Niebo pełne kolorów podczas pokazów „Na wietrze”! | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Niebo pełne kolorów podczas pokazów „Na wietrze”!

Eko, Miasto
Data publikacji: 25 lipca 2022
Autor: Filip Tomasik

Loty balonem na uwięzi, pokazy kilkunastometrowych latawców i warsztaty tematyczne dla dzieci – to tylko niektóre z atrakcji, w których będzie można wziąć udział w weekend 30 i 31 lipca, podczas wydarzenia „Na wietrze”.

Przez dwa dni toruńskie niebo wypełni się setką kolorów, a publiczność będzie mogła obserwować podniebne spektakle samolotów. Na Błoniach Nadwiślańskich każdy będzie mógł oderwać się od przyziemnych spraw, unieść głowę wysoko i zachwycić się niecodziennym tańcem latawców. Tego wydarzenia nie da się przegapić!

Podniebne show

„Na wietrze” to zupełnie nowe wydarzenie, dzięki któremu Toruń stanie się stolicą latawców. W weekend, 30-31 lipca niebo na toruńskich Błoniach Nadwiślańskich wypełni się setką kolorów, a publiczność będzie mogła obserwować niecodzienne spektakle. Dziesiątki największych latawców w Polsce zawisną w powietrzu pomiędzy godziną 10:00 a 18:00. Najmłodsi uczestnicy będą mogli podziwiać podniebne przygody kilkunastometrowych zwierząt takich jak smok, meduza czy żaba. Kilka razy dziennie odbywać się będą również akrobacje i zawody zdalnie sterowanych samolotów, które zaprezentuje Michał Rumiński, toruński pilot odnoszący różnorodne sukcesy na mistrzostwach świata. Pokazy wirujących w powietrzu pięciometrowych modeli będzie można podziwiać na leżakach w specjalnie wyznaczonej strefie obserwacyjnej.

Balonowy zawrót głowy

Między godziną 18:00 a 21:00 najbardziej odważni uczestnicy będą mogli przeżyć niezapomnianą przygodę i skorzystać z możliwości lotu balonem na uwięzi. Będzie to doskonała okazja, aby wykonać niezwykłe zdjęcia toruńskiej panoramy i podziwiać ją z lotu ptaka. W tym samym czasie, rodzice z dziećmi będą mogły wziąć udział w warsztatach balonowych i stworzyć kolorową miniaturkę prawdziwego balonu, który z pewnością ozdobi niejedno domowe pomieszczenie.
Podczas wydarzenia zorganizowana zostanie specjalna akcja – pocztówka do nieba. Przez cały weekend uczestnicy będą mogli zaprosić nieznane osoby do odwiedzin pięknego Torunia i napisać dobre słowo na specjalnie przygotowanych pocztówkach. Liściki zostaną przyczepione do wypełnionych helem balonów, które w niedzielę 31 lipca o godzinie 21:00 zostaną wypuszczone w powietrze. Pocztówki z pewnością wywołają uśmiechy na twarzach osób, do których dolecą.

Królestwo kolorów dla rodzin i dzieci

W trakcie trwania wydarzenia, między godziną 10:00 a 18:00 w specjalnie oznaczonych namiotach animatorki będą prowadzić warsztaty tematyczne. W jednym z nich, pod okiem doświadczonej instruktorki, najmłodsi uczestnicy będą mogli wykonać japońskie wachlarze, papierowe smoki oraz żurawie z origami. Po wykonanych warsztatach, uczestnicy będą mogli powiesić setki żurawi w specjalnej przestrzeni współtworząc tym samym zjawiskową artystyczną instalację inspirowaną sztuką orientu. W drugim namiocie odbywać się będą warsztaty z tworzenia własnych latawców. Każde dziecko będzie mogło stworzyć swoja wymarzoną zabawkę, a następnie pobiec wzdłuż ścieżki spacerowej, aby wznieść swój latawiec do góry i dołączyć do podniebnego spektaklu.
W przestrzeni przyziemnej dominować będą różnych rozmiarów bańki, które stworzą niezapomnianą atmosferę szaleństwa i zabawy. W czasie warsztatów uczestnicy przy pomocy kijków będą mogli sami puszczać bańki, ucząc się tym samym wytrwałości i współgrania z delikatnym powiewem wiatru. Animatorzy zaprezentują także zabawy bańkowe takie, jak łapanie bańki na dłonie, wkładanie kwiatka do bańki czy tafle bańkowe. Wytwornice baniek mydlanych wypuszczą setki tysięcy baniek dających efekt tzw. sztormu i nadadzą wydarzeniu jeszcze więcej kolorów.

Pierwotnym przeznaczeniem latawca wcale nie była zabawa

Aby poznać historię pierwszych latawców należy przenieść się kilkaset lat wstecz, do starożytnych Chin. Taką możliwość będą mieli uczestnicy wydarzenia „Na wietrze”. Dla odwiedzających zainteresowanych tematyką wydarzenia zostanie stworzona strefa przeznaczona do edukacji i dyskusji. Słuchacze odpoczywając na leżakach będą mogli posłuchać prelekcji prowadzonych przez ekspertów z różnych dziedzin i jednocześnie obserwować kolorowe niebo.

Wstęp i miejsce wydarzenia

Wydarzenie odbywać się będzie w weekend, 30 – 31 lipca od godziny 10:00 do 21:00 na Błoniach Nadwiślańskich. Wstęp na teren wydarzenia jest bezpłatny. Godziny niektórych atrakcji są orientacyjne i mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe i siłę wiatru.

 

Najczęściej czytane aktualności

  • Na zdjęciu: mężczyźni w garniturach i krawatach podpisują umowę
    Drogi, Miasto
    Poprawa bezpieczeństwa, zwiększenie komfortu przejazdu, nowa infrastruktura dla rowerzystów i pieszych, energooszczędne oświetlenie - tak najkrócej można powiedzieć o dwóch inwestycjach drogowych, których realizacja rozpocznie się już niebawem w Toruniu. Pierwsza z nich obejmie przebudowę drogi krajowej nr 91 w rejonie skrzyżowania z ul. Strobanda...
  • Kultura, Miasto
    Do tej pory w 27 edycjach konkursu w Toruniu wyłoniono 145 laureatek i laureatów, a 8 spośród nich zostało laureatkami i laureatami na szczeblu ogólnopolskim. - To nasza toruńska duma i promocja. Wszystkim, którzy byli w grupie Ośmiu Wspaniałych serdecznie gratuluję i dziękuję za reprezentowanie naszego miasta – powiedział prezydent Torunia Michał...
  • Miasto
    W środę 24 kwietnia 2024 r. o godz. 17:00 w Domu Muz przy ul. Poznańskiej 52 odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące wprowadzonych niedawno zmian tras przejazdu autobusów linii nr 20 na Podgórzu i nowo wprowadzonej linii nr 21.
  • Miasto
    21 kwietnia 2024 r. w godz. 7:00-21:00 zagłosujemy w II turze wyborów samorządowych, w których wybierzemy Prezydenta Miasta Torunia. Przed głosowaniem warto upewnić się, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy.
  • Zgłoś projekt do Budżetu Obywatelskiego
    Miasto
    17 kwietnia 2024 r. rozpoczęło się przyjmowanie projektów do Budżetu Obywatelskiego Torunia na rok 2025.
  • Mapa pokrycia Torunia planami miejscowymi.
    Miasto
    Do 31 maja 2024 r. można składać wnioski do planu ogólnego Torunia – dokumentu z zakresu zagospodarowania przestrzennego, który zastąpi obowiązujące dotychczas studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta.
  • 21 kwietnia 2024 r. w godz. 7:00-21:00 zagłosujemy w II turze wyborów samorządowych, w których wybierzemy Prezydenta Miasta Torunia. Przed głosowaniem warto upewnić się, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy.
  • Dzięki IKEA Bydgoszcz uczniowie mogą przeprowadzać eksperymenty w zmodernizowanej sali warsztatowej w głównym budynku toruńskiego Młyna Wiedzy.
  • W rocznicę śmierci prof. Artura Hutnikiewicza i prof. Mariana Biskupa przedstawiciele miasta złożyli kwiaty na grobach honorowych obywateli Torunia.
  • Rusza konkurs fotograficzny pn. „Legendarny Toruń”. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich amatorów fotografii, chcących pokazać w swoich pracach legendarne oblicze miasta. Prace oceni jury pod przewodnictwem uznanego fotografa Jacka Kutyby. Konkurs jest częścią projektu „Park Kultury”, realizowanego przez Stowarzyszenie GoSport.
  • Do tej pory w 27 edycjach konkursu w Toruniu wyłoniono 145 laureatek i laureatów, a 8 spośród nich zostało laureatkami i laureatami na szczeblu ogólnopolskim. - To nasza toruńska duma i promocja. Wszystkim, którzy byli w grupie Ośmiu Wspaniałych serdecznie gratuluję i dziękuję za reprezentowanie naszego miasta – powiedział prezydent Torunia Michał...
  • Mieszkańcy Torunia będą mieli możliwość bezpłatnie założyć chip swoim pupilom – rusza akcja finansowana przez Gminę Miasta Toruń.
  • Powiększy się wolumen powierzchni usługowo-biurowej w Toruniu. Taką inwestycję zapowiada zwycięzca przetargu na sprzedaż miejskiej działki przy ul. Grudziądzkiej 194 firma Lem-Bud. Deweloper wpłaci do kasy Torunia 8,7 mln zł.
  • Do 31 maja 2024 r. można składać wnioski do planu ogólnego Torunia – dokumentu z zakresu zagospodarowania przestrzennego, który zastąpi obowiązujące dotychczas studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta.