Niebo pełne kolorów podczas pokazów „Na wietrze”! | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Niebo pełne kolorów podczas pokazów „Na wietrze”!

Eko, Miasto
Data publikacji: 25 lipca 2022
Autor: Filip Tomasik

Loty balonem na uwięzi, pokazy kilkunastometrowych latawców i warsztaty tematyczne dla dzieci – to tylko niektóre z atrakcji, w których będzie można wziąć udział w weekend 30 i 31 lipca, podczas wydarzenia „Na wietrze”.

Przez dwa dni toruńskie niebo wypełni się setką kolorów, a publiczność będzie mogła obserwować podniebne spektakle samolotów. Na Błoniach Nadwiślańskich każdy będzie mógł oderwać się od przyziemnych spraw, unieść głowę wysoko i zachwycić się niecodziennym tańcem latawców. Tego wydarzenia nie da się przegapić!

Podniebne show

„Na wietrze” to zupełnie nowe wydarzenie, dzięki któremu Toruń stanie się stolicą latawców. W weekend, 30-31 lipca niebo na toruńskich Błoniach Nadwiślańskich wypełni się setką kolorów, a publiczność będzie mogła obserwować niecodzienne spektakle. Dziesiątki największych latawców w Polsce zawisną w powietrzu pomiędzy godziną 10:00 a 18:00. Najmłodsi uczestnicy będą mogli podziwiać podniebne przygody kilkunastometrowych zwierząt takich jak smok, meduza czy żaba. Kilka razy dziennie odbywać się będą również akrobacje i zawody zdalnie sterowanych samolotów, które zaprezentuje Michał Rumiński, toruński pilot odnoszący różnorodne sukcesy na mistrzostwach świata. Pokazy wirujących w powietrzu pięciometrowych modeli będzie można podziwiać na leżakach w specjalnie wyznaczonej strefie obserwacyjnej.

Balonowy zawrót głowy

Między godziną 18:00 a 21:00 najbardziej odważni uczestnicy będą mogli przeżyć niezapomnianą przygodę i skorzystać z możliwości lotu balonem na uwięzi. Będzie to doskonała okazja, aby wykonać niezwykłe zdjęcia toruńskiej panoramy i podziwiać ją z lotu ptaka. W tym samym czasie, rodzice z dziećmi będą mogły wziąć udział w warsztatach balonowych i stworzyć kolorową miniaturkę prawdziwego balonu, który z pewnością ozdobi niejedno domowe pomieszczenie.
Podczas wydarzenia zorganizowana zostanie specjalna akcja – pocztówka do nieba. Przez cały weekend uczestnicy będą mogli zaprosić nieznane osoby do odwiedzin pięknego Torunia i napisać dobre słowo na specjalnie przygotowanych pocztówkach. Liściki zostaną przyczepione do wypełnionych helem balonów, które w niedzielę 31 lipca o godzinie 21:00 zostaną wypuszczone w powietrze. Pocztówki z pewnością wywołają uśmiechy na twarzach osób, do których dolecą.

Królestwo kolorów dla rodzin i dzieci

W trakcie trwania wydarzenia, między godziną 10:00 a 18:00 w specjalnie oznaczonych namiotach animatorki będą prowadzić warsztaty tematyczne. W jednym z nich, pod okiem doświadczonej instruktorki, najmłodsi uczestnicy będą mogli wykonać japońskie wachlarze, papierowe smoki oraz żurawie z origami. Po wykonanych warsztatach, uczestnicy będą mogli powiesić setki żurawi w specjalnej przestrzeni współtworząc tym samym zjawiskową artystyczną instalację inspirowaną sztuką orientu. W drugim namiocie odbywać się będą warsztaty z tworzenia własnych latawców. Każde dziecko będzie mogło stworzyć swoja wymarzoną zabawkę, a następnie pobiec wzdłuż ścieżki spacerowej, aby wznieść swój latawiec do góry i dołączyć do podniebnego spektaklu.
W przestrzeni przyziemnej dominować będą różnych rozmiarów bańki, które stworzą niezapomnianą atmosferę szaleństwa i zabawy. W czasie warsztatów uczestnicy przy pomocy kijków będą mogli sami puszczać bańki, ucząc się tym samym wytrwałości i współgrania z delikatnym powiewem wiatru. Animatorzy zaprezentują także zabawy bańkowe takie, jak łapanie bańki na dłonie, wkładanie kwiatka do bańki czy tafle bańkowe. Wytwornice baniek mydlanych wypuszczą setki tysięcy baniek dających efekt tzw. sztormu i nadadzą wydarzeniu jeszcze więcej kolorów.

Pierwotnym przeznaczeniem latawca wcale nie była zabawa

Aby poznać historię pierwszych latawców należy przenieść się kilkaset lat wstecz, do starożytnych Chin. Taką możliwość będą mieli uczestnicy wydarzenia „Na wietrze”. Dla odwiedzających zainteresowanych tematyką wydarzenia zostanie stworzona strefa przeznaczona do edukacji i dyskusji. Słuchacze odpoczywając na leżakach będą mogli posłuchać prelekcji prowadzonych przez ekspertów z różnych dziedzin i jednocześnie obserwować kolorowe niebo.

Wstęp i miejsce wydarzenia

Wydarzenie odbywać się będzie w weekend, 30 – 31 lipca od godziny 10:00 do 21:00 na Błoniach Nadwiślańskich. Wstęp na teren wydarzenia jest bezpłatny. Godziny niektórych atrakcji są orientacyjne i mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe i siłę wiatru.

 

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu trzy tradycyjne łodzie z flagami Festiwalu Wisły
  Kultura, Miasto, Sport
  Największy zlot tradycyjnych łodzi i statków rzecznych w Polsce ponownie zawitał w Toruniu! Kultowa impreza z sześcioletnią tradycją potrwa do 15 sierpnia 2022 r.
 • Miasto
  Swoje święto obchodziło 12 sierpnia 2022 r. toruńskie Kolegium Jagiellońskie. Podczas uroczystości uczelni nadano status akademii.
 • Na zdjęciu Oficer Wojska Polskiego salutuje sztandarowi Garnizonu Toruń.
  Kultura, Miasto
  15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczną się od mszy świętej w kościele garnizonowym św. Katarzyny.
 • Grafika wydarzenia
  Miasto, Sport
  Miasto Toruń i Stowarzyszenie GoSport! zapraszają na drugą edycję wydarzenia „Dzień Sportu 2022”. Podczas imprezy na toruńskich Stawkach możecie liczyć na treningi, sportowe animacje i konkursy z najlepszymi toruńskimi sportowcami.
 • Na zdjęciu: widok z drona na budowę linii tramwajowej
  Miasto, MZK
  Dłużej niż pierwotnie planowano zamknięty będzie odcinek Szosy Chełmińskiej od ul. Grudziądzkiej do pl. NOT. Przejazd nie będzie możliwy do 21 sierpnia 2022 r.
 • Na zdjęciu: trzy jachty z białymi żaglami na Wiśle
  Miasto, Sport
  14 sierpnia 2022 r. odbędzie się 57. edycja Długodystansowych Regat na Wiśle. Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wisły.
 • Szlakiem toruńskiego sportu ruszą uczestnicy rekreacyjnego rajdu organizowanego przez Urząd Miasta oraz Stowarzyszenie GoSport! Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 21 sierpnia 2022 r.
 • W poniedziałek 15 sierpnia 2022 r. w związku z przypadającym świętem, ruch tramwajowy i autobusowy będzie ograniczony.
 • Anooki to zabawni bohaterowie instalacji, które będzie można zobaczyć na placu Rapackiego podczas 13. Bella Skyway Festival, który odbędzie się w Toruniu w dniach 16-20 sierpnia 2022 r.
 • Przy budynku Wydziału Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Torunia powstały trzy rabaty z nowymi nasadzeniami.
 • W związku z szybszym niż planowano zakończeniem prac montażowych przy 13. Bella Skyway Festival w rejonie Placu Rapackiego, Fontanna Cosmopolis została ponownie uruchomiona. Wszyscy spragnieni ochłody będą mogli korzystać z fontanny przez najbliższe upalne dni do godziny 18:00. Później, w godzinach wieczornych, w związku z organizacją festiwalu...
 • W okresie pomiędzy 15 a 17 sierpnia 2022 r. zmieniają się terminy odbioru odpadów.
 • Niemieccy dziennikarze portalu o kulinariach „Kulinariker” ponownie piszą o Toruniu! Tym razem zachęcają do odwiedzenia naszej starówki i jej smakowitych zaułków.
 • Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu ogłasza przetarg ustny na wynajem lokali użytkowych i miejsc parkingowych.