www.torun.pl

Nowy termin w konkursie fotograficznym

Eko, Miasto
Data publikacji: 12 października 2020
Autor: Magdalena Winiarska
Plakat reklamujący konkurs fotograficzny „Dbam o przyrodę nie poruszam się samochodem”

Do 23 października 2020 r. można nadsyłać zdjęcia w konkursie fotograficznym „Dbam o przyrodę nie poruszam się samochodem”. Celem konkursu jest promocja jazdy na rowerze, hulajnodze, deskorolce, itp.

Zdjęcia można przesyłać na adres e-mail: ekotorun@um.torun.pl do 23 października 2020 r. do godz. 15:00. Na autorów najlepszych zdjęć czekają atrakcyjne nagrody.

Głównymi celami konkursu są:
•    propagowanie obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu,
•    aktywizacja sportowa i rekreacyjna mieszkańców Torunia,
•    podniesienie świadomości mieszkańców Torunia na temat poprawy klimatu,
•    zachęcanie do indywidualnych/grupowych/rodzinnych wycieczek rowerowych,
•    promowanie poznawania tras rowerowych w Toruniu i w okolicy.

Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać własnoręcznie wykonanie zdjęcie obrazujące różne formy poruszania się po Toruniu bez samochodu pod adres: ekotorun@um.torun.pl. Konkurs jest prowadzony w trzech kategoriach wiekowych:
1)      dla autorów zdjęć w wieku do 10. roku życia (liczy się rok osiągnięcia granicy wieku);
2)      dla autorów zdjęć w wieku od 11. roku życia do 19. roku życia (liczy się rok osiągnięcia granicy wieku);
3)      dla autorów zdjęć w wieku powyżej 19. roku życia.
________________________________________

Do pobrania:
Regulamin konkursu,
Formularz zgłoszeniowy.

fot. Departament Strategii Transportu Ministerstwo Infrastruktury

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu widać stojący na światłach autobus linii nr 14, obok stoi samochód osobowy
  Miasto, MZK
  Od 22 października 2020 r. wycofany zostanie dodatkowy kurs na linii nr 14 o godz. 5:18 z ul. Okólnej w kierunku ul. Mazowieckiej.
 • Neon z napisem "Camerimage"
  Kultura, Miasto
  Publikujemy stanowisko Zarządu Lokalnej Organizacji Turystycznej Toruń w sprawie budowy Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage.
 • Na zdjęciu wnętrze Toruńskiego Centrum Targowego
  Miasto
  Prezydent Torunia Michał Zaleski poinformował Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza o możliwej lokalizacji szpitala tymczasowego. W razie potrzeby udostępnione do tego celu ma być Toruńskie Centrum Targowe.
 • Na zdjęciu widać teren inwestycyjny przy ul. Świdnickiej
  Biznes, Miasto
  20 października 2020 roku podczas przetargu w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami została sprzedana kolejna działka w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej Toruń-Wschód. Prawie pół miliona złotych wpłynie do miejskiej kasy.
 • Na zdjęciu pracowniczka medyczna trzyma fiolkę z wymazem
  Miasto
  Prezydent Torunia Michał Zaleski wdrożył procedurę tworzenia nowych punktów pobrań, w których wykonać będzie można test na obecność koronawirusa. Działać będą one w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.
 • Samochody jadące wzdłuż oświetlonej nocą Szosy Lubickiej
  Służby miejskie zakończyły przegląd oświetlenia na toruńskich osiedlach. Zadecydowano o wprowadzeniu korekt na 11 ulicach z 26 objętych oszczędnościami energetycznymi ze względu na pandemię i zmniejszone wpływy do budżetu miasta.
 • Maja Błażejewska z KS Centuria Toruń wygrała osiemnastoosobową drabinkę na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbyła się w dniach 16-18 października 2020 r. w Puławach i drugi raz z rzędu wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski kadetek w taekwondo olimpijskim.
 • W Pruszkowie w dniach 16-18 października 2020 r. rozegrane zostały Torowe Mistrzostwa Polski w konkurencjach nieolimpijskich dla juniorów oraz Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych (zawodnicy od kategorii junior młodszy aż do kategorii młodzieżowiec). Trzydniowe zawody stanowiły ostatnie przetarcie przed torowymi...
 • W ciągu trzech tygodni października w Toruniu zakaziło się koronawirusem 790 osób! Z wtorku na środę 20/21.10 liczba chorych na Covid-19 wzrosła o 194 osoby.
 • Do czwartku 22 października 2020 r. do godzin wieczornych trwać będą ćwiczenia na poligonie w Toruniu. W mieście będzie słychać dźwięk wybuchów.
 • Decyzją Wojewody Kujawsko-Pomorskiego od 21 października 2020 r. do odwołania zawieszona zostaje działalność niektórych placówek dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami.
 • Od 21 i 22 października - dodatkowe kursy na linii nr 40. W związku z ograniczeniami w dopuszczalnej liczbie pasażerów podróżujących środkami transportu publicznego na jednym z bardziej obciążonych odcinków linii nr 40 wprowadzone zostaną dodatkowe kursy.
 • Wyniki analizy przeprowadzonej przez Yanosik i Be-Mobile potwierdzają słuszność zaleceń Miejskiego Zarządu Dróg, który w związku z remontem mostu zaleca objazd mostem gen. Elżbiety Zawackiej.
 • Legendarny lokalny zakład działający od ponad 60 lat. Prawdziwi mistrzowie w swoim fachu. W kolejnym odcinku cyklu „Starówka Mistrzów” odwiedziliśmy Toruńską Wytwórnię Stempli przy Placu Rapackiego.