Od 2 grudnia kupisz tańszy węgiel | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Od 2 grudnia kupisz tańszy węgiel

Miasto
Data publikacji: 01 grudnia 2022
Autor: Marcin Pryka
Węgiel

Od piątku 2 grudnia 2022 r. wybrana przez miasto firma TOREC rozpoczyna sprzedaż węgla po preferencyjnej cenie brutto 1.950 zł za tonę. Cena zawiera koszt transportu, pod warunkiem zakupu co najmniej 500 kg węgla.

Spółka TOREC została wybrana przez miasto jako pośredniczący podmiot węglowy. W ostatnim czasie firma zawarła umowę z PGE Paliwa i dokonała preferencyjnego zakupu węgla na potrzeby uprawnionych gospodarstw domowych w Toruniu. Sprzedaż będzie realizowana od 2 grudnia 2022 r. w siedzibie firmy przy ul. Ceramicznej 6 - wjazd od ul. Ukośnej. Bieżące informacje wraz z mapką dojazdową są zamieszczone na stronie internetowej www.torec.pl

Aby zakupić węgiel na preferencyjnych warunkach mieszkaniec musi uzyskać w Urzędzie Miasta Torunia zaświadczenie uprawniające do tego zakupu i udać się z nim do firmy TOREC. Po weryfikacji zaświadczenia zostanie wystawiona faktura za zakupiony węgiel i będzie można dokonać zapłaty – płatność gotówką, kartą płatniczą lub blikiem. Po podpisaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych (wymóg RODO), mieszkaniec otrzyma dokument potwierdzający jakość węgla oraz oświadczenie o jego pochodzeniu. Następnie pracownicy firmy TOREC uzgodnią termin dostawy węgla. W dzień dostawy mieszkaniec zostanie wcześniej poinformowany o godzinie dostawy (po dostawie węgla potwierdzi kierowcy fakt jego otrzymania).

Cena węgla wynosi 1.950 zł brutto za tonę. Zawiera ona koszty transportu węgla pod wskazany przez mieszkańca adres. Warunkiem jest zakup węgla w ilości od 500 kg do 1.500 kg. Jeśli mieszkaniec kupi mniejszą ilość węgla, wówczas będzie musiał zorganizować transport we własnym zakresie lub zlecić go odpłatnie firmie TOREC na uzgodnionych warunkach.

W TOREC można kupić węgiel „luzem” (nie jest on pakowany) i w dwóch sortymentach:

 • Ekogroszek– wymiary ziaren węgla 8÷25 mm;
 • Orzech – wymiary ziaren węgla powyżej 25 mm (zwykle mieszczą się w przedziale 25÷60 mm).

Węgiel pochodzi z Kolumbii. Klienci będą obsługiwani w TOREC od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 17:00 oraz w soboty od godziny 8:00 do 13:00. Informacje na temat sprzedaży preferencyjnej można uzyskać w spółce TOREC pod nr tel. 667 663 723.

 

Wnioski o wydanie zaświadczenia uprawniającego do zakupu taniego węgla przyjmowane są od 14 listopada 2022 r. w Wydziale Środowiska i Ekologii Urzędu Miasta Torunia przy ul. Wały gen. Sikorskiego 12. Formularz wniosku >>> do pobrania. Pierwszy wniosek, na 1500 kg, można złożyć do 31 grudnia 2022 r., natomiast drugi wniosek - na kolejne 1500 kg - będzie przyjmowany od 2 stycznia 2023 r.

Uprawnione do złożenia wniosku o wydanie zaświadczenia umożliwiającego zakup taniego węgla są osoby, które otrzymały już dodatek węglowy, bądź osoby, którym dodatek został przyznany, ale środków na dzień dzisiejszy jeszcze nie otrzymały. Ponadto ustawodawca umożliwił złożenie wniosku o wydanie zaświadczenia dla osób, które nie są uprawnione do dodatku węglowego, ale w przypadku takich osób kryterium weryfikującym jest wpisanie posiadanego źródła spalania paliw w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Z preferencyjnego zakupu nie może skorzystać gospodarstwo domowe, które zakupiło węgiel na sezon grzewczy 2022/2023 za cenę poniżej 2000 zł, np. poprzez sklep internetowy PGG lub innych krajowych kopalni.

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Grafika promująca wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Torunia
  Miasto
  Jeszcze tylko do 7 lutego 2023 roku młodzi torunianie mogą zgłaszać swoje kandydatury do Młodzieżowej Rady Miasta.
 • Nie bądź obojętny na innych
  Miasto
  Zwracajmy szczególną uwagę na osoby, które w okresie zimowym mogą potrzebować pomocy.
 • Kobiety odśnieżajace chodnik przed sklepem
  Drogi, Miasto
  W związku z obfitymi opadami śniegu przypominamy, że obowiązek odśnieżania dotyczy nie tylko służb miejskich, ale także innych właścicieli i zarządców nieruchomości na terenie Torunia.
 • Mężczyzna w żółtej kurtce puka do drzwi
  Miasto
  Od soboty 4 lutego 2023 r. w Toruniu rozpocznie się akcja roznoszenia decyzji wymiarowych w sprawie podatków lokalnych na rok 2023.
 • Zdjęcie przedstawia lód na chodniku.
  Miasto
  Po intensywnych opadach śniegu przyjdzie oblodzenie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia dla Torunia.
 • Plakat z rodziną, dzieckiem i telefonem z aplikacją mobilną ZUS
  Miasto
  Duże zainteresowanie świadczeniem 500+. Do ZUS napłynęło już prawie 670 tys. wniosków.
 • Rozpatrzenie uchwały w sprawie zasad udzielania dotacji konserwatorskich będzie jedynym punktem sesji Rady Miasta Torunia 9 lutego 2023 r.
 • W związku z intensywnymi opadami śniegu 3 lutego 2023 roku na toruńskie drogi ruszyły piaskarki i ciągniki.
 • Narodowy Bank Polski 9 lutego 2023 r. wprowadzi do obiegu kolekcjonerski banknot oraz srebrną monetę kolekcjonerską poświęcone Mikołajowi Kopernikowi.
 • Część wydziałów Urzędu Miasta Torunia zmieniła swoje dotychczasowe siedziby. Poniżej wykaz aktualnych lokalizacji.
 • Ostrzeżenie będzie obowiązywało od 2 lutego 2023 roku od godziny 19:00 do 3 lutego 2023 roku do godziny 09:00.
 • Od poniedziałku 6 lutego 2023 r. zostanie otwarte po przebudowie przejście dla pieszych na Szosie Chełmińskiej w rejonie Trasy Średnicowej Północnej przy ul. Wybickiego.
 • Najlepsze prace udekorują torty, które pojawią się 18 lutego 2023 roku podczas imprezy urodzinowej Mikołaja Kopernika.
 • Prawne aspekty funkcjonowania samorządów były tematem konferencji samorządowej, jaka odbyła się 1 lutego 2023 r. w Centrum Innowacyjnej Edukacji. Gościem spotkania był minister ds. samorządu terytorialnego Włodzimierz Tomaszewski.