Nadanie aktów mianowania | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Nadanie aktów mianowania

Miasto
Data publikacji: 21 września 2022
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdje ciu: grupa nauczycieli z aktami mianowania i prezydentem Michałem Zaleskim

55 nauczycieli toruńskich szkół i przedszkoli odebrało akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Uroczystość odbyła się 21 września 2022 r. w auli Młodzieżowego Domu Kultury.

„Ślubuję rzetelnie pełnić powinność nauczyciela, wychowawcy i opiekuna młodzieży, dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej, kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania Ojczyzny, tradycji narodowych, poszanowania Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej" – tak brzmią słowa roty, które wypowiedziało 55 nauczycielek i nauczycieli podczas uroczystości nadania im aktów mianowania. Dokumenty potwierdzające uzyskanie tytułu nauczyciela mianowanego wręczali prezydent Michał Zaleski i wicekuratorka oświaty Maria Mazurkiewicz.

Pięćdziesięciu trzech z mianowanych nauczycieli zdało egzamin przed komisją powołaną przez Prezydenta Miasta Torunia, a wcześniej odbyło staż trwający 2 lata i 9 miesięcy. Z kolei 2 nauczycieli posiada stopień naukowy doktora, a zgodnie z Kartą Nauczyciela nauczyciele akademiccy  posiadający stopień naukowy doktora oraz legitymujący się co najmniej 5-letnim okresem pracy w szkole wyższej, uzyskują stopień nauczyciela mianowanego z mocy prawa. Uzyskanie stopnia nauczyciela mianowanego wiąże się z gratyfikacją finansową - podwyżką pensji.

>>> Lista nauczycieli mianowanych

- Serdecznie gratuluję wszystkich inicjatyw i wysiłków podjętych przez Państwa podczas trzyletniego stażu. Został on zwieńczony podczas tegorocznych wakacji zdanymi egzaminami i wcześniejszym uzyskaniem pozytywnych opinii dyrektorów Państwa placówek. Wierzę, że tak pozytywnie ocenione wejście na ścieżkę nauczycielskiej pracy będzie skłaniało Państwa do stałego rozwoju, gorliwego uczenia się i podnoszenia w ten sposób poziomu nauczania toruńskich szkół i przedszkoli. W Toruniu jesteśmy dumni, że on i tak znacząco wykracza ponad krajową średnią. Ale praca z dziećmi i młodzieżą to przecież nigdy niekończące się kształtowanie nowych pokoleń. I jednocześnie wspaniały znak naszego miastapowiedział prezydent Michał Zaleski.

Na zakończenie uroczystości wręczenia aktów mianowania nauczycielom goście wysłuchali programu poetycko-muzycznego w wykonaniu uczestników zajęć MDK Toruń oraz MDK nr 5 w Bydgoszczy.

Fot. Adam Zakrzewski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: kolorowe podświetlenia fontanny Cosmopolis nocą, fioletowo-błekitne, na ich tle ciemna sylwetka zapatrzonego dziecka
  Miasto
  W dniu 21 września 2022 roku zostały wyłączone fontanny miejskie. Taka decyzja została podjęta w związku z działaniami oszczędnościowymi miasta.
 • Biznes, Miasto
  Toruń jest gospodarzem konferencji PIKE 2022. To najważniejsze w naszym regionie Europy wydarzenie dot. mediów elektronicznych.
 • Na zdjęciu: poczet sztandarowy UMK stoi przy pomniku Mikołaja Kopernika
  Miasto
  Złożenie kwiatów pod pomnikiem Mikołaja Kopernika oraz uroczysta inauguracja w auli UMK rozpoczęły w dniu 3 października 2022 r. nowy rok akademicki 2022/2023 w Toruniu.
 • Logo Ogólnopolskiego Zjazdu Firm Rodzinnych
  Biznes, Miasto
  W dniach 7-8 października 2022 r. w Toruniu odbędzie się 15. Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych U-Rodziny.
 • Na zdjeciu: warsztaty - zebrani patrzą na tablicę multimedialną, prowadzący referują
  Biznes, Miasto
  35 osób wzięło udział w warsztatach dotyczących zakładania firm i form opodatkowania. Wydarzenie zorganizowano w Toruńskim Centrum Aktywności Lokalnej „2. Piętro”. Na szkolenie zaprosiło Centrum Wsparcia Biznesu wraz z Fundacją „Pogadać po ludzku”.
 • Na zdjęciu: nowe miejsca do parkowania przy ul. Grudziądzkiej 56, trzy miejsca zajęte przez samochody
  Drogi, Miasto
  Przy ul. Grudziądzkiej 56 powstał parking, który pomieści 20 aut.
 • Ruszył nabór wniosków o przyznanie stypendiów Miasta Torunia w dziedzinie kultury na rok 2023: całorocznych i na I półrocze. Chętni mogą składać dokumenty do 31 października 2022 r.
 • W toruńskim Parku Pamięci Ofiar Zbrodni Pomorskiej uczczono 2 października 2022 r. ofiary hitlerowskich czystek wśród ludności dawnego województwa pomorskiego.
 • Bartosz Zmarzlik mistrzem świata, Leon Madsen wicemistrzem, a Maciej Janowski brązowym medalistą Speedway Grand Prix 2022!
 • W Międzynarodowym Dniu Muzyki 1 października 2022 r. Toruńska Orkiestra Symfoniczna zainaugurowała 44. sezon artystyczny.
 • Mateusz Cierniak ze złotem, Jan Kvech ze srebrem, a Jakub Miśkowiak z brązem – tak zakończył się turniej Speedway Grand Prix 2, rozegrany 30 września 2022 r. na Motoarenie.
 • Od 20 lat w Toruniu istnieje Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia. Uroczystości jubileuszowe odbyły się 30 września 2022 r.
 • Zmarł Edward Pałka, inicjator i wieloletni animator kontaktów Torunia ze słoweńskim Novym mestem.
 • W Toruniu goszczą uczniowie z Hiszpanii, Holandii oraz Estonii, uczestnicy projektu Erasmus Plus "Kolory Kultury", realizowanego we współpracy z SP 11. 30 września spotkali się z zastępcą prezydenta.