Medal toruńskiego wioślarza | www.torun.pl

Medal toruńskiego wioślarza

Miasto, Sport
Data publikacji: 02 maja 2021
Autor: Filip Tomasik

Zawodnik AZS UMK Mirosław Ziętarski zdobył srebrny medal w wioślarstwie w Pucharze Świata w Zagrzebiu.

Srebrne medale Pucharu Świata w wioślarstwie przywiezie z Zagrzebia polska dwójka podwójna mężczyzn. Mirosław Ziętarski (AZS UMK Toruń) i Mateusz Biskup (RTW Lotto Bydgostia) osiągnęli czas 6.15,39 i przegrali tylko z francuskim duetem Hugo Boucheron – Matthieu Androdias (6.12,79). Trzecie miejsce zajęli Szwajcarzy Barnabe Delarze i Romane Roeoesli (6.17,81).

Występ Polaków można zobaczyć w serwisie TVP SPORT

To dobry prognostyk przed zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio (23 lipca - 8 sierpnia 2021). Ziętarski ma już zapewniony udział w imprezie.


Mirosław Ziętarski to utytułowany reprezentant toruńskiego AZS-u UMK. Na swoim koncie ma mistrzostwo Europy, a także srebrny i brązowy medal mistrzostw świata. Wystąpił również na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie zajął 4. miejsce. Jest stypendystą Prezydenta Miasta Torunia.

fot. wikipedia.org

Najczęściej czytane aktualności

 • Logo Transport Logistic
  Biznes, Miasto
  Międzynarodowa branża logistyczna spotkała się online na monachijskich targach.
 • Grafika epidemiczna dla Torunia
  Koronawirus, Miasto
  W Toruniu w ciągu ostatniej doby potwierdzono 24 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nikt nie zmarł z powodu COVID-19.
 • plakat konkursu
  Biznes, Miasto
  Po raz kolejny zapraszamy mieszkańców Torunia do wspierania branży gastronomicznej i udziału w konkursie Kupuj lokalnie. Zamawiając jedzenie z restauracji można wygrać nagrody.
 • Toruń z lotu ptaka
  Miasto
  Uchwalony przez Radę Miasta Torunia regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasta Toruń rozstrzyga kwestie związane z cyklicznym przeprowadzaniem deratyzacji.
 • Drogi, Inwestycje, Miasto
  Na wniosek prezydenta Michała Zaleskiego dokonano korekty dot. konstrukcji barier na rozbudowywanym moście im. Józefa Piłsudskiego. Po zmianach bariery nie będą zasłaniały widoku z mostu na m.in. Zamek Dybów.
 • Zbigniew Lisowski
  Kultura, Miasto
  Zbigniew Lisowski, dotychczasowy dyrektor Teatru Baj Pomorski, wygrał konkurs na kierowanie lalkową sceną od września 2021 r. Jeśli wszystkie warunki zostaną uzgodnione, obowiązki powierzone zostaną mu na kolejne 5 lat.
 • Do końca roku 2021 można dokonywać płatności gotówkowych na rzecz Gminy Miasta Toruń bez dodatkowych opłat i prowizji w placówkach Poczty Polskiej na terenie Torunia.
 • Od najbliższego poniedziałku (10 maja) w toruńskiej Strefie Płatnego Parkowania pojawi się samochód, który skontroluje, czy zapłaciliśmy za parkowanie w strefie. E-kontrola ma charakter pilotażowy i potrwa do 14 maja.
 • Podczas 30. Sesji Rady Miasta Torunia 13 maja 2021 r. rozpatrzony zostanie prezydencki projekt uchwały podający do publicznej wiadomości informację o zamiarze i przyczynach połączenia dwóch instytucji kultury: Toruńskiej Agendy Kulturalnej i Centrum Kultury „Zamek Krzyżacki".
 • „Wyrzucisz śmieci za drzwi, wrócą oknem” to kampania Galerii Rusz promująca postawy proekologiczne i zwracająca uwagę na problem zaśmiecania naszej planety.
 • Od 15 maja 2021 r. ruszają koncerty na świeżym powietrzu. Z tej okazji Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki zaprasza na cykl Plener(L)OVE.
 • Zakończyło się zbieranie uwag i propozycji mieszkańców dotyczących organizacji ruchu na ul. Bydgoskiej. Propozycje można było składać do Wydziału Gospodarki Komunalnej do 5 maja 2021 r.
 • Już w lipcu 2021 r. podróżujący komunikacją miejską będą mogli kupować bilety w biletomatach, które zostaną zainstalowane na zintegrowanym węźle przesiadkowym na al. św. Jana Pawła II.
 • O obniżeniu cen biletów weekendowych i rodzinnych weekendowych zadecyduje na najbliższej sesji Rada Miasta Torunia.