Medal Triady 100-lecia | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Medal Triady 100-lecia

Miasto, Sport
Data publikacji: 24 lutego 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Projekt medalu Triady 100-lecia

23 maja 2024 r. odbędzie się pierwszy bieg Triady 100-lecia, a już teraz prezentujemy projekt wyjątkowego medalu imprezy.

Medale z poprzedniej edycji toruńskiej triady biegowej zostały wyróżnione przez biegaczy w całym kraju! W ogólnopolskim głosowaniu na najbardziej okazałe medale minionego sezonu startowego, medale z Toruńskiej Triady Kopernikańskiej 2023 znalazły się w TOP10 najpiękniejszych „zdobyczy biegowych” w Polsce wyprzedzając tym samym wiele kandydatur z powszechnie znanych i dużych imprez m.in. z Maratonu i Półmaratonu Warszawskiego, czy Silesia Marathonu. Równie okazałe medale będzie można zdobyć podczas Triady 100-lecia.

Trzy medale Triady 100-lecia składają się na jedną całość. Medal październikowej edycji finałowej będzie miał, aż 15 cm długości! Warto wziąć do ręki linijkę, by móc odwzorować sobie długość oraz porównać ten „gabaryt” z innymi otrzymanymi medalami biegowymi. Rozmiar medalu z tegorocznej edycji będzie naprawdę imponujący!

Cały projekt medalu tworzy logo Triady 100-lecia, które prezentuje jednocześnie liczbę 100 i znak nieskończoności. Motyw ten nawiązuje do upamiętnienia 100. rocznicy zorganizowania w Polsce pierwszego, najdłuższego biegu otwartego na dystansie 37,5 km, na trasie z miejscowości Płutowo do Torunia. Znak nieskończoności symbolizuje wieczność trwania maratonu toruńskiego w grodzie Kopernika. Medale będą przekazywane biegaczom w kolejności od najmniejszego do największego. Po finale TRIADY 100-lecia i otrzymaniu ostatniej „medalowej perełki”, dwa pierwsze zdobycze będzie można włożyć w odpowiednie zagłębienia matrycy. Na odwrocie medali nie zabraknie miejsc na grawerunki oraz zaprezentowane będą logotypy Sponsorów, bez których nie moglibyśmy organizować dla Was eventów. Medale dla uczestników biegów dla dzieci będą identyczne, jak dla dorosłych.

Pozostałe motywy zastosowane na matrycach:

 • Na każdym z medali znajduje się logo danej imprezy wskazujące, kiedy będzie można otrzymać go na mecie;
 • Niebieskie fale łączące wszystkie medale, są symbolem upływania czasu/przemijania, ale także rzeki Wisły, nad którą leży miasto Toruń;
 • Motyw astrolabium z okładki z książki "O obrotach sfer niebieskich" nawiązuje do osoby Mikołaja Kopernika, co podkreśla lokalizację rozgrywania cyklu biegów i jest doskonałym ozdobnikiem do całości projektu.

­­Medal 5km 100-lecia z Decathlon - prezentuje puchar „wychodzący z matrycy” (efekt 3D), który 100 lat temu otrzymał jego zwycięzca Edward Kwitowski, uzyskując w ówcześnie najdłuższym biegu w Polsce czas na mecie 2 h 45 min i 20 s. Data rozegrania biegu na dystansie 37500 m oraz czas zwycięzcy zostały uwzględnione na Pucharze. Oryginalny Puchar mający już 100 lat będzie można obejrzeć w biurach zawodów naszych biegów.

Medal13. Run Toruń – Zwiedzaj ze Zdrowiem! - prezentuje „wychodzący z matrycy”(efekt 3D) Pomnik Mikołaja Kopernika, czyli miejsce, w którym znajdowała się meta historycznego maratonu. Na medalu zostało uwzględnione także całe logo cyklu TRIADY 100-lecia;

Medal 41. Toruń Maraton - matryca stanowi połączenie dwóch elementów - liczby 100 i symbolu znaku nieskończoności. Na jedynce od liczby 100 wskazany został rok 1924, czyli data pierwszego biegu maratońskiego w Polsce. Na całości medalu uwzględniona została nazwa całego cyklu: TORUŃSKA TRIADA 100-LECIA BIEGÓW MARATOŃSKICH W POLSCE 2024

Na poszczególnych szarfach medali będzie uwzględniona data biegów, dystanse oraz logotypy Sponsorów. Szarfy będą w kolorystyce zgodnej z identyfikacją odzieży startowej całego cyklu. Szarfy pierwszych dwóch medali będą stanowić pamiątkową smyczkę i mogą towarzyszyć biegaczom na co dzień np. do zawieszenia kluczy lub innych drobiazgów – wg uznania.


 

Przydatne linki:

REJESTRACJA na wszystkie biegi cyklu TRIADY 100-lecia: https://zapisy.sts-timing.pl/triada100-lecia/

Lista startowa na wszystkie biegi cyklu TRIADY 100-lecia: https://zapisy.sts-timing.pl/triada100-lecia/lista.php

DZIECI - REJESTRACJA na wszystkie biegi cyklu TRIADY 100-lecia: https://zapisy.sts-timing.pl/triada100-lecia/dzieci/

DZIECI - Lista startowa na wszystkie biegi cyklu TRIADY 100-lecia: https://zapisy.sts-timing.pl/triada100-lecia/dzieci/lista.php

Najczęściej czytane aktualności

 • Docenieni za bohaterską postawę
  Miasto
  St. asp. Łukasz Grabowski i Rafał Koziołek zachowali zimną krew i wyciągnęli z Wisły 16-letnią dziewczynę. Ich bohaterską postawę docenił Prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Na zdjęciu: błękitne niebo, ceglany mur gdaniska i zakwitające pąki na drzewie
  Kultura, Miasto, Sport
  Jak co roku o tej porze poszerzamy horyzonty dzięki kolejnej edycji Festiwalu Nauki i Sztuki. A dla miłośników żużla nie lada gratka - pierwszy w tym sezonie mecz na toruńskiej Motoarenie. Kibicujemy!
 • Zazieleniamy Bulwar Filadelfijski
  Eko, Miasto
  Na Bulwarze Filadelfijskim robi się coraz bardziej zielono. To za sprawą nowych nasadzeń oraz trawy, która właśnie jest układana nad Wisłą.
 • Miasto
  21 kwietnia 2024 r. w godz. 7:00-21:00 zagłosujemy w II turze wyborów samorządowych, w których wybierzemy Prezydenta Miasta Torunia. Przed głosowaniem warto upewnić się, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy.
 • Miasto
  Uczniowie drugiej klasy w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 15 im. Powstańców Śląskich w Piekarach Śląskich wybrali kilka miejsc w Toruniu i okolicach, do których przygotują specjalne kartki.
 • Miasto, Sport
  W Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce Masters wystartowało 3 013 osób z 39 państw europejskich i 11 spoza Europy. Wszystko dzięki decyzji władz miasta, które zdecydowały po raz czwarty, że rywalizacja będzie się toczyć w Toruniu oraz dzięki znakomitej pracy prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters Wacława Krankowskiego i jego sztabu.
 • Od maja do sierpnia 2024 potrwają w Toruniu spotkania z lokalnymi artystami pod nazwą Park Kultury. Zaplanowano m.in. koncerty muzyczne, spektakle teatralne, pokazy filmowe i konkurs fotograficzny. Wydarzenia będą się odbywały w Amfiteatrze Parku na Bydgoskim Przedmieściu i w Nicolaus Bank Cafe.
 • W Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce Masters wystartowało 3 013 osób z 39 państw europejskich i 11 spoza Europy. Wszystko dzięki decyzji władz miasta, które zdecydowały po raz czwarty, że rywalizacja będzie się toczyć w Toruniu oraz dzięki znakomitej pracy prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters Wacława Krankowskiego i jego sztabu.
 • Jak co roku o tej porze poszerzamy horyzonty dzięki kolejnej edycji Festiwalu Nauki i Sztuki. A dla miłośników żużla nie lada gratka - pierwszy w tym sezonie mecz na toruńskiej Motoarenie. Kibicujemy!
 • Funkcjonujące na Rynku Nowomiejskim 28 w Toruniu Kino CAMERIMAGE przygotowało specjalny repertuar filmowy na majówkę (1-5.05.2024 r.). Widzowie będą mogli obejrzeć m.in. filmy przygodowe i komediowe oraz bajki dla dzieci.
 • Dwanaście prac magisterskich i dyplomowych poświęconych Toruniowi otrzymało nagrody i wyróżnienia w 32. edycji konkursu organizowanego przez Towarzystwo Miłośników Torunia, a zrealizowanego przy wsparciu Gminy Miasta Toruń. Konkurs objęty jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Torunia Pana Michała Zaleskiego.
 • Dobra wiadomość dla fanów żużla. W piątek, 19 kwietnia br., w związku z zawodami żużlowymi na Motoarenie, uruchomione zostaną dodatkowe kursy tramwajów.
 • Już w najbliższą niedzielę 21 kwietnia 2024 r. o godz. 16:30 w Teatrze Baj Pomorski odbędzie się premiera spektaklu "Wikingowie z Północnej Ulicy".
 • Zapraszamy serdecznie do udziału w Majówce w Muzeum Okręgowym w Toruniu w dniach 28 kwietnia – 5 maja 2024 r. Czekać będzie na Państwa moc atrakcji i sporo niespodzianek. Dodatkowo informujemy, że nasze oddziały muzealne będą dla Państwa otwarte od godz. 10.00 – 18.00.