O bezpieczeństwie w sieci | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

O bezpieczeństwie w sieci

Specjaliści branży IT spotkali się w toruńskiej Arenie na konferencji „Cyberbezpieczeństwo firm”. Jej organizatorem jest Centrum Wsparcia Biznesu.

Konferencja odbyła się 2 lutego 2018 roku i jest elementem ogólnopolskiego  wydarzenia esportowego pn. „Ecenter Copernicup 2018”. Wzięło w niej udział ponad 130 specjalistów branży IT. Głównym tematem poruszanym w trakcie konferencji było cyberbezpieczeństwo: jak zabezpieczać dane firm przed kradzieżą, jakie są nowe standardy ochrony danych osobowych. Przestawione zostały także przykłady naruszeń systemów bezpieczeństwa informatycznego w firmach i konsekwencje z tym związane: utrata  wszelkich danych w tym praw wartości intelektualnych, pieniędzy czy wyłączenia produkcji.

Konferencję otworzył prezydent Torunia Michał Zaleski. – Tak jak dla wielu firm, tak i dla samorządu, tak zwane cyberbezpieczeństwo jest niezwykle istotne, dlatego, że gromadzimy niesłychanie dużą ilość danych. Nasz urząd co roku wydaje ponad 150 tys. decyzji administracyjnych, takich jak choćby pozwolenie na budowę czy wydanie prawa jazdy oraz dowodu osobistego. A każda taka decyzja zawiera dane osobowe wrażliwe i naszym obowiązkiem jest je chronićpowiedział prezydent Michał Zaleski. Prezydent przypomniał, że 25 maja 2018 roku wchodzi w życie rozporządzenie o ochronie danych osobowych RDOD, które rygorystycznie ustala zasady ochrony tych danych.

W debatach wchodzących w skład trzech bloków tematycznych udział wzięli specjaliści  wielu firm związanych z branżą IT, m.in. z firmy Microsoft, Exea Data Center, która świadczy usługi chmury dla biznesu, Immunity Systems, firmy zajmującej się bezpieczeństwem IT czy E-Center, świadczącej usługi hostingowe i zabezpieczeń danych. Obecna była też grupa kreatywnych osób, które łączy fascynacja tworzeniem projektów w duchu kultury hackerskiej - Hacker Space.

Konferecja „Cyberbezpieczeństwo firm” otwiera wydarzenie, które przez cały weekend odbywać się będzie w Arenie Toruń - „Ecenter Copernicup 2018”. – Już jutro pełna Arena Toruń, ponad 120 komputerów, kilkanaście największych na świecie firm technologicznych w jednym miejscu zachęcał do udziału w wydarzeniu Marcin Lewicki z firmy Ecenter SA, która jest jego współorganizatorem. Uczestnicy turnieju grać będą w popularną grę sieciową Counter-Strike: Global Offensive. To rozgrywka oparta na wieloosobowej rywalizacji drużynowej. Pula nagród w tej rywalizacji wynosi 30 tys. zł.

„Ecenter Copernicup 2018” rozpoczyna się w sobotę 3 lutego 2018 roku o godz. 9:00 i potrwa do 4 lutego do 19:00.Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dużo osób idzie przez starówkę, po lewej stronie widać pomnik Mikołaja Kopernika, w tle kamienice
  Kultura, Miasto, Sport
  Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
  Miasto
  Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • Miasto
  9 lipca 2024 r. prezydent Torunia Paweł Gulewski ogłosił rozpoczęcie kolejnych badań terenu, na którym mogą znajdować się relikty dawnego klasztoru i kościoła Ducha Świętego.
 • Ostrzeżenie hydrologiczne dla Torunia
  Miasto
  W związku ze spodziewanymi intensywnymi opadami deszczu dla Torunia wydano ostrzeżenie hydrologiczne.
 • Na zdjęciu: widać dłoń, która trzyma kartę miejską
  Miasto
  JO – tak zdaniem głosujących będzie się nazywać Toruńska Karta Miejska. W konkursie internetowym oddano łącznie 2084 głosy.
 • Inwestycje, Miasto
  Prezydent Torunia Paweł Gulewski wraz z urzędnikami wizytował 12 lipca 2024 r. plac budowy Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej.
 • Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego. Zamknięcie następuje w piątki o godz. 19:00. Na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do ul. Żeglarskiej wprowadzony jest całkowity zakaz ruchu, natomiast od Woli Zamkowej do ul. Łaziennej obowiązuje...
 • W dzień upał, pod wieczór i w nocy burze – to prognoza pogody na piątek 12 lipca 2024 r.
 • Decyzją Rady Nadzorczej Klubu Sportowego Toruń Hokejowej Spółki Akcyjnej oraz jego właścicieli z funkcji prezesa w klubie został odwołany Pan Bogdan Rozwadowski, który pełnił ją przez ostatnich 14 lat, czyli od czasu powołania Klubu Sportowy Toruń Hokejowa Spółka Akcyjna.
 • W najbliższy poniedziałek (15.07) rozpocznie się remont ciągu pieszo-rowerowego przy Konstytucji 3 Maja.
 • JO – tak zdaniem głosujących będzie się nazywać Toruńska Karta Miejska. W konkursie internetowym oddano łącznie 2084 głosy.
 • Toruńska Akademia Tenisowa przez ostatnie 5 miesięcy przy wsparciu Gminy Miasta Toruń aktywnie realizowała swoje cele i pomagała rozwijać swoje tenisowe skrzydła.
 • Ponad 100 tys. odsłon nowej kampanii promocyjnej znaku Made in Toruń. Na półmetku projektu promującego toruński znak jakości w mediach społecznościowych udało się wygenerować organiczne zasięgi przekładające się na ponad 50 tys. unikalnych użytkowników, do których dotarły treści kampanii.