O naturze w Toruniu | www.torun.pl

O naturze w Toruniu

Eko, Miasto
Data publikacji: 03 grudnia 2021
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: kobieta patrzy na zdjęcia na wystawie Sztuka Natury

Ruszyła 14. edycja Festiwalu Sztuk Wizualnych Inspirowanych Naturą „Sztuka Natury" Toruń 2021.

Festiwal odbywa się w Toruniu w dniach 3-5 grudnia 2021 r. w centrach kultury. Inauguracja wydarzenia miała miejsce 3 grudnia w Centrum Kultury Dwór Artusa. Zebranych gości festiwalowych i miłośników przyrody powitał zastępca prezydenta Paweł Gulewski.

Festiwal „Sztuka Natury” przyciąga do naszego miasta co roku miłośników fotografii i filmu przyrodniczego. Sześć wystaw festiwalowych można będzie oglądać w w Muzeum Podróżników, Galerii w Ogrodu Zoobotanicznego, Galerii ZPAF oraz Klubie OdNowa, do którego festiwal przeniesie się na sobotę i niedzielę 4-5 grudnia.

>>> przejdź do folderu festiwalowego 

Podczas czternastej edycji festiwalu odbędą się także liczne pokazy multimedialne i prelekcje uznanych fotografików i filmowców. Do Torunia przyjechali m.in. Andreas Hemb - fotograf przyrody ze Szwecji, ambasador Sony Europe Imagin, oraz Roman Dębski - autor filmów przyrodniczych powstających w Wytwórni Filmów Oświatowych w Łodzi, który otrzyma nagrodę za szczególne osiągnięcia dla polskiej fotografii i filmu przyrodniczego. Rozstrzygnięte zostaną też dwa konkursy Sztuki Natury 2021: fotograficzny i pokazów multimedialnych. Dla uczestników organizatorzy przygotowali kultowe kalendarze "Sztuka Natury 2022".

Organizatorem Festiwalu jest: Miasto Toruń, Województwo Kujawsko-Pomorskie, Wydział Sztuk Pięknych UMK, PZITS Oddział Toruń.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Inwestycje, Miasto
  24 mieszkania TTBS zostały oddane do użytku w nowym bloku przy ul. Hubego 19a na Osiedlu Mieszkaniowym Jar.
 • Przed białym autobusem elektrycznym stoi uśmiechnięty kierowca
  Miasto, MZK
  Miasto za pośrednictwem Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu chce kupić kolejne cztery autobusy elektryczne oraz infrastrukturę do ich ładowania. Właśnie ogłoszono na nie przetarg.
 • Miasto, MZK
  Dziesięć zielonych przystanków powstanie wzdłuż nowo budowanej linii tramwajowej do tzw. osiedla Jar.
 • Sport
  30 stycznia 2022 r. sportowcy z toruńskich klubów zagrają razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Można będzie poćwiczyć z nimi w CH Toruń Plaza.
 • Na zdjęciu widać niezagospodarowaną działkę,teren wokół jest zalesiony, w tle widać budynki
  Biznes, Miasto
  Nieruchomość przy ul. Jasia i Małgosi 21 w Toruniu została wystawiona do sprzedaży w przetargu zaplanowanym w dn. 29 marca 2022 r. Teren jest przeznaczony pod zabudowę jednorodzinną i opcjonalnie usługi z wyłączeniem tych kolidujących z funkcją mieszkaniową.
 • Plakat promujący wydarzenie
  Miasto
  Trwa rejestracja uczestników 10. edycji ogólnopolskich warsztatów programowania "Koduj z Gigantami – Szyfry i Zagadki" 5-27 lutego 2022 r.
 • Nastąpiła zmiana terminów składania ofert na wyposażenie dla pracowni zawodowych w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska w Toruniu. W związku z pytaniami, jakie wpłynęły do postępowania nr 1/2022 (szczegóły do pobrania tutaj) Dyrektor Toruńskiego Centrum Usług Wspólnych informuje o wydłużeniu terminu składania ofert w postępowaniu na dostawę...
 • Trwają kolejne prace związane z trzecim etapem rewitalizacji Parku Miejskiego na Bydgoskim Przedmieściu. Na nową odsłonę Parku Miejskiego musimy jeszcze trochę poczekać, ponieważ koniec prac przewidziany jest na koniec lipca br.
 • Od czwartku 27 stycznia do 27 lutego 2022 r. uczniowie klas 5-8 szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych przechodzą na naukę zdalną. Przedszkolaki i klasy 1-4 pozostają w trybie stacjonarnym.
 • Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki znalazło się w gronie dziesięciu najlepszych sal koncertowych w Polsce.
 • W związku z nasileniem pandemii koronawirusa na terenie kraju, w Urzędzie Miasta Torunia obowiązują zaostrzone zasady rygoru sanitarnego.
 • Coraz większy udział wariantu omikron w Polsce jest także zauważalny w naszym mieście. Porównując dane z ostatnich dwóch tygodni, na COVID-19 w Toruniu choruje dwa razy więcej osób. Sytuację epidemiczną w mieście w tym czasie przedstawił prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Po ponad 37 latach pracy z Zespołem Szkół Samochodowych w Toruniu żegna się jego dyrektor Marzanna Podpora.
 • W siedzibie Urzędu Miasta Torunia przy ul. Fałata 39 doszło do awarii systemów teleinformatycznych. Kontakt z Wydziałami Edukacji, Sportu i Rekreacji oraz Zdrowia i Polityki Społecznej może być utrudniony.