Nowe obiekty sportowe UMK | www.torun.pl

Nowe obiekty sportowe UMK

Miasto, Sport
Data publikacji: 23 listopada 2021
Autor: Filip Tomasik

Dobiegła końca budowa drugiego etapu Uniwersyteckiego Centrum Sportowego. Kompleks przy ul. Św. Józefa zyskał nową halę, boiska oraz profesjonalne zaplecze rehabiliatycjno-regeneracyjne.

Uniwersyteckie Centrum Sportu powiększa się, powstała nowoczesna hala sportowa, kompleks boisk a także wspaniałe zaplecze do sportu, rekreacji i zajęć fitness. Dzięki tym obiektom baza sportowa naszego miasta istotnie się powiększyła powiedział Prezydent Torunia Michała Zaleski.

Gmina Miasta Toruń wsparła realizację inwestycji kwotą 2 milionów złotych, co stanowiło około 10% kosztów całej inwestycji. Nowa część bazy sportowej UMK będzie wykorzystywana przede wszystkim dla dydaktyki. Znacząco poszerzy się oferta uczelni z zakresu wychowania fizycznego.

Będzie to doskonałe miejsce dla studentów naszych kierunków sportowych, zawodników AZS UMK, ale także centrum sportu i rekreacji dla społeczności akademickiej oraz mieszkańców Toruniapowiedział rektor UMK Andrzej Sokala.


Symboliczne przecięcie wstęgi przez rektora Andrzeja Sokalo i prezydenta Michała Zaleskiego z okazji orwacia nowej części Uniwersyteckiego Centrum Sportu

Głównym obiektem zewnętrznym jest boisko do piłki nożnej. Przy jego budowie zastosowano sztuczną nawierzchnię, na podbudowie z kruszywa mineralnego i specjalnej warstwy gumowej amortyzacji. Murawa przeszła restrykcyjne badania FIFA. Rozgrywki akademickie będzie można śledzić z trybuny, na której zapleczu znajdują się węzły sanitarne dla widzów oraz magazyny sprzętu sportowego i urządzeń do pielęgnacji boisk. W odmianę plażową futbolu będzie można zagrać na położonym nieopodal boisku piaskowym. Kibice będą mogli obserwować pojedynki z trybun modułowych, ustawionych tuż za linią boiska. Na amatorów tenisa czekają profesjonalnie przygotowane korty ze sztuczną nawierzchnią trawiastą. Wszystkie wspomniane obiekty są wyposażone w energooszczędne lampy LED.

Na nowo powstałych terenach sportowych znajdziemy również 500-metrową ścieżką biegową o mineralnej nawierzchni, która łączy wszystkie elementy nowego kompleksu. Przy bieżni zorganizowano pięcioelementową ścieżkę zdrowia. Uzupełnieniem infrastruktury są fiotparki, siłowania plenerowa, place zabaw, parkingi, stojaki rowerowe oraz elementy małej architektury.

W planach pozostaje rozbudowa istniejącej już infrastruktury sportowej o siłownię zewnętrzną dla osób z niepełnosprawnościami. Projekt, który będzie realizowany z uniwersyteckim Zespołem ds. Studentów Niepełnosprawnych, pozwoli na rozwinięcie potencjału sportu i rekreacji osób z niepełnosprawnościami. To pierwsza tego typu inwestycja w Toruniu.

Wkrótce uruchomiona zostanie również „Karta wellness UMK” - dedykowany studentom, pracownikom, absolwentom uczelni program zajęć sportowych, rekreacyjnych i wellness.

fot. Sławomir Kowalski 

 

 

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: ludzie idący ulicą
  Miasto
  Poniżej publikujemy wyjaśnienie, jakie skierował do redaktora naczelnego „Nowości”, Marcina Habela, po publikacji dwóch artykułów na temat Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, dyrektor jednostki Rafał Walter.
 • Na zdjęciu: kobieta patrzy na zdjęcia na wystawie Sztuka Natury
  Eko, Miasto
  Ruszyła 14. edycja Festiwalu Sztuk Wizualnych Inspirowanych Naturą „Sztuka Natury" Toruń 2021.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski
  Miasto
  Prezydent Michał Zaleski kontynuuje leczenie z powodu zachorowania na Covid-19. Jak poinformował w mediach społecznościowych, jego stan zdrowia z dnia na dzień się poprawia.
 • Kościoł pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.Fot. Sławomir Kowalski
  Drogi, Miasto
  W sobotę 4 grudnia w związku z obchodami święta Radia Maryja zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu, które obejmą ulicę Żwirki i Wigury, Drogę Starotoruńską oraz ulicę Bema.
 • Na zdjęciu od lewej: Łukasz Kaźmierczak, Adrian Drzycimski - Instytut Wspierania Nowych Technologii, Violetta Weroniecka - Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia, Łukasz Szarszewski – Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu
  Biznes, Miasto
  Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu w partnerstwie z liderem Powiatowym Urzędem Pracy dla Miasta Torunia oraz Instytutem Wspierania Nowych Technologii podpisało umowę o wartości docelowej dla mieszkańców ponad 2 mln zł na realizację pilotażowego programu badania rynku pracy. Projekt realizowany będzie ze środków Rezerw Funduszu Pracy Ministerstwa...
 • Plakat zachęcający do udziału w akcji sprawdź światła
  Miasto
  4 grudnia 2021 r. można bezpłatnie sprawdzić ustawienie świateł drogowych w wybranych Stacjach Kontroli Pojazdów w Toruniu.
 • Z okazji setnej rocznicy urodzin Stanisława Lema, Europejskie Centrum Filmowe Camerimage i Grupa Balzola zapraszają na przegląd filmów, opartych na prozie najpopularniejszego polskiego twórcy literatury science-fiction. Od 10 do 30 grudnia na dużym ekranie Kina Camerimage, znajdującego się w Budynku Fundacji Tumult na Rynku Nowomiejskim 28,...
 • W najbliższą sobotę, 4 grudnia 2021 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Legionów w Toruniu odbędzie się Turniej Mikołajkowy Hokeja Halowego. Wstęp na wydarzenie jest wolny.
 • Urząd Miasta Torunia weryfikuje dokumentację dostarczoną przez torunian starających się o granty w ramach projektu "Granty PPGR - Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym".
 • Miasto Toruń nagrodzone przez Wspólnotę Polską "Za zasługi dla sportu polonijnego". Wyróżnienie odebrał 3 grudnia 2021 r. zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz podczas uroczystości w Centrum Olimpijskim w Warszawie.
 • Na jubileuszową, niezwykłą wystawę z okazji 130-lecia funkcjonowania komunikacji miejskiej w grodzie Kopernika zaprasza Miejski Zakład Komunikacji i Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.
 • Drony – technologia przyszłości już nadleciała. Systemy bezzałogowych statków powietrznych niewątpliwie mają szansę stworzyć branżę konkurencyjną do przemysłu samochodowego i lotniczego. W kolejnym odcinku cyklu „Start Up Toruń” Błażej Kriks właściciel firmy KRX Flying oraz ośrodka szkolenia OperatorDronów.pl opowiada o przyszłości swojej branży i...
 • Portal torunposzkole.pl to pomoc dla toruńskich rodziców poszukujących wartościowych zajęć pozaszkolnych dla swoich dzieci.
 • Z powodu montażu naświetlaczy w sobotę 11 grudnia 2021 r. most Piłsudskiego będzie zamknięty dla aut w godzinach od 6.00 do 17.00.