Nagrody Marszałka Województwa rozdane | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Nagrody Marszałka Województwa rozdane

Miasto
Data publikacji: 13 czerwca 2024
Autor: Marcin Pryka

12 czerwca 2024 r. w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego w Toruniu odbyła się XXIV Gala Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W trakcie wydarzenia przyznano 27 nagród, 54 wyróżnienia oraz jedno wyróżnienie specjalne.

Nagrodę Marszałka Województwa w dziedzinie gospodarki otrzymały dwie firmy - SOCHA Signage z Brodnicy i Cilium Engineering Sp. z.o.o. z Torunia. Nagrodę w kategorii fundusze unijne odebrały Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy Sp. zo.o., natomiast w kategorii innowacyjne metody stosowane w zakresie rozwoju i promocji miast i obszarów wiejskich - Stowarzyszenie Integracja i Współpraca w Toruniu oraz Bydgoskie Centrum Sportu.

Roman Wiatrowski, prezes zarządu Związku Pracodawców – Dzierżawców i Właścicieli Rolnych (ZPDiWR) został laureatem nagrody w kategorii rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich. Kolejne dwie firmy: Holcim Polska SA, Cementownia Kujawy i Stiegelmeyer Sp. z o.o. z Grubna (gm. Stolno, pow. chełmiński) to z kolei laureaci nagrody w kategorii ochrona środowiska naturalnego.

Marszałek Piotr Całbecki wyróżnił dr hab. dr n. wet. Pawła Kordowitzki, prof. UMK i dr n. med. Adama Kowalewskiego z Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy nagrodami w kategorii nauka, badania naukowe i postęp techniczny oraz Dorotę Gołębiewską, kierownik Pracowni Informacji i Promocji w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku i Tomasza Izajasza, kustosza Muzeum Kanału Bydgoskiego im. Sebastiana Malinowskiego, nauczyciela w III Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Bydgoszczy w kategorii edukacja.

Mjr Dominik Sierzputowski (Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego, Bydgoszcz), Sławomir Wierzcholski (muzyk, Toruń), Krzysztof Iwaneczko (wokalista, pianista, kompozytor i autor tekstów, wykładowca Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy) oraz Anna Zglińska i Szymon Spandowski, społeczni opiekunowie zabytków z Torunia to laureaci nagrody w kategorii kultura, Dominika Putto (kajakarka, zawodniczka klubu CWZS Zawisza Bydgoszcz Stowarzyszenie Kajakowe), Helena Wiśniewska (kajakarka, zawodniczka klubu CWZS Zawisza Bydgoszcz Stowarzyszenie Kajakowe) i Mateusz Biskup (wioślarz, zawodnik Regionalnego Towarzystwa Wioślarskiego „Bydgostia”) - w kategorii sport, a Przemysław Kozłowski, artysta rzeźbiarz ze Słupowa (gmina Sicienko, powiat bydgoski) i Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska - w kategorii promocja województwa.

Nagrodę za działalność społeczną i zaangażowanie na rzecz drugiego człowieka otrzymał Dominik Romiński, prezes stowarzyszenia Kierunek Zdrowie, nagrodę w kategorii budowa społeczeństwa obywatelskiego - Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Potrzebującym „Dzięki Wam” w Bydgoszczy, w kategorii ochrona zdrowia: Maciej Harat, dr hab. nauk medycznych i nauk o zdrowiu, koordynator Zakładu Neuroonkologii i Radiochirurgii w Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy oraz Piotr Hubert, członek Okręgowej Rady Lekarskiej, Prezes Honorowy Kujawsko Pomorskiej Izby Lekarskiej w Toruniu.

Nagrodę za całokształt działalności odebrały w tym roku dwie instytucje kulturalne: toruńska Galeria Rusz w składzie Joanna Górska i Rafał Góralski oraz Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Wyróżnienie specjalne wręczono Uniwersytetowi Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uczelnia otrzymała je za utworzenie Centrum Badań i Konserwacji Dziedzictwa Kulturowego, jednego z najnowocześniejszych w kraju ośrodków konserwacji zabytków.

– Ta gala to dowód na to, że dobrze wykorzystaliśmy dwadzieścia pięć lat istnienia naszego województwa. Zbudowaliśmy w tym czasie region, który mimo swojej kulturowej różnorodności, jest jednością, pełną wzajemnego zrozumienia - podkreślił marszałek Piotr Całbecki.

Pełna lista nagrodzonych i wyróżnionych >>>TUTAJ<<<

Źródło informacji: kujawsko-pomorskie.pl

Fot.: © UMT 2024, autor: Wojtek Szabelski, licencja: CC BY-NC 4.0

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dwóch mężczyzn w garniturach i dwóch lekarzy przecina wstęgę do nowego oddizału w szpitalu
  Miasto
  Specjalistyczny Szpital Miejski poszerza swoją ofertę medyczną – właśnie została otwarta Pracownia Elektrofizjologii i Radiologii Zabiegowej.
 • Na zdjeciu: kovieta w średnim wieku, sukience w kwiaty i dużych okularach przeciwsłonecznych stoi z psem na tle fontanny
  Miasto
  Zmarła Irena Kantorska-Schick – Sybiraczka, która starała się tę część polskiej historii ocalić od zapomnienia poprzez spotkania i rozmowy, szczególnie z młodzieżą.
 • Rondo
  Drogi, Miasto
  Na skrzyżowaniu ulic Rydygiera i Wschodniej powstało nowe rondo pinezkowe, które zwiększa bezpieczeństwo poprzez wymuszenie zmniejszenia prędkości.
 • Ulica Szczecińska - plakat
  Miasto
  Nowoczesne centrum osiedlowe, miejsce spotkań i aktywności dla seniorów, a może świetlica integracyjna dla dzieci i młodzieży? W najbliższą środę, 24 lipca 2024 r., będzie okazja, aby porozmawiać o przyszłości budynków po PCK przy ul. Szczecińskiej w Toruniu.
 • Na zdjęciu: prezydent Paweł Gulewski i wiceminister Jacek Karnowski podają sobie ręce
  Miasto
  Rozwój Torunia i pozyskiwanie środków na najważniejsze zadania miasta były tematem spotkania prezydenta Pawła Gulewskiego z wiceministrem Jackiem Karnowskim.
 • Na zdjęciu: lampy na moście
  Drogi, Miasto
  Wymiana opraw na moście drogowym im. marsz. Józefa Piłsudskiego. Prace odbywają się na koszt producenta opraw, w ramach obowiązującej gwarancji.
 • - Od godz. 12:00 w niedzielę 21 lipca do godz. 23:00 w poniedziałek 22 lipca 2024 r. prognozowane są upały. Temperatura maksymalna w niedzielę wyniesie od 30°C do 32°C, w poniedziałek od 31°C do 33 °C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy odbył się 19 lipca 2024 r. w Kościele Wniebowzięcia NMP w Toruniu.
 • Z konieczności wymiany wody w obiegu zamkniętym, w poniedziałek 22 lipca 2024 r. w godzinach 7:00-15:00 Fontanna Cosmopolis będzie nieczynna. Po godzinie 15:00 zostanie ponownie uruchomiona.
 • O możliwościach współpracy podczas edycji 2024 wydarzenia Dronetech World Meeting przedstawiciele Centrum Wsparcia Biznesu rozmawiali z organizatorami z Instytutu Wspierania Nowych Technologii. Najważniejsze spotkanie przedstawicieli branży lotniczej i pojazdów bezzałogowych odbędzie się w dniach 24-26 października 2024 na terenie Centrum...
 • W związku z zakończeniem zasadniczych prac drogowych na ulicy Leśnej w Rozgartach od poniedziałku, 22 lipca 2024 r., autobusy linii nr 131 wracają na stałą trasę. Przypomnijmy, że od 15 lipca br. autobusy linii nr 131 kursowały z pominięciem przystanków: „Kwiatowa”, „Stara Szkoła”, „Leśna”, „Wróblowa”, „Błotka” i „Szkoła”. Prace w Rozgartach już...
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego.
 • Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
 • Kolejna odsłona projektu Park Kultury - w amfiteatrze parku na Bydgoskim Przedmieściu zaplanowano koncert i pokaz filmowy w ramach kina letniego.