Montują szyny, malują pasy | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Montują szyny, malują pasy

Drogi, Miasto
Data publikacji: 02 grudnia 2022
Autor: Sylwia Derengowska
Montują szyny, malują pasy

Chociaż pogoda nas nie rozpieszcza, prace przy budowie nowej linii tramwajowej idą w dobrym tempie. Na odcinku od pl. NOT do przejazdu kolejowo-drogowo-tramwajowego na ul. Legionów zaawansowanie robót wynosi 64 procent, a dalej – od przejazdu wzdłuż ul. Polnej, Ugorów i Watzenrodego – 80 procent.

Na pl. NOT trwa układanie kolejnych elementów płyty torowej i rozjazdów, dzięki którym tramwaj w razie potrzeby będzie mógł jechać w każdej relacji. Wykonywane są tam także regulacje uzbrojenia sieci podziemnych, m.in. studzienek. Na Szosie Chełmińskiej, na wysokości ul. Grudziądzkiej, pracują brukarze, a na wysokości Uniwersamu ruszyły przygotowania do betonowania dolnej płyty torowej.

Dalej, na odcinku od ul. Dekerta do Podgórnej, układany jest wodociąg, chodniki i krawężniki, a niedługo rozpocznie się układanie warstw bitumicznych na jezdni. Od ul. Wodociągowej do Żwirki i Wigury trwa szalowanie pod dolną płytę torową. Na Długiej i jej skrzyżowaniach malowane jest oznakowanie poziome, a po zachodniej stronie ronda Czadcy wylano dolną płytę torową, kończą się prace uzbrojeniowe i niebawem ruszy układanie warstw drogowych.

Dzieje się także na ul. Ugory i Watzenrodego. Na wysokości wyjazdu ze skweru handlowego układana jest podbudowa z kruszywa łamanego, a w przyszłym tygodniu zostanie ułożona dolna płyta torowa. Na skrzyżowaniach ul. Watzenrodego z Ugorami i Strobanda trwa montaż sygnalizacji świetlnej i – na drugim z tych skrzyżowań – budowa chodników oraz drogi rowerowej. W przyszłym tygodniu rozpocznie się tam budowa chodników i drogi rowerowej. Z kolei wzdłuż Watzenrodego, na zielonym torowisku, prowadzone są prace przy montażu szyn.

fot. MZK Toruń

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Kobiety odśnieżajace chodnik przed sklepem
  Drogi, Miasto
  W związku z obfitymi opadami śniegu przypominamy, że obowiązek odśnieżania dotyczy nie tylko służb miejskich, ale także innych właścicieli i zarządców nieruchomości na terenie Torunia.
 • Mężczyzna w żółtej kurtce puka do drzwi
  Miasto
  Od soboty 4 lutego 2023 r. w Toruniu rozpocznie się akcja roznoszenia decyzji wymiarowych w sprawie podatków lokalnych na rok 2023.
 • Zdjęcie przedstawia lód na chodniku.
  Miasto
  Po intensywnych opadach śniegu przyjdzie oblodzenie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia dla Torunia.
 • Plakat z rodziną, dzieckiem i telefonem z aplikacją mobilną ZUS
  Miasto
  Duże zainteresowanie świadczeniem 500+. Do ZUS napłynęło już prawie 670 tys. wniosków.
 • Baner 550-lecia Mikołaja Kopernika przed wejściem do sali sesyjnej Rady Miasta Torunia
  Miasto
  Rozpatrzenie uchwały w sprawie zasad udzielania dotacji konserwatorskich będzie jedynym punktem sesji Rady Miasta Torunia 9 lutego 2022 r.
 • Piaskarka na zaśnieżonych Wałach gen. Sikorskiego
  Drogi, Kultura
  W związku z intensywnymi opadami śniegu 3 lutego 2023 roku na toruńskie drogi ruszyły piaskarki i ciągniki.
 • Narodowy Bank Polski 9 lutego 2023 r. wprowadzi do obiegu kolekcjonerski banknot oraz srebrną monetę kolekcjonerską poświęcone Mikołajowi Kopernikowi.
 • Część wydziałów Urzędu Miasta Torunia zmieniła swoje dotychczasowe siedziby. Poniżej wykaz aktualnych lokalizacji.
 • Ostrzeżenie będzie obowiązywało od 2 lutego 2023 roku od godziny 19:00 do 3 lutego 2023 roku do godziny 09:00.
 • Od poniedziałku 6 lutego 2023 r. zostanie otwarte po przebudowie przejście dla pieszych na Szosie Chełmińskiej w rejonie Trasy Średnicowej Północnej przy ul. Wybickiego.
 • Najlepsze prace udekorują torty, które pojawią się 18 lutego 2023 roku podczas imprezy urodzinowej Mikołaja Kopernika.
 • Prawne aspekty funkcjonowania samorządów były tematem konferencji samorządowej, jaka odbyła się 1 lutego 2023 r. w Centrum Innowacyjnej Edukacji. Gościem spotkania był minister ds. samorządu terytorialnego Włodzimierz Tomaszewski.
 • Przeciwdziałanie nałogom i patologiom społecznym to cele programu "Profilaktyka Uzależnień", prowadzonego przez Fundację Pomocy Samotnym Matkom w Toruniu.
 • Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia prowadzi nabory wniosków na formy wsparcia, które realizowane są w ramach środków pochodzących z Funduszu Pracy.