Na Jarze powstała placówka pocztowa | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Na Jarze powstała placówka pocztowa

Miasto
Data publikacji: 28 listopada 2022
Autor: Marcin Pryka
Uroczyste przecięcie wstęgi

Otwarcie nowej placówki Poczty Polskiej przy ul. Watzenrodego 17 to inicjatywa Toruńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Będzie to 27 taka placówka na terenie Torunia.

Inwestycja powstała w odpowiedzi na oczekiwania mieszkańców rozwijającego się osiedla Jar, którzy w jednym z badań jako jedną z głównych potrzeb wskazali powstanie placówki pocztowej. Nowoczesny obiekt ma powierzchnię 60 m2 i składa się z trzech lokali. Został przystosowany do wymagań osób niepełnosprawnych. Jest wyposażony w dwa profesjonalne okienka, zapewniające klientom, ale także pracownikom komfortowe warunki. Najdalej wysunięta w granicach administracyjnych miasta Torunia na północ placówka, udogodni mieszkańcom osiedla Jar i okolicznych miejscowości korzystanie z usług pocztowych. Świadczone będą w niej wszystkie usługi z Grupy Poczty Polskiej - nie tylko pocztowe, ale także bankowe i ubezpieczeniowe. Będzie można także zakupić wszelkiego rodzaju towary handlowe, kartki, upominki i książki.

Na uroczyste otwarcie placówki 28 listopada 2022 r. przybyli m. in. posłanka na Sejm Joanna Borowiak, wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej Andrzej Bodziony, dyrektor Regionu Sieci Bydgoszcz Poczty Polskiej Karol Górski, a także dyrektorka Toruńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Beata Żółtowska. Miasto reprezentowali zastępca prezydenta Adrian Mól oraz radni miasta Torunia Jacek Krzyżaniak i Michał Jakubaszek.

Jak powiedział Andrzej Bodziony, wiceprezes zarzadu Poczty Polskiej, realizacja powszechnych usług pocztowych wymaga ze strony Poczty posiadania stabilnej i rozległej sieci placówek. Rozporządzenie ministra administracji i cyfryzacji wymusza posiadanie na terenie gmin miejskich i miejsko-wiejskich co najmniej jednej stałej placówki na 6000 mieszkańców. - Cieszę się, że placówka wpisuje się w miasto Toruń, wpisuje się w to, iż na terenie tutejszego osiedla nasi klienci w pełni będą mogli korzystać z usług. To 27 placówka na terenie miasta Toruń, a 375 na terenie regionu sieci w Bydgoszcz - podkreślił Andrzej Bodziony.

Zastępca prezydenta Torunia Adrian Mól zaznaczył, że otwarcie placówki na Jarze to bardzo ważna chwila dla mieszkańców tej części Torunia. - Cieszymy się, bo potrzeby są bardzo duże. Na tym osiedlu mamy 96 mieszkań przygotowanych dla seniorów i osób niepełnosprawnych. Osiedle jest rzeczywiście bardzo rozwojowym osiedlem. Gdyby nie wsparcie TBS-u i Poczty Polskiej, nie byłoby pewnie tej placówki. TTBS z własnych środków przygotował lokal, częściowo też go doposażył. To jest razem kwota ponad 300 000 zł, a umowa opiewa na 10 lat - zauważył Adrian Mól. Zastępca prezydenta wskazał też, że dyrektor Beata Żółkowska była pierwszą osobą, która czyniła starania zmierzające do powstania placówki. Realizację inwestycji wsparli radni miejscy - Krzyzaniak i Jakubaszek.

W ramach podziękowań zastępca prezydenta przekazał na ręce dyrektora Regionu Sieci Bydgoszcz Poczty Polskiej okolicznościowy prezent - obraz przedstawiający toruńską katedrę.

Godziny otwarcia placówki pocztowej przy ul. Watzendrodego 17 w Toruniu:

 • poniedziałek-czwartek 8.00-18.00
 • piątek 8.00-20.00
 • sobota, niedziela i święta - nieczynna

Zdj. Małgorzata Litwin

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Grafika promująca wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Torunia
  Miasto
  Jeszcze tylko do 7 lutego 2023 roku młodzi torunianie mogą zgłaszać swoje kandydatury do Młodzieżowej Rady Miasta.
 • Nie bądź obojętny na innych
  Miasto
  Zwracajmy szczególną uwagę na osoby, które w okresie zimowym mogą potrzebować pomocy.
 • Kobiety odśnieżajace chodnik przed sklepem
  Drogi, Miasto
  W związku z obfitymi opadami śniegu przypominamy, że obowiązek odśnieżania dotyczy nie tylko służb miejskich, ale także innych właścicieli i zarządców nieruchomości na terenie Torunia.
 • Mężczyzna w żółtej kurtce puka do drzwi
  Miasto
  Od soboty 4 lutego 2023 r. w Toruniu rozpocznie się akcja roznoszenia decyzji wymiarowych w sprawie podatków lokalnych na rok 2023.
 • Zdjęcie przedstawia lód na chodniku.
  Miasto
  Po intensywnych opadach śniegu przyjdzie oblodzenie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia dla Torunia.
 • Plakat z rodziną, dzieckiem i telefonem z aplikacją mobilną ZUS
  Miasto
  Duże zainteresowanie świadczeniem 500+. Do ZUS napłynęło już prawie 670 tys. wniosków.
 • Rozpatrzenie uchwały w sprawie zasad udzielania dotacji konserwatorskich będzie jedynym punktem sesji Rady Miasta Torunia 9 lutego 2023 r.
 • W związku z intensywnymi opadami śniegu 3 lutego 2023 roku na toruńskie drogi ruszyły piaskarki i ciągniki.
 • Narodowy Bank Polski 9 lutego 2023 r. wprowadzi do obiegu kolekcjonerski banknot oraz srebrną monetę kolekcjonerską poświęcone Mikołajowi Kopernikowi.
 • Część wydziałów Urzędu Miasta Torunia zmieniła swoje dotychczasowe siedziby. Poniżej wykaz aktualnych lokalizacji.
 • Ostrzeżenie będzie obowiązywało od 2 lutego 2023 roku od godziny 19:00 do 3 lutego 2023 roku do godziny 09:00.
 • Od poniedziałku 6 lutego 2023 r. zostanie otwarte po przebudowie przejście dla pieszych na Szosie Chełmińskiej w rejonie Trasy Średnicowej Północnej przy ul. Wybickiego.
 • Najlepsze prace udekorują torty, które pojawią się 18 lutego 2023 roku podczas imprezy urodzinowej Mikołaja Kopernika.
 • Prawne aspekty funkcjonowania samorządów były tematem konferencji samorządowej, jaka odbyła się 1 lutego 2023 r. w Centrum Innowacyjnej Edukacji. Gościem spotkania był minister ds. samorządu terytorialnego Włodzimierz Tomaszewski.