Nowe obiekty sportowe UMK | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Nowe obiekty sportowe UMK

Miasto, Sport
Data publikacji: 23 listopada 2021
Autor: Filip Tomasik

Dobiegła końca budowa drugiego etapu Uniwersyteckiego Centrum Sportowego. Kompleks przy ul. Św. Józefa zyskał nową halę, boiska oraz profesjonalne zaplecze rehabiliatycjno-regeneracyjne.

Uniwersyteckie Centrum Sportu powiększa się, powstała nowoczesna hala sportowa, kompleks boisk a także wspaniałe zaplecze do sportu, rekreacji i zajęć fitness. Dzięki tym obiektom baza sportowa naszego miasta istotnie się powiększyła powiedział Prezydent Torunia Michała Zaleski.

Gmina Miasta Toruń wsparła realizację inwestycji kwotą 2 milionów złotych, co stanowiło około 10% kosztów całej inwestycji. Nowa część bazy sportowej UMK będzie wykorzystywana przede wszystkim dla dydaktyki. Znacząco poszerzy się oferta uczelni z zakresu wychowania fizycznego.

Będzie to doskonałe miejsce dla studentów naszych kierunków sportowych, zawodników AZS UMK, ale także centrum sportu i rekreacji dla społeczności akademickiej oraz mieszkańców Toruniapowiedział rektor UMK Andrzej Sokala.


Symboliczne przecięcie wstęgi przez rektora Andrzeja Sokalo i prezydenta Michała Zaleskiego z okazji orwacia nowej części Uniwersyteckiego Centrum Sportu

Głównym obiektem zewnętrznym jest boisko do piłki nożnej. Przy jego budowie zastosowano sztuczną nawierzchnię, na podbudowie z kruszywa mineralnego i specjalnej warstwy gumowej amortyzacji. Murawa przeszła restrykcyjne badania FIFA. Rozgrywki akademickie będzie można śledzić z trybuny, na której zapleczu znajdują się węzły sanitarne dla widzów oraz magazyny sprzętu sportowego i urządzeń do pielęgnacji boisk. W odmianę plażową futbolu będzie można zagrać na położonym nieopodal boisku piaskowym. Kibice będą mogli obserwować pojedynki z trybun modułowych, ustawionych tuż za linią boiska. Na amatorów tenisa czekają profesjonalnie przygotowane korty ze sztuczną nawierzchnią trawiastą. Wszystkie wspomniane obiekty są wyposażone w energooszczędne lampy LED.

Na nowo powstałych terenach sportowych znajdziemy również 500-metrową ścieżką biegową o mineralnej nawierzchni, która łączy wszystkie elementy nowego kompleksu. Przy bieżni zorganizowano pięcioelementową ścieżkę zdrowia. Uzupełnieniem infrastruktury są fiotparki, siłowania plenerowa, place zabaw, parkingi, stojaki rowerowe oraz elementy małej architektury.

W planach pozostaje rozbudowa istniejącej już infrastruktury sportowej o siłownię zewnętrzną dla osób z niepełnosprawnościami. Projekt, który będzie realizowany z uniwersyteckim Zespołem ds. Studentów Niepełnosprawnych, pozwoli na rozwinięcie potencjału sportu i rekreacji osób z niepełnosprawnościami. To pierwsza tego typu inwestycja w Toruniu.

Wkrótce uruchomiona zostanie również „Karta wellness UMK” - dedykowany studentom, pracownikom, absolwentom uczelni program zajęć sportowych, rekreacyjnych i wellness.

fot. Sławomir Kowalski 

 

 

Najczęściej czytane aktualności

  • Na zdjęciiuL kobieta wrzuca złożoną kartę do głosowania do urny wyborczej
    Miasto
    W drugiej turze wyborów na prezydenta miasta Torunia wymaganą większość głosów zdobył Paweł Gulewski (KKW Koalicja Obywatelska).
  • Na zdjęciu: biegacze na bieżni
    Miasto, Sport
    Rozstrzygnięto otwarty konkurs ofert na organizację w Toruniu międzynarodowych i ogólnopolskich wydarzeń sportowych, memoriałów oraz turniejów cyklicznych kreujących sportowy wizerunek miasta Torunia. Imprezy mają odbyć się od 1 lipca do końca 2024 roku.
  • Zazieleniamy Bulwar Filadelfijski
    Eko, Miasto
    Na Bulwarze Filadelfijskim robi się coraz bardziej zielono. To za sprawą nowych nasadzeń oraz trawy, która właśnie jest układana nad Wisłą.
  • Nabór ofert na lokale miejskie - grafika z pękiem kluczy
    Biznes, Miasto
    Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu ogłasza nabór ofert na wynajem lokali użytkowych, obiektów fortecznych i miejsc parkingowych.
  • Trendownia 2024 - plakat
    Biznes, Miasto
    W środę 24 kwietnia 2024 r. rusza 19. edycja Trendowni – konferencji poświęconej trendom w sieciach dostaw i produkcji. 24-25 kwietnia 2024 r. w hotelu Copernicus Toruń spotkają się przedstawiciele branży logistycznej.
  • Docenieni za bohaterską postawę
    Miasto
    St. asp. Łukasz Grabowski i Rafał Koziołek zachowali zimną krew i wyciągnęli z Wisły 16-letnią dziewczynę. Ich bohaterską postawę docenił Prezydent Torunia Michał Zaleski.
  • Pod hasłem "Otwartość" rozpoczęła się 22. edycja toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Dla uczestników przygotowano 130 imprez w 5 strefach i 18 blokach tematycznych.
  • Stowarzyszenie „Kierunek Zdrowie” obchodzi 20-lecie działalności charytatywnej.
  • Utworzone w 1993 roku Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza w Toruniu świętuje 30-lecie istnienia. Uroczystości rocznicowe odbyły się w Hotelu Filmar.
  • W 2. kolejce PGE Ekstraligi KS APATOR Toruń pewnie pokonał FOGO UNIĘ Leszno 59:31. Liderem gospodarzy był Emil Sajfutdinow, który zdobył 14 punktów. Było to pierwsze w tym sezonie spotkanie rozegrane na Motoarenie.
  • Uczniowie drugiej klasy w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 15 im. Powstańców Śląskich w Piekarach Śląskich wybrali kilka miejsc w Toruniu i okolicach, do których przygotują specjalne kartki.
  • Z roku na rok na świecie wytwarza się coraz więcej plastiku. Dlatego tegoroczny Międzynarodowy Dzień Ziemi zwraca uwagę na ten aspekt, zachęcając wszystkich do refleksji nad hasłem tych obchodów: „Planeta vs. Plastik”. Choć oficjalne święto przypada na 22 kwietnia, już teraz zachęcamy mieszkańców Torunia do podejmowania działań na rzecz ochrony...
  • Na Bulwarze Filadelfijskim robi się coraz bardziej zielono. To za sprawą nowych nasadzeń oraz trawy, która właśnie jest układana nad Wisłą.
  • Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia zaprasza do składania projektów w otwartych konkursach ofert na realizację działań z zakresu profilaktyki uzależnień.