoarenie. Kibicujemy!
  • Zazieleniamy Bulwar Filadelfijski
    Eko, Miasto
    Na Bulwarze Filadelfijskim robi się coraz bardziej zielono. To za sprawą nowych nasadzeń oraz trawy, która właśnie jest układana nad Wisłą.
  • Miasto
    21 kwietnia 2024 r. w godz. 7:00-21:00 zagłosujemy w II turze wyborów samorządowych, w których wybierzemy Prezydenta Miasta Torunia. Przed głosowaniem warto upewnić się, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy.
  • Miasto
    Uczniowie drugiej klasy w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 15 im. Powstańców Śląskich w Piekarach Śląskich wybrali kilka miejsc w Toruniu i okolicach, do których przygotują specjalne kartki.
  • Miasto, Sport
    W Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce Masters wystartowało 3 013 osób z 39 państw europejskich i 11 spoza Europy. Wszystko dzięki decyzji władz miasta, które zdecydowały po raz czwarty, że rywalizacja będzie się toczyć w Toruniu oraz dzięki znakomitej pracy prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters Wacława Krankowskiego i jego sztabu.
  • Od maja do sierpnia 2024 potrwają w Toruniu spotkania z lokalnymi artystami pod nazwą Park Kultury. Zaplanowano m.in. koncerty muzyczne, spektakle teatralne, pokazy filmowe i konkurs fotograficzny. Wydarzenia będą się odbywały w Amfiteatrze Parku na Bydgoskim Przedmieściu i w Nicolaus Bank Cafe.
  • W Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce Masters wystartowało 3 013 osób z 39 państw europejskich i 11 spoza Europy. Wszystko dzięki decyzji władz miasta, które zdecydowały po raz czwarty, że rywalizacja będzie się toczyć w Toruniu oraz dzięki znakomitej pracy prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters Wacława Krankowskiego i jego sztabu.
  • Jak co roku o tej porze poszerzamy horyzonty dzięki kolejnej edycji Festiwalu Nauki i Sztuki. A dla miłośników żużla nie lada gratka - pierwszy w tym sezonie mecz na toruńskiej Motoarenie. Kibicujemy!
  • Funkcjonujące na Rynku Nowomiejskim 28 w Toruniu Kino CAMERIMAGE przygotowało specjalny repertuar filmowy na majówkę (1-5.05.2024 r.). Widzowie będą mogli obejrzeć m.in. filmy przygodowe i komediowe oraz bajki dla dzieci.
  • Dwanaście prac magisterskich i dyplomowych poświęconych Toruniowi otrzymało nagrody i wyróżnienia w 32. edycji konkursu organizowanego przez Towarzystwo Miłośników Torunia, a zrealizowanego przy wsparciu Gminy Miasta Toruń. Konkurs objęty jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Torunia Pana Michała Zaleskiego.
  • Dobra wiadomość dla fanów żużla. W piątek, 19 kwietnia br., w związku z zawodami żużlowymi na Motoarenie, uruchomione zostaną dodatkowe kursy tramwajów.
  • Już w najbliższą niedzielę 21 kwietnia 2024 r. o godz. 16:30 w Teatrze Baj Pomorski odbędzie się premiera spektaklu "Wikingowie z Północnej Ulicy".
  • Zapraszamy serdecznie do udziału w Majówce w Muzeum Okręgowym w Toruniu w dniach 28 kwietnia – 5 maja 2024 r. Czekać będzie na Państwa moc atrakcji i sporo niespodzianek. Dodatkowo informujemy, że nasze oddziały muzealne będą dla Państwa otwarte od godz. 10.00 – 18.00.