Nagrody dla pracowników oświaty | www.torun.pl

Nagrody dla pracowników oświaty

Miasto
Data publikacji: 13 października 2021
Autor: Magdalena Kujawa

Pomarańczowy napis GłosujMY na niebieskim tle z chmurkami.

Od 16 do 25 października 2021 r.
głosujemy na projekty do Budżetu obywatelskiego Torunia na 2022 rok.

>>> Przejdź do informacji na temat głosowania

  

Zdjęcie z gali Dnia Edukacji Narodowej 2020

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, 14 października 2021 r.  o godz. 14.00 w Dworze Artusa odbędzie się gala wręczenia nagród Prezydenta Miasta Torunia wyróżniającym się nauczycielom i dyrektorom toruńskich szkół.

To był szczególnie trudny rok dla oświaty. Pandemia spowodowała, że nauczyciele musieli całkowicie zmienić sposób prowadzenia zajęć, dostosowując go do nauki zdalnej. W tych okolicznościach wielkim wyzwaniem było również zadbanie o dobrostan psychiczny uczniów, pozbawionych przez długi czas kontaktów z rówieśnikami i zmuszonych do większej samodzielności w zdobywaniu wiedzy. Uroczystość wręczenia nagród z okazji Dnia Edukacji Narodowej da możliwość wyróżnienia tych pedagogów, którzy wyróżnili się swoim zaangażowaniem.

Prezydent Michał Zaleski postanowił nagrodzić w tym roku 101 nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz jednostek oświatowych. W tym gronie znalazło się 8 dyrektorów szkół i 5 wicedyrektorów. Wśród wyróżnionych są osoby grona pedagogicznego Zespołu Szkół Muzycznych, jednak w związku z trwającymi właśnie obchodami 100-lecia szkoły, nagrody dla nich wręczone zostaną podczas uroczystego posiedzenia rady pedagogicznej szkoły o godz. 17.00.

Podczas gali w Dworze Artusa oprócz nagród prezydent wręczy również listy gratulacyjne dwojgu laureatom konkursów. Odbiorą je: Alicja Golon, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 19 w Toruniu, w związku z wyróżnieniem w Konkursie „Kujawsko-Pomorski Lider Edukacji – 2021” oraz Marek Grzywna, w związku z uzyskaniem tytułu finalisty prestiżowego, ogólnopolskiego konkursu „Nauczyciel jutr@”.

Uroczystość zakończy część artystyczna w wykonaniu uczniów i pedagogów Zespołu Szkół Muzycznych.

Fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Inwestycje, Miasto
  19 października 2021 r. w Urzędzie Miasta Torunia odbyło się spotkanie prezydenta Torunia Michała Zaleskiego ze starostami z naszego województwa w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego.
 • Zuza Wiśniewska, fot. Anna Łukaszewicz
  Kultura, Miasto
  Pochodząca z Torunia Zuza Wiśniewska została laureatką pierwszego miejsca na zakończonym 17 października 2021 r. 57. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. To jeden z najważniejszych ogólnopolskich przeglądów młodych talentów.
 • Zdjęcie z lotu ptaka z zaznaczonymi działkami
  Biznes, Miasto
  2 405 000 zł wpłynie do kasy miasta ze sprzedaży 4 działek inwestycyjnych w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej "Toruń Wschód". Działki wylicytowały firmy z którymi współpracuje Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.
 • Złożenie kwiatów pod pomnikiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki
  Miasto
  W 37. rocznicę zamachu na bł. ks. Jerzego Popiełuszkę przedstawiciele miasta i województwa złożyli kwiaty pod jego toruńskim pomnikiem przy alei św. Jana Pawła II
 • Na zdjęciu: odznaczenia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”
  Miasto
  Osoby związane z ochroną zdrowia w województwie kujawsko-pomorskim odebrały odznaki honorowe „Za zasługi dla ochrony zdrowia”, przyznawane przez ministra zdrowia.
 • Na zdjęciu - pokaz zdjęć z miejsc uczestniczących w projekcie partnerstwo kulturowe
  Miasto
  Miasto Toruń wraz z dziewięcioma podmiotami europejskimi uczestniczyło w projekcie pn. „Partnerstwo kulturowe: promowanie dziedzictwa kulturowego poprzez wymianę turystyczną miast”.
 • 14 firm odebrało w dniu 18 października 2021 r. certyfikaty znaku jakości Made in Toruń. Wśród wyróżnionych przedsiębiorstw są m.in. start-upy zajmujące się technologiami nanowęglowymi, firmy z branż paliwowej, medycznej czy programistycznej. Na liście są też szkoła językowa, centrum nurkowe, pralnia chemiczna czy firma consultingowa
 • W Toruniu w ciągu ostatniego tygodnia (11-17 października 2021 r.) potwierdzono 119 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Jedna osoba zmarła w wyniku chorób współistniejących z COVID-19.
 • Posiedzenie dotyczące kolejnych zjazdów hanzeatyckich odbyło się w Neuss w Niemczech. W 2023 roku przedstawiciele miast hanzeatyckich spotkają się Toruniu.
 • Schyłek sezonu turystycznego okazał się jednocześnie początkiem festiwalu nagród, które otrzymało Muzeum Okręgowe w Toruniu. W III kwartale tego roku toruńskiej instytucji przyznano szereg wyróżnień zarówno za działalność wydawniczą jak i muzealną.
 • Aż 8 złotych medali, 1 srebrny i 3 brązowe przywiozła Centuria Toruń z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Taekwondo Olimpijskim rozgrywanych w Olecku.
 • Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Centrum Innowacyjnej Edukacji 30 października 2021 r. opanują tajemnicze moce, które sprawią, że budynki centrum nauki zamienią się w labirynty pełne niespodzianek i zaskakujących zdarzeń.
 • Prawie 40 osób oddało krew w ramach zorganizowanej przez Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu akcji „W tym morzu liczy się każda kropla”. Krwiobus czekał na chętnych 17 października 2021 r. w zajezdni autobusowej przy ul. Legionów 220.
 • 15 października 2021 r. w murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej odbyła uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego. Podczas wydarzenia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek nadał uczelni status akademii.